anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obliczanie czasu wysyłki

drew-metSpZoo
#8 Zapaleniec#

 

śmieszne to liczenie czasu

wysyłam produkty a 100 paczek w 24 h

wysyłam produkt b robiony na zamówienie 3 paczki czas wysyłki 21 dni

wiec średnia z tego wychodzi że czas pokazany w aukcji 21dni robi się max 2 dni???????

 

 

Jak obliczamy czas wysyłki 

Wartość, którą wyświetlamy, oznacza, że dla danej deklaracji czasu wysyłki sprzedający 75% paczek wysyła o podanym czasie lub szybciej. 

Przykład: 

Sprzedający zadeklarował czas wysyłki 3 dni w swoich ofertach i wysłał 100 zamówień. 

  • 10 zamówień wysłał w 24h,
  • 70 zamówień wysłał w 2 dni,
  • 20 zamówień wysłał w 3 dni.

75% zamówień wysyła więc do 2 dni, dlatego podamy czas wysyłki: zwykle do 2 dni roboczych

Dotyczy to wartości historycznej z ostatnich 30 dni.

Z jakim regulaminem jest to niezgodne? Dlaczego Twoim zdaniem nie możemy tego liczyć w ten sposób? 


oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@drew-metSpZooByło dyskutowane w innych watkach - sprawdź. allegro samo zmienia czas wysyłki widoczny dla Kupujących. Na podstawie Twoich wysyłek w ciągu 24h. Niestety to kolejny bubel Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

drew-metSpZoo
#8 Zapaleniec#

właśnie dlatego uznałem to za śmieszne, nie rozumiem jak ktoś może decydować, przecież to ja otrzymuję oceny a nie allegro, więc dlaczego nie podają rzetelnych informacji

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@drew-metSpZooMasz rację ale musisz pamiętać że jesteś na portalu Allegro, a tutaj Logika NIE równa się Logika Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@drew-metSpZoo 

„Z jakim regulaminem jest to niezgodne? Dlaczego Twoim zdaniem nie możemy tego liczyć w ten sposób?”

Odpisz – dlatego, że jest to niezgodne z najważniejszym regulaminem, czyli z prawem. Allegro nie może dokonywać swoich wpisów i zmian warunków umowy pomiędzy sprzedawcą a kupującym, a taką umową jest oferta wstawiona w serwisie.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Pewnie było wałkowane nie raz, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje głupie pytania. Wydawało mi się, żewysyłam w 24h, a allegro twierdzi, że 2 dni. Poproszę łopatologicznie.

Czy godziny pracy wpisane na koncie mają znaczenie? U nie 9-17.

1. zamówienie złożone w nocy, wysyłka następnego dnia o 8.00 - ile to dni?

2. zamówienie złożone w godzinach pracy np. 12.00, wysyłka następnego dnia przed 12 lub po 12 - ile to dni?

Proszę o odpowiedź osoby znającej algorytm, a nie co Ci podpowiada logika, bo jak wiadomo to raczej rzadko się tu sprawdza.

Wiem, że w przypadku poczty liczy się data skanowania przez pracownika poczty, u mnie do 6h od nadania.

 

1. 

oznacz moderatorów

drew-metSpZoo
#8 Zapaleniec#

czas wysyłek jest liczony ze sredniej z 30 dni z wysłanych paczek, dane ktore ty podajesz jako sprzedawca sa widoczne tylko w zakladce dostawa

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@drew-metSpZoo  Dzięki za Twój trud, ale nie o to pytam.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl  Godziny pracy wpisane przez Ciebie nie mają żadnego znaczenia. Z moich obserwacji wynika, że czas jest liczony do momentu wprowadzenia numeru nadawczego do Allegro . Czyli jak ktoś kupi w nocy a Ty wprowadzisz rano to łapiesz się na 24 godziny. Jeśli zaś zakup będzie o 12 a wprowadzisz numer następnego dnia po 12 to już nie łapiesz się.  Czas wysyłki na dzień  dzisiejszy i godzina skanowania nie mają znaczenia . Ale tak jak napisałam to są tylko moje obserwacje, pewności nie mam 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów