anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy wymóg Smart na zagranicznych rynkach - płatność przy odbiorze

CosplayCraft
#9 Pomysłodawca#

Dostałem dzisiaj wiadomość, że niedługo wymogiem będzie oferowanie dostawy z płatnością przy odbiorze aby oferty były SMART. Dodano również fajne statystyki, że 44 % kupujących z Czech i 53% ze Słowacji korzysta z opcji płatności za pobraniem. 

Drogie Allegro, czy prowadzicie statystyki ile z tych przesyłek nie jest odbieranych i wraca do sprzedawców? Przez kilka miesięcy oferowałem wysyłkę do Czech za pobraniem, ale wracała do mnie porównywalna ilość przesyłek niż wszystkie zwroty z Polski z jakiegokolwiek powodu (a do Czech wysyłam kilkanaście razy mniej paczek)... z tego powodu zrezygnowałem wysyłki za pobraniem. Była to na prawdę spora ilość, co w Polsce nie zdarza się w takiej skali. Było to po prostu nieopłacalne. A ten nowy wymóg wygląda na zmuszanie do ponoszenia dodatkowego ryzyka i kosztów.

Nie piszę tutaj tylko po to aby ponarzekać, ale po to by zaproponować rozwiązanie. Proszę umożliwić sprzedawcy ustawienia wymaganej zaliczki na koszt wysyłki i ewentualnie na poczet wysyłki zwrotnej. Wtedy udostępniłbym możliwość wysyłki za pobraniem. Ewentualnie zablokowanie jakiegoś depozytu przez Allegro na poczet kosztów wysyłki, które powinny być sprzedawcy zwrócone jeśli kupujący nie odbierze przesyłki. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@CosplayCraft Tu nie chodzi o to, żeby kupującym czy sprzedajnym zrobić dobrze. Wszystkie te Allegro Delivery i inne durnowate wynalazki mają na celu tylko i wyłącznie ograniczenie ilości ofert z oznaczeniem Smart!

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Ja bym wyłączył całkowicie smarta na rynek zagraniczny. Teraz jak ma być obowiązkowy smart za pobraniem to nie widzę sensu go posiadać do wysyłek zagranicznych. Jak się robi zakupy w sklepach zagranicznych to norma że koszt wysyłki mieści się w przedziale 10-20 euro. No chyba że da się podnieść cenę produktu aby w Polsce wynosiła np. 50zł, a na rynku zagranicznym 80zł wtedy można się bawić w wysyłkę za pobraniem. Jeżeli ktoś nie odbierze to koszty odesłania pokryją kupujący nie zwracający paczek w doliczonej większej cenie tego samego produktu 🙂

oznacz moderatorów