anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

niestandardowe paczki dla Nas standardowe... DPD

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Witam Was. Chcę zapytać z którego przewoźnika najlepiej korzystać, żeby nie było sytuacji, która spotyka Nas od jakiegoś czasu...

Wysyłamy tylko paczki, które są standardowe czyli oryginalny karton , każda paczka miesci się w wymiarach przewoźnika ( nawet doliczamy po kilka cm na bok, żeby nie było ) Każda paczka to karton plus taśma - nie ma elementów niestandardowych... a mimo to otrzymujemy niespodzianki i jesteśmy obciążani kosztami powiedzmy sobie wprost z "nikąd" jest to niepotrzebna strata energii na każdorazowe opisywanie sytuacji i wysyłanie reklamacji... 

Szukamy alternatywy do DPD , zaznaczamy, że nie chcemy sami dostarczać przesyłek do punktów... Dzięki za Wasze doświadczenie.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kożystam z poczty, Pocztex 48 i problemów mi nie robią.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Korzystam ...

oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Czy należy podpisać umowe z pocztex?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przeglądając wpisy innych tu na forum to wygląda że z pocztex-em jest najmniej problemów.

oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Czy należy podpisać umowę z pocztex ?

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@monika17_ai jeśli chcesz udostępniać metody dostawy Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch lub Allegro Przesyłka Polecona w narzędziu Wysyłam z Allegro możesz nadawać je bez podpisywania umowy z Pocztą. 
Jeśli chcesz udostępniać przesyłki pobraniowe, konieczne będzie podpisanie umowy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem ale na wysyłam z allegro muszę sama dostarczyć przesyłki do punktu a to niestety mnie nie interesuje dlatego też dopytuje o umowę żeby wynegocjować podjazd po przesyłki 🙂

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Polecam Inpost, przez manager inpost. Dopłaty są tylko za podjazd kuriera poniżej 5 paczek. Nie korzystaj z DPD, oni tylko doliczają opłaty dodatkowe 19,99zł nie wiadomo za co, nie ma szans się nawet odwołać. 

oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

No tak tylko Inpost w ramach smart są paczkomaty i z nich korzystamy ale to pytanie dotyczy kuriera który będzie odbierał paczki nieco większe niż jest możliwość włożenia do skrytek inpost .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@monika17_ai 

Uściślijmy informacje.

Pocztex rzadko nalicza opłaty z czapki. Mają wymagania co do paczek większych, ale Ty je spełnisz skoro towar idzie w oryginalnych (prostopadłościanach) opakowaniach. Umowa potrzebna do korzystania z EN plus podjazd. Podjazd to abonament miesięczny płatny (stawka indywidualna). Ja mam problem taki że u mnie podjazd max do 14.00 co mnie nie zadowala.

Kurier DPD - najgorsza opinia na AG.

Kurier UPS - mało informacji. Z jakiegoś powodu nie ma tu użytkowników którzy korzystają z UPS.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Inpost też ma kuriera odbierającego paczki. Za bardzo nie przejmują się kształtem. Paczki do 30kg. 

oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Ale czy InPost jest w ramach smart ? chyba nie?

oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za ten wartościowy wpis. To pokazuje, że przejście na usługi Pocztexu będzie dla Nas bezpieczniejsze. Zgłosiłam już akces i czekam na tel od opiekuna handlowego . Czy masz może jakieś rady negocjacyjne? 🙂

oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za ten wartościowy wpis. To pokazuje, że przejście na usługi Pocztexu będzie dla Nas bezpieczniejsze. Zgłosiłam już akces i czekam na tel od opiekuna handlowego . Czy masz może jakieś rady negocjacyjne? 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@monika17_ai 

Ale tam nie za bardzo jest co negocjować. Ceny i tak są Allegrowe.

Może inaczej. Ja używam ich tylko do Allegro Pocztex Kurier 48.

Dyskusja będzie tylko na temat ile będzie kosztował abonament za podjazd i o której nastąpi podjazd. Oni i tak Ci wcisną te swoje nadawca 2.0 czy coś tam ale tym się nie ma co przejmować. No chyba że planujesz wysyłkę Pocztą poza usługa Allegro. Ceny są drogie, gabarytów chyba z 6 które należy kontrolować. Poza usługami nie SMARTOWYMI lub na własną umowę wg mnie wygrywa InPost.

oznacz moderatorów

monika17_ai
#9 Pomysłodawca#

Czyli należy wprowadzić umowę z pocztex na allegro i wtedy wysyłka idzie przez smart? i tak jak do tej pory płacimy przez allegro a tzw opłatę za podjazd bespośrednio na poczet poczty ? dobrze to rozumiem? Czekam na ofertę handlową ale póki co cisza ... myślałam, że w dobie walki o klienta zdecydowanie szybciej to nastąpi 🙂

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@monika17_ai 

Monika, ja nie mam pojęcia jaką Ty metodą nadajesz przesyłki.  Umowę trzeba podpisać tylko po to aby załatwić podjazd. Nie potrzebna jest umowa (chyba) przy wysyłam z Allegro. Ja pracuje na API więc muszę mieć umowę i dostęp do Elektronicznego Nadawcy. Spadam do domu, pytaj dalej, jutro odpowiem. Bayo

oznacz moderatorów