anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

numer LUCID przy wysyłce do Niemiec

discus_hobby
#8 Zapaleniec#

co z numerem LUCID przy wysyłce do Niemiec, czy jest juz ustalona forma jak dodać i odblokować sprzedaż do tego kraju?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discus_hobby, 28 czerwca wysłaliśmy w tej sprawie wiadomość mejlową sprzedającym, którzy wysyłają zamówienia do Niemiec. 🙂 

Od 1 lipca umożliwiamy dodanie na koncie Allegro niemieckiego numeru EPR dla opakowań (rejestr LUCID). Zrobisz to w zakładce Dane kontaWówczas:

  • W części Numery EPR (rozszerzona odpowiedzialność producenta) kliknij [sprawdź dane].
  • W części Niemcy, w okienku numer LUCID – opakowania, wpisz numer, który nadały Ci władze tego kraju, a następnie kliknij [zapisz i zweryfikuj].

Wynik weryfikacji pojawi się obok wpisanego numeru, może to zająć kilka minut.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

flytoy_pl
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

Na jakiej podstawie dane są weryfikowane? Jesteśmy zarejestrowani od 2019 roku w rejestrze Lucid i przy próbie aktualizacji danych do Allegro pojawia się komunikat "numer niezgodny z rejestrem".lucid.pngAllegro.png

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@flytoy_pl, bierzemy pod uwagę NIP. Aby sprawdzić to dokładnie, napisz do nas przez ten formularz. Załącz też, proszę, zrzut ekranu, na którym będzie widoczne, co wpisujesz. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

discus_hobby
#8 Zapaleniec#

dziekuje, niestety tkowej komunikacji nie dostałem, była tylko informujaca ze od 01.07 bedzie rozwiązanie i ze nad nim Państwo pracują 

 

oznacz moderatorów

eva__design
#7 Wielbiciel#

właśnie chciałam dodać nr LUCID i tu miła niespodzianka numer juz dodany -chyba automatycznie 🙂 nie musiałam nic robić

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

WEEE (sprzęt elektryczny i elektroniczny)
numer obowiązkowy od 2023 r. – jeśli już go masz, możesz dodać na koncie Allegro

 

rozumiem, że aukcja dla niemieckich kupujących będą niewidoczne od 1 stycznia?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@europa89, tak, od roku 2023 nie będą one widoczne bez uzupełnionego numeru. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

muszę odświeżyć temat ale chyba coś poszło nie tak. Wysyłka do Niemiec bez tego numeru miała być niemożliwa od 2023 natomiast już mi klienci się skarżą, że nie mogą na moich aukcjach zrealizować wysyłek do Niemiec mimo, że mam przesyłkę w cenniku.

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

to się nazywa profesjonalizm pracowników Allegro...
na moje 3-krotnie pytanie, czy pomagają uzyskać taki numer i czy wiąże się to z jakimiś opłatami - nie otrzymałem żadnej rzeczowej odpowiedzi

na pytanie, co zrobić, jeśli stali klienci mają do mnie pretensje, że nie chcę zrealizować ich zamówień i w zamian za to dostałem negatywy za już zrealizowane zamówienia - polecono mi usunąć metodę dostawy DPD za granicę Niemcy oraz Francja

na pytanie jak usunąć z cennika dostaw TYLKO  te dwa kraje - uzyskałem odpowiedź, że się nie da i muszę usunąć wszystkie obce kraje

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Możesz podać przykład konkretnej oferty, w której klienci z Niemiec napotkali taki problem?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

na tym koncie np ta: 11887370374

a na innym koncie: 10222758931

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

dowiem sie w czym jest problem?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Skonsultuję tę kwestię i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko otrzymam informacje w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Czy na pewno dodałeś na swoim koncie kod EPR w zakładce Dane konta 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

@europa89, tak, od roku 2023 nie będą one widoczne bez uzupełnionego numeru

twoja koleżanka napisała ze obowiązuje to od 2023 dlatego nie dodałem. Ustalcie jedna wersje. 

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

czy zostala juz ustalona wspolna wersja?

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

rozumiem, że dojście do ustalenia wspólnej wersji zajmuje sporo czasu ale chyba wam punkty uciekają za brak odpowiedzi w ciągu 24H h i tym samym nie możecie byś super moderatorami. 

Dowiem się w końcu dlaczego została ograniczona sprzedaż dla klientów niemieckich skoro kwestie z opakowaniami miały na allegro dopiero działać od 2023? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Bardzo Cię przepraszam, ale konsultuję ten temat i wciąż nie otrzymałam odpowiedzi na Twoje pytanie. Przypomniałam się ze sprawą i jak tylko zdobędę informacje, które będę mogła Ci przekazać, wrócę tutaj do Ciebie ze szczegółami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Jak obiecałam, wracam do Ciebie z informacjami. Numer LUCID jest już obowiązkowy dla wszystkich przedmiotów wysyłanych do Niemiec. Jeśli nie wprowadzisz numeru lub podasz błędny, kupujący nie zobaczą Twoich ofert. Dodatkowo oprócz tego od 2023 roku w przypadku sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie też wymagany WEEE.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów