anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowe łączenie sprzedaży z istniejącym produktem - absurd

cezos_2005
#8 Zapaleniec#

Allegro wprowadziło konieczność wiązania sprzedaży z istniejącym już produktem. Mam proste pytanie. Sprzedaję używany sprzęt audio. Najczęściej są to produkty nie istniejące w bazie Allegro. Jak mam sobie poradzić z tym absurdem, który nie pozwala mi na publikację rzetelnych opisów?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Wystawiaj w kategorii, w której wiązanie nie jest wymagane.

oznacz moderatorów

cezos_2005
#8 Zapaleniec#

Czyli musiałbym oszukiwać co do kategorii produktu, tak?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niekoniecznie. Jest kilka kategorii zbliżonych. Zabytki techniki itp.

oznacz moderatorów

cezos_2005
#8 Zapaleniec#

Nikt, ale to absolutnie nikt nie będzie szukał tego towaru, który mam na myśli w kategorii zabytki techniki. To absolutnie inna kategoria. To rozwiązanie (łączenie produktów) powinno być po prostu opcjonalne, a nie obowiązkowe. Produktów niemożliwych do powiązania jest cała masa, zwłaszcza w elektronice. I nie są to zabytki techniki bynajmniej.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cezos_2005 Szukają po nazwie, więc znajdą. Oferowane przez Ciebie towary to są zabytki techniki. Vintage - sam o tym informujesz.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

cezos_2005Jest to problem w przypadku produktów unikalnych , może 

oznacz moderatorów

cezos_2005
#8 Zapaleniec#

Byłbym zobowiązany 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cezos_2005 Jeśli produktu nie ma w naszej bazie, możesz go dodać podczas wystawiania oferty. W tym celu musisz wypełnić sekcję "Podstawowe parametry".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

cezos_2005
#8 Zapaleniec#

Proszę w takim razie dostarczyć mi kody EAN do produktów sprzed czasów kodów EAN i jedziemy z tym koksem. 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cezos_2005 Wielokrotnie informowaliśmy - również tu, na Gadane - w jaki sposób uzyskać kod EAN. Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cezos_2005
#8 Zapaleniec#

Ale, abstrahując od żartów. By nie rozbijać waszego systemu. Moglibyście umożliwić wpisanie w tej rubryce (kod EAN) cyferek 000000000, albo ------ (brak) i byłoby cacy.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cezos_2005 Już wcześniej o tym pisałem aby stworzyć możliwość przydzielenia unikatowego ciągu znaków (na wzór EAN), który byłby indywidualny tylko dla danego sprzedawcy.

Taki sprzedawca pisze jakiś tam wniosek o ten nr argumentując jednocześnie dlaczego nie posiada i nie jest możliwy taki EAN w danym produkcie lub puli produktów.

Oczywiście zastosowanie tu widzę tylko w produktach które nie posiadają stanu jako NOWE. Gdyż pozostałe produkty są często pozbawione lub bardzo trudne, do pozyskania numeru EAN.

Przy takiej numeracji i możliwości dla sprzedawcy allegro jednocześnie zachowałoby swoje różne zalety jakie zyskuje poprzez identyfikacje obecnych towarów związanych z EAN.

Allegro mogłoby spokojnie stworzyć ciąg znaków z zawartymi własnymi informacjami względem nadawania tych numerów. Myślę, ze rozwiązałoby to sporo problemów w sprzedaży towarów nie klasyfikowanych jako nowe.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cezos_2005
#8 Zapaleniec#

To jest jakiś pomysł.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

tak samo jak ja chcę sprzedać np. ołówki na sztuki i niby skąd mam uzyskać ean!!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@domkar04 Od producenta, jeśli Ty nim jesteś to i tak prędzej czy później będziesz musiał wykupić sobie nr EAN a ci co zrobią to wcześniej będą krok do przodu od konkurencji a ci co sprowadzają jakieś bez markowe podróbki z Chin zostaną na lodzie lub będą się próbowali podczepić do czyjegoś produktu (już się pojawiają tu przypadki gdy ktoś inny używa czyichś kodów EAN 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

no ale jak producent jest nieznany

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@domkar04 W tym problem, bo to prawdopodobnie "szara strefa" Nie płaci podatków itp a tracą na tym wszyscy, producenci, sprzedawcy i konsumenci.

Jednak skądś te "ołówki" się biorą, więc "po sznurku aż do kłębka" i się znajdzie producent 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów