anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy kupujący

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Kupujący zakupił produkt, użył i oddał. W tytule zwrotu napisał, że produkt jest nie trwały. Odliczyłem mu ze zwrotu 1/3 wartości bo produkt był nowy, nieużywany, a odesłał mi użyty nie nadający się do ponownej sprzedaży jako nowy.

Teraz po pomniejszonym zwrocie twierdzi, że nie używał mimo że jako powód zwrotu opisał jak powyżej, do tego widać ewidentnie porównując z drugim produktem, że jest ubytek.

Pomijam sposób w jaki pisze ze mną w dyskusji, ale ze 149 zl zwrócone ma 105 zl, a moderator allegro namawia gościa do programu ochrony kupujących. Czy allegro promuje takich nieuczciwych kupujących?

Jaki jest procent szansy na powodzenie zwrotu z takiego programu? Przecież to będzie jasne oszustwo już nawet ze strony allegro...kupuje używa i oddaje. Żadnej ochrony dla sprzedających 

Zastanawia mnie to bardzo jak sprzedawca na tym portalu ma się bronić przed takimi kupującymi.

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Procent na rekompensatę z POK jest duży, ale ty masz prawo potrącić jeżeli wartość przedmiotu się zmniejszyla w wyniku użytkowania, radze trzymać taką dyskusję, kiedyś pisali że taka rekompensata nie wpłynie na sprzedającego ale teraz coraz więcej jest wpisów o zawieszeniu kont z tego powodu.

oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

Mam wrażenie ze za każdym razem z Allegro odpisuje kto inny. Jeden odpisał ze sprzedawca ma prawo odliczyć i żeby przestawił dowody wiec przedstawiłem zdjęcia itd. A teraz kto inny odpisał ze kupujący będzie mógł się ubiegać o zwrot z progamu ochrony kupujących. Ręce opadają gość wyzywa od złodziei, a najlepsze teksty wczoraj „ ciekawe czy z mięskiem w buzi tez będziesz taka wyszczekana” bo konto na żonę. Ja rozumiem Allegro ze walczy z konkurencja ale nie kosztem sprzedawców bo dzięki nim żyjecie, a po takich akcjach ręce opadają i odechciewa się. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety tak to działa Allegro. Ja uważam że to się nadaje do zgłoszenia na Policję. Tak, allegro może zwrócić z POKu i jak masz dowody nie powinieneś ponieś konsekwencji, tak było ale..teraz już nie dam wiary temu.😞

oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dostałem zwrot za tą transakcje jedyny plus tej całej sytuacji. Fakt ze dopiero po odwołaniu ale jest. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@marcin_Stachu Cześć. Zapoznałam się z Waszą dyskusją i skonsultuję sprawę POKa z odpowiednim zespołem. Wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

Czekam na odpowiedz. Kupujący wyraźnie opisał powód zwrotu nie trwały, wiec musiał użyć żeby to stwierdzić, powinien złożyć reklamacje, a nie oddawać używany produkt. Mam zdjęcia produktu drugiego nowego który mam na stanie i tego odesłanego. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jego decyzja, oczywiście mógł złożyć reklamację ale zrobił zwrot i ma do tego prawo, a ty masz prawo pomniejszyć zwrot.

oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

image.jpg

 a co byś zrobił w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

image.jpg

Czy moderator może zrobić coś z tym gościem? Przecież to już podchodzi pod groźby karalne  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@marcin_Stachu Jeśli kupujący złoży wniosek o zwrot w ramach POK, to będzie przyznany bez konieczności spłaty dla Ciebie. 

Wiadomości zgłosiłam, skontaktujemy się w tej sprawie z bezpośrednio kupującym. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

annawu34
#10 Popularyzator#

Czyli jak zwykle nagradzacie oszustów

oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, gość kręci oszukuje i jeszcze mu kasę zwrócą. 

oznacz moderatorów

annawu34
#10 Popularyzator#

Może pora wykręcać takie akcje w OSA? 😄

oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

Dostałem właśnie automatyczna wiadomość że doszły do was słuchy ze to ja używam obraźliwych słów. To jest kabaret przesyłam później co ten człowiek do mnie wypisywał 

E5AED23B-61F7-4F9E-9F4F-77A95C385BE3.jpeg

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@marcin_Stachu, niestety, ale w Dyskusji z obu stron padały obraźliwe zwroty. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

marcin_Stachu
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze najlepsze ze jakiś wasz zespol zajmuje sie jego zachowaniem, a pani mi tu bzdury wypisuje stawiając mnie na jednej linii z ta patologią.

 

Na domiar wszystkiego zwrocicie patologii pieniądze za te ze oszukał a raczej próbował czym utwierdzacie patologie ze dobrze robi. Całe szczęście od mnie kasy nie będziecie chcieli za to ale pewnie spadnę gdzieś w jakimś śmiesznym rankingu. 

sprzedający na tym portalu nie ma zadnej pomocy i to jest przykre. Kiedyś wam się to czkawka odbije. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@marcin_Stachu, bardzo Cię proszę o zachowanie kultury języka. Aby ocenić tę sytuację obiektywnie, należałoby przyjrzeć się całej Dyskusji z obydwu stron, co też uczynili pracownicy Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Marcinstm
#7 Wielbiciel#

Dlaczego usuwacie komentarze? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy, spokoju, a jak blisko to zapraszam na 🍺, odpuść, nie warto.

oznacz moderatorów