anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa kwarantanna a urlop allegro

BW-STYLE2
#8 Zapaleniec#

Pytanie póki co czysto teoretyczne,ale kto wie co nas czeka po rozpoczęciu roku szkolnego. Otóż zastanawiam się, jak allegro podchodzi do tematu obowiązkowej kwarantanny? Przykładowo dziecko przynosi ze szkoły osławiony covid, jestem skierowana na kwarantannę. Urlop jak każdy wie można zaplanować dopiero za 7 dni. Czyli przez te 7 dni wynoszę paczki do paczkomatu pod osłoną nocy czy allegro łaskawie daje urlop? Ktoś przerabiał podobny temat?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

FHS-Sklep
#8 Zapaleniec#

Allegro nie uznaje kwarantanny ani innych twoich problemów losowych, masz tyrać jak Chińczyk za miskę ryżu 

oznacz moderatorów

BW-STYLE2
#8 Zapaleniec#

Tyrać to ja mogę, gorzej jak mnie zamkną  w domu,a klient na paczkę czeka...

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro nie szanuje praw sprzedających np: do choroby czy też do kwarantanny

niech ktoś w allegro sobie uświadomi, że podczas chorobowego nie można wykonywać pracy

a za pracę może być uznane zalogowanie się i sprawdzenie konta allegro

https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/praca-podczas-zwolnienia-lekarskiego-czym-grozi_pr-4103.h...

https://strefabiznesu.pl/praca-w-czasie-zwolnienia-lekarskiego-jakie-konsekwencje-groza-pracownikowi...

- powinna być procedura czasowego zawieszenia działania konta na allegro - np: po przesłaniu zwolnienia lekarskiego do allegro

 

wg mnie można w takiej sytuacji powiadomić serwis o kwarantannie i jej przewidywanym czasie trwania

jak serwis w tym czasie zawiesi konto, wyśle kupujących by donosili na Sprzedawcę na policję (sławetny pok) - będą podstawy by żądać odszkodowania od serwisu

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tutaj raczej z góry jest założenie, że każda firma jest w stanie załatwić sobie zastępstwo na wypadek urlopu czy nagłych nieobecności, niestety.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@DarkStoorM mylisz się

kwarantanną zostanie objęta rodzina, pracownicy i ich rodziny

a także klienci, którzy mieli kontakt osobisty

przy nagłej chorobie lub w sytuacji jakiegos wypadku - przedsiębiorca może nie miec możliwości podjęcia jakiś działań - a do firmy nie można zatrudnić osób bez badań lekarskich, przeszkolenia i itp

 

allegro jest sprytne - jak ma jakąś awarie to przeprasza ale nie zawiesza sobie konta czy sklepu oficjalnego allegro

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@BW-STYLE2 spytaj Allegro. Ciekawe co Ci odpowiedzą 🙂

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@konto zamknięte odpowiedzą że masz zamknąć wszystkie aukcje.

@BW-STYLE2 nie ma i nie będzie żadnego rozwiązania w tej sprawie. Nawet gdyby istniała możliwość natychmiast ustalić urlop - poleci Ci statystyka w dół, bo numery przesyłek nie są uzupełnione w terminie, rzeczywisty czas nadania jest opóźniony, na wiadomości klientów nie odpowiadasz w ciągu 24 godzin i jeszcze mnóstwo czego.... Uwarzam że trzeba zapomnieć w ogóle o tej opcji urlopu, nic dobrego dla sprzedawców ona nie daje. Zamykasz aukcje i po sprawie. Lub "wynoszę paczki do paczkomatu pod osłoną nocy".....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

albo wrzucaniem paczek zajmuje się monsz, siostra, patyk 😮

oznacz moderatorów

BW-STYLE2
#8 Zapaleniec#

tylko rodzina mieszka ze mną, więc pewnie by ich kwarantanna objęła

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BW-STYLE2 kończysz aukcję które możesz wznowić w ciągu 30 dni 🙂

A jka wylądujesz na kwarantannie jesteś pewien ile tam spędzisz ??? co jeśli ustawisz dwa tygodnie a będziesz cztery, prościej zakończyć i mieć spokój w takim przypadku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@BW-STYLE2 ja przerabiałem w tamtym roku grypę. Też prosiłem Allegro o to aby wyświetlili szybciej info o urlopie. Odpisali, że mam sobie to ustawić na 7 dni przed... Jak bym planował grypę tydzień wcześniej.

Jedyna rada, zakończyć wszystkie aukcje. W przeciwnym wypadku będziesz miał(a) negatywy.

Poza tym, kończenie aukcji nawet na czas oficjalnego urlopu to naprawdę fajna sprawa. W tym roku zrobiłem to po raz pierwszy od 9 lat i tak już zostanie. W końcu człowiek nie ma debilnych telefonów, negatywów czy dyskusji z tekstami, "dlaczego nie mam jeszcze przesyłki".

oznacz moderatorów