anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy sposób sortowania - Trafność: najlepsza cena

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Dziś zauważyłam taki nowy sposób sortowania ofert - Trafność:najlepsza cena. Oczywiście klikając tam, wyskakują najpierw oferty, w których zarabiają wszyscy oprócz sprzedawcy, czyli te z cenami po 2-3 zł na przykład. Co myślicie o tym, czy klienci będą z tego korzystali? Ciekawa jestem, z jakiego sposobu sortowania klienci korzystają najczęściej?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

pulkownik66
#19 Nestor#

@Gasmin_pl Następna pozycja Allegro na półkę z bublami.Ktoś przytulił znowu kanapkę za innowację.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@pulkownik66 To chyba jest rozwiązanie na oskarżenie Allegro, że zawsze było tutaj najtańsze, a teraz po tych podwyżkach wszyscy pójdą po sklepach stacjonarnych. Z mojego punktu widzenia jest to maskowanie pod najtańsze zakupy. Osobiście ja zastanawiam się jak można do tego dostosować się, bo dotrzymanie parametrów dla zwyklej trafności nie jest już tak skuteczne jeśli nie masz najniższej ceny.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Gasmin_pl Masz pierwszy lepszy przykład sortowania trafności i ceny / od najniższej.Co robi oferta po środku?

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@pulkownik66

Tutaj w akurat porządek - cena od najniższej do największej. To że nie ma gdzieś kupionych sztuk - to nie znaczy że sprzedawca nie dotrzymuje wysokiego poziomu sprzedaży , może u Super Sprzedawcy nowa oferta, i jak ona ma dobry opis, zdjęcie i uzupełnione parametry - wyskakuje tutaj. TO jeszcze można zrozumieć.

Natomiast przy sortowaniu po popularności - na liście wpadają po 3-4 oferty z ilością transakcji 0-1 sztuka. Co to za popularność z 0 sprzedanych sztuk? To już nie do ogarnięcia w mojej głowie.

Ciekawie czy klienci będą z tego korzystali.....

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Gasmin_pl Masz może link wyjaśniający ten sposób sortowania i czym on się różni od tradycyjnych sposobów?

Zrobiłem zrzutkę z wyszukiwania "czajnik" w czajnikach elektrycznych. Próbuję jakoś to ogarnąć, ale nie rozumiem czemu kolejność jest jednak inna. Przy okazji ktoś sobie wystawił czajnik na gaz, bo prowizja za wysoka w Dom i Ogród, hah 🤣🤣

  1. trafność: najlepsza cena
  2. najniższa cena
  3. najniższa cena z dostawą

photo.jpg

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM, czajnik jest też na indukcję, więc ktoś uznał, że można go wystawić jako elektryczny😂😂

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Coś w tym jest! 😄

Co najciekawsze, oferta, która miała wyróżnienie, podświetlenie i pogrubienie całkowicie zniknęła z listy. Jakieś pomysły? 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM, pomysł tylko jeden przychodzi mi do glowy. To jest jest Allegro, magiczne miejsce 😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Harry Potter.

Zysk jak Zgredek, prowizja jak Hagrid :tarzanie_się_ze_śmiechu:

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2, im Allegro bardziej nas ciśnie, a my podnosimy ceny, tym Allegro więcej zarabia, w przeciwieństwie do nas. Policz sobie, zresztą pewnie nie musisz liczyć, bo wiesz bez liczydeł, jaki procent obrotu co miesiąc zostawiasz Allegro. To jak Hagrid z bratem bliźniakiem😏

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Przy tańszych książkach wychodzi mi mama Hagrida, olbrzymka Frydwulfa...

Jeszcze w styczniu było stałe 10 procent i święty spokój. Teraz kombinuję jak koń pod górkę, żeby się zmieścić w 20 procentach - i nie bardzo mi wychodzicry

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2, ja mam za to ostatnio jakieś 80% zamówień z płatną przesyłką. 😀 Masakra.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Jeśli czajnik jest i na gaz i na indukcję, to jest to czajnik eklektyczny:buźka_ze_łzami_radości:

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2, no przecież to logiczne, skoro potrzebny prąd, to elektryczny. Sama mam taki to wiem. 😂😂😂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Za szybko czytasz...

Nie martw się, mam to samo i też nie wyłapuję wtedy niuansówembarassed

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2, martwić, to się nie martwię, ale chyba powinnam, bo nie wiem o co chodzi😳

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Eklektyczny, nie elektryczny:buźka_ze_łzami_radości::buźka_ze_łzami_radości:

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2 dostajesz medal🎖, a ja idę pozwijać zwoje mózgowe😊

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Za szybkie życie. Za dużo zmian. No i mamy efekty...

PS. Jakby się któryś z pracowników Allegro zastanawiał, czy "za dużo zmian" to przytyk do serwisu, odpowiem zawczasu premierem Marcinkiewiczem:

YES! YES!! YES!!!

oznacz moderatorów