anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obciążenie za wysyłki dpd

sklep_dom_pl
#8 Zapaleniec#

Oprócz prowadzenia swojego konta, sprzedaję również na zasadzie b2b, drugiej osobie, która również sprzedaje na Allegro. Chciałabym rozwiązać problem opłat za wysyłki. Czy dobrze rozumiem, że jeśli w polu "adres email" podczas tworzenia listu przewozowego podam adres mailowy otrzymany od pośrednika (jego klienta) to wówczas opłata za przesyłkę zostanie naliczona jemu? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Źle rozumiesz.

oznacz moderatorów

sklep_dom_pl
#8 Zapaleniec#

A możesz mi podpowiedzieć jak jest w istocie? Zarówno ja jak i drugi sprzedawca mamy podpisane umowy z dpd. Nie wysyłam za pośrednictwem Wysyłam z Allegro, a bezpośrednio przez DPD.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W czym masz problem? Jakaś firma kupuje u Ciebie na Allegro. Wybiera metodę dostawy, płaci za towar i dostawę, Ty wysyłasz. Opłatę za wysyłkę kupujący płaci Tobie, a Ty płacisz przewoźnikowi.

Niech kupujący wybierze sobie odbiór osobisty za zero zł i wyśle kuriera do Ciebie na swój koszt.

oznacz moderatorów

sklep_dom_pl
#8 Zapaleniec#

Nie. Faktycznie może nie doprecyzowałam, chodzi o dropshipping. 

Osoba X sprzedaje towar na Allegro osobie Y, a następnie wysyła mi dane do wysyłki i to ja wysyłam towar do osoby Y i chciałabym, żeby obciążona wysyłką został sprzedawca X. 🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Osoba X dostanie pieniądze od kupującego za towar i wysyłkę, Ciebie obciąży przewoźnik za nadanie paczki, niech więc X Ci zapłaci za towar i dostawę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklep_dom_pl napisz jak nadajesz przez DPD czy wysyłam z allegro a może jakiegoś brokera ? myślę że Ty jako nadawca, system tylko rozpozna że przesyłka allegro 😞  przy smarcie będzie 0 zł a wszystkie dopłaty pójdą na Twoje saldo 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklep_dom_pl
#8 Zapaleniec#

Nadają paczki przez swój zewnętrzny system i łącze się bezpośrednio z DPD. Wiem, że jest informacja, że jeśli podamy zakodowanego allegro maila, to nie rozliczamy się z DPD, ale z allegro, więc wydaje mi się, że powinno iść to na konto tego drugiego sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklep_dom_pl no tak tylko Ty figurujesz jako nadawca, potrzebne wsparcie @msniezek @_HolaOla_ @mr_oma @la_nika

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_dom_pl Konsultuję tę kwestię z właściwym zespołem i jak tylko otrzymam od nich potwierdzone informacje, wrócę do Ciebie z odpowiedzią w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sklep_dom_pl
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  czy udało się coś ustalić?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_dom_pl Tak, generalnie obciążenie za przesyłkę otrzymujesz Ty jako zleceniodawca, niezależnie od tego czy podjęcie przesyłki nastąpi z Twojego magazynu, czy z innego wskazanego przez Ciebie miejsca. Jeśli obciążenie za przesyłkę ma otrzymać inny Sprzedający, to ta firma musi mieć stosowną umowę z nami lub przewoźnikiem i zlecić dany transport. Nie ma tutaj żadnej, innej opcji. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów