anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowa prowizja od marca, a specyficzna kategoria klocki LEGO - elementy pojedyncze

BrickX
#8 Zapaleniec#

Cześć,

zwracam się z prośbą o dyskusję szczególnie do pracowników Allegro.

Analizując wczorajszą aktualizację dotyczącą zmiany prowizji minimalnej od 8 marca nie widzę sensu istnienia kategorii Lego - elementy pojedyncze, w których  średnia cena klocka wynosi 1,49 zł.

Ofert do 1zł jest ponad 38 000, a do 1,19zł jest ich już prawie 80 000.

Dodam tylko, że ta kategoria jest wyłączona z oczywistych względów z EAN.

Na ponad 230 000 ofert jest 100 000 ofert używanych.

Wzrost cen przez sprzedających z 1,00 zł nawet na 1,29 zł spowoduje znaczący spadek sprzedaży i migracje klientów allegro na inny popularny serwis z giełdą klocków

Kupujący bardzo cenią sobie zakupy klocków Lego na Allegro i raczej nikt nie zdaje sobie sprawy co ich czeka w marcu.

Czy w takim wypadku, szczególnej kategorii, jako sprzedawcy możemy liczyć na wyłączenie jej z nowej prowizji minimalnej? Nie widzę problemu w zwiększeniu prowizji procentowej z 6 nawet i na 10 procent w tej kategorii, natomiast prowizja 50 groszy będzie stanowić dla większości prowizję w wysokości 50 procent, a warto pamiętać o innych opłatach.

Segregowanie klocków i magazynowanie ich stanie się zbyt kosztowne i przestanie być opłacalne i cała ta gałąź zniknie z rynku razem z kupującymi. Przy ofertach rzędu 10 000 na sprzedawcę, nie ma mowy o zestawach, ponieważ każdy klient poszukuje wbrew pozorom innego elementu, najczęściej takiego którego brakuje mu do konkretnego zestawu np. z dzieciństwa. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BrickX bardzo dziękuję za Twoją wiadomość i szczegółowe opisanie sprawy. Przekazuję Twoją wiadomość do zespołu zajmującego się tym tematem. Gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę z nią tutaj! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

BrickX
#8 Zapaleniec#

@la_nika czy udało się uzyskać jakieś informacje? To bardzo specyficzna branża, więc jeśli mogę coś wyjaśnić to z chęcią podam więcej informacji czy statystyk. Chcę jeszcze zaznaczyć, że pakiety sprawdzają się w innych branżach - można np. sprzedać pakiet dziesięciu zaproszeń po 1zł/szt, bo zazwyczaj kupuje się je w większej ilości, klocki natomiast uzupełniają pojedyncze braki. Na odpowiedź czekam nie tylko ja, ale też konkurencja w tej samej sytuacji.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BrickX Rozumiemy, że jest to duża zmiana w kontekście tańszych przedmiotów, ale nowy cennik zostanie wprowadzony od 1 marca. Twoja sugestia została przekazana do odpowiedniego zespołu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

BrickX a powied czy logicznym jest pobieranie prowizji w wysokosci 0,50zł od kostki mydła , które w sklepie stacjinarnym mam mam po złotówce ? Nawet się tu nie wychylam z produktami o tak niskiej wartości .

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dostałem po tyłku dzisiaj 🙂

Widzę, że kolega po fachu uciekł na inny serwis. Ja próbuję dogadać się z kimś z allegro ale nie ma kontaktu albo odpowiada mi ktos kto nie ma władzy.

oznacz moderatorów