anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obniżenie oceny za koszt wysyłki o 3 gwiazdki ponieważ przedmiot był za tani aby skorzystać ze smart

ZapfCreation
#11 Animator#

Otrzymałam wczoraj ocenę za koszt wysyłki obniżoną o 3 gwiazdki. Na wszystkich moich aukcjach jest możliwość skorzystania ze smarta. Kupujący zapłacił 8,99 zł. za paczkomat . Przedmiot kosztował 38 zł. Zakup po godz. 20.00, następnego dnia rano wysyłka, a w kolejnym dniu dostarczenie. Poprosiłam kupującego o wyjaśnienie. Otrzymałam odpowiedź " Trzeba było zrobić cenę 40 zł i sprzedać z Smart ". Nie zrozumiałam i odpowiedziałam, że przecież w aukcji była możliwość wybrania wysyłki smart odpowiedział: "Jak by było to bym nie płacił za przesyłkę. Smart jest od 40 zł. Koniec tematu".

Czyli mam obniżoną ocenę za koszt przesyłki ponieważ sprzedaję przedmiot za 38 zł a nie za 40 zł. przez co kupujący nie mógł przy zakupie 1 szt. skorzystać ze smarta. Moim zdaniem to nie jest w porządku.

Tylko z tego powodu zadowolenie kupujących spadło z maksymalnej wartości 170 ( Super wynik! Jesteś w gronie najlepszych sprzedających na Allegro! ) na 83 ( 25% sprzedawców ma więcej punktów od Ciebie ). Wiadomo, że to wpływa na widoczność ofert sprzedaży.

Moja prośba o usunięcie oceny pozostała bez odzewu.

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ZapfCreation Bardzo dobrze radzi Ci @Kaliope_Brzeg . Zrób dwie aukcje z różnymi cenami: dla smartowców i niesmartowców.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

Już to zrobiłam wczoraj 🙂 ale pozostaje zaniżona jakość sprzedaży. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bardzo źle radzi. Cena towaru nie może być zależna od wysyłki Smart. To rażąco niezgodne z zasadami.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Dla klienta jest wtedy taniej!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Marne rozumowanie, cena musi być 40zł, żeby był Smart. To musimy kupić kilka rzeczy, albo podnieść cenę towaru. Drożej, więcej to taniej.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Cena towaru nie może być zależna od wysyłki Smart, polecam kontakt z Allegro.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Ale przecież cena nie będzie zależna od wysyłki Smart! Sprzedawca ma prawo do samodzielnego ustalenia ceny sprzedaży. W jednej aukcji będzie 38, w drugiej 40, sposób wysyłki taki sam... Nie ma się czego przyczepić.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

WREDZIA-W1 Niedługo na allegro  już nie będzie produktów w cenie do 39,99😊

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@aragil Dokładnie tak 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Czy dobrze rozumiem, ze według Ciebie sprzedający nie powinien sam ustalać ceny?🤔 Bo ja w 38PLN nie widzę nic zdrożnego. Przy 39,99 tak, ale przy 38? Co więcej, kupujacy zaakceptował warunki kupując na tej aukcji. Więc to już zupełna porażka...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Są tacy, którzy robią to celowo, wiadomo po co 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ZapfCreation Kupujący miał prawo obniżyć ocenę za koszt wysyłki, niezależnie od tego, czy był to jakiś Smart, czy go nie było. Kupującemu cena 8.99 może się wydawać za wysoka, a komentarz ma być jego subiektywną oceną. Nawet gdyby nie było Smartów, mógł tak ocenić ten koszt.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

"wydawać za wysoka"

Żeby kolejny raz kupującemu nie wydawało się łagodnie ląduje na VIP liście.

oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

Obniżył mi ocenę za koszt przesyłki ponieważ przedmiot kosztował 38 zł. i nie mógł skorzystać ze smarta. Ale przecież wiedział ile kosztuje przesyłka przed zakupem. Jeżeli mu to nie odpowiadało to mógł do mnie napisać lub zadzwonić, żeby wystawić przedmiot w cenie 40 zł. albo kupić u kogoś innego. Moim zdaniem ocena za koszt przesyłki nie powinna być w takim stopniu obniżona i to aż o 3 gwiazdki.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Bo kupujący nie musi umieć czytać, a jak czyta to nie musi tego rozumieć. Czy Sprzedajacy zmienił cenę przesyłki po sprzedaży? Nie, wysyłał dokładnie za tyle za ile Kupujacy zaakceptował klikając "kupuję".  Ciekawy jestem czy w warzywniaku za rogiem też krzyczy na ekspedientkę że ma podnieść cenę pietruszki ??🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96 

Na swoich aukcjach mam prawo do własnej strategii cenowej i testowania różnych rozwiązań. Jak mi udowodnisz, że cena mojej książki jest zależna od wysyłki Smart?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Ja ci nie muszę niczego udowadniać. Zapytaj Allegro, czy możesz uzależniać cenę towaru na dwóch różnych aukcjach, jednej ze Smart, a drugiej bez Smar, od wysyłki Smart, i Allegro Ci udowodni, że nie możesz.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  na szczęście allegro jeszcze nie ma nic do powiedzienia na temat cen w jakich sprzedajemy nasze produktu. Chociaż zapewne bardzo by chcieli mieć na to wpływ 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Już przestań bredzić o tym maśle i o kasjerce, albo o pietruszce.  Za cenę masła i pietruszki nie odpowiada kasjerka, tylko sklep. Zaakceptował, to nie znaczy, że nie ma możliwości oceny tego kosztu - zrozumiałeś, czy jeszcze nie??

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 zaakceptował a potem nie zgadza się z tym co zaakceptował......  seems legit?🤔

ps I dlatego Sprzedający też powinien miec mozliwość oceny takiego niestabilnego osobnika

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów