anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NOWE podliczenie prowizji od sprzedaży

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam. Proszę o pomoc @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Od niedawna allegro przy wystawianiu aukcji na końcu pokazuje Prowizja od sprzedaży 1 sztuki (zależna od ceny dostawy)

Ja tego totalnie nie rozumiem bo kwota jest tak rozbieżna że gratuluję temu kto bez liczenia za każdym razem wie ile zapłaci.

Np. Wystawiłam właśnie aukcję za 7,97 zł a prowizja na końcu jest taka: min. 0,88 zł - maks. 13,42 zł

No i jak ja mam to obliczać? Nie mam czasu po każdej sprzedaży sprawdzać ile mi naliczyło i ewentualnie zmieniać cenę w aukcji, tym bardziej że potem liczy jeszcze raz za wysyłkę przy generowaniu etykiety. Mam dwie opcje wysyłki InPost (paczkomaty i Kurier) oraz DPD (punkty i kurier), wszystko mam w Smarcie., wiec chyba powinno być jaśniej apisane:

Poprzednio było łatwiej chociaż nie uwzględniało kosztu wysyłki ale teraz to już dla mnie totalnie kosmos.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mwmonety
#21 Demiurg#

Wszystko zależy jaką formę wysyłki wybierze od Ciebie potencjalny klient . Koszt dostawy może być darmowy wtedy nie ma z czego liczyć prowizji a w przypadku wysyłki płatnej im jest droższa tym więcej prowizji wychodzi . Koszt przedmiotu plus koszt wybranej przesyłki i z tego prowizja zgodna z kategorią.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Ale powinna być konkretna kwota tak jak było przedtem, a poza tym jak to możliwe żebym zapłaciła 13,42 za produkt za 7,97 ? Koszt wysyłki jest TYLKO taki na jaki pozwala allegro czyli 9,99 paczkomat, 13,41 kurier InPost. Podobnie z DPD. Każda moja oferta ma SMARTA więc w jakim wypadku zapłacę prowizji 13,41 jeśli ktoś u mnie kupie ten produkt?

To jest konkretnie ta aukcja: https://allegro.pl/oferta/avon-antybakteryjny-balsam-krem-do-rak-i-ciala-13237860739

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Np. oferując przesyłkę za granicę, te paczki są z reguły droższe np. 69zl. I od tego 12% plus 75% od naliczonej prowizji dla oferty wyróżnionej .

Masz tam paczki do Portugalii za 95zl. 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

niestety prowizja od kosztów dostawy, na której nie zarabiamy jest kpiną ze sprzedawców, zachęcają do wysyłki zagranicznej co wiąże się z tym że oddajesz produkt za darmo i jeszcze dopłacasz bo ktoś raczył kupić

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pszczola2013 dziękuję za Twoją wiadomość!
To co jest bardziej czytelne jest kwestią bardzo indywidualną, pokazywanie tych widełek było z resztą jedną z sugestii zgłoszonych na forum, ponieważ w tamtym przypadku sprzedający uważał, że nie został poinformowany o tym ile może wynieść prowizja. 
Tak jak wyjaśnili @mwmonety i @Halfrunt końcowa prowizja zależy od tego jaką metodę dostawy wybierze kupujący, a tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego pokazane są widełki od najtańszej do najdroższej w ofercie metody dostawy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

__DAM__
#9 Pomysłodawca#

,

 

oznacz moderatorów

__DAM__
#9 Pomysłodawca#

.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

   Jak dla mnie to jest nieczytelne totalnie. Gdybym sprzedawała drogie rzeczy to nie miałoby to znaczenia ale jak podstawia mi się taka rozbieżność i kwota 2x taka jak cena na aukcji to nie wiem ile zapłacę. Wobec tego usunę wysyłki zagraniczne i wtedy będzie to dla mnie bardziej czytelne. 

oznacz moderatorów