anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena za koszty wysyłki - paczki gabarytowe

nk-design
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Chciałbym poruszyć temat wysyłek paczek ponad gabarytowych. Sprzedajemy głównie meble oraz akcesoria, są to duże paczki o niestandardowych wymiarach. Jednakże dostajemy bardzo niskie oceny za koszty wysyłki, przez to nie jesteśmy w stanie trzymać wysokiej jakości sprzedaży, ponieważ dla Kupujących te koszta są za duże, a nasze tłumaczenie że nie da się taniej nie pomaga.

Przykład:
Wysyłamy paczki o wymiarach 105x35x85cm i korzystamy tylko z firmy InPost, bo jako jedyni bez problemu odbierają i dostarczają takie paczki. InPost nalicza nam opłatę od 75 do 100zł brutto, my naliczamy klientom 60zł za wysyłkę na aukcji żeby też zbytnio nie podnosić cen produktów. Klienci oczywiście oceniają za wysokie koszta i tak jakość sprzedaży drastycznie spada.

Propozycja, czy allegro nie powinno wprowadzić narzędzia które wycenia takie przesyłki u firm kurierskich z którymi współpracują? Chętnie przeszedłbym na smarta albo inne wysyłki allegro gdyby brali tak duże paczki. Dlaczego klient ma oceniać to jako wysokie koszty skoro tego nie da się zmniejszyć, a nawet dopłacamy z własnej marży do tych wysyłek.

Wystarczy mechanizm gdzie wpisujemy wymiary paczek, a allegro wycenia taką paczkę i klient nie ma możliwości ocenić jej jako za drogiej, ponieważ taniej się nie da, albo wprowadzić opcję wysyłek przez Allegro gdzie również ocena będzie zablokowana.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

pinsplash
#21 Demiurg#

@nk-designNie ma szans , są klienci którzy przyznają 3* za list polecony za 5,9 ( taniej się nie da)....TEJ OCENY W OGÓLE NIE POWINNO BYĆ. Klient zna koszty PRZED zakupem i kupujac się na nie godzi. Koniec kropka. Jak się nie podoba to nie kupuje,

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nk-design
#8 Zapaleniec#

Popieram w 100% że nie powinno być oceny za koszty wysyłki, które klient zna i akceptuje, a nie zawsze da się je zmniejszyć.

oznacz moderatorów

lordferdek
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się!!!

oznacz moderatorów

Nadalfanka
#8 Zapaleniec#

To jeszcze spore gabaryty. Mnie  za paczuszkę  rękawiczek ochronnych (100 szt.)  o wartości 53,99 zł.  wielkości  20cm/10cm/5cm,    doliczono  53,99 zł. kosztów dostawy - przesyłka kurierska z dostawą od 15 - 25 dni.  Mało rzeczy mnie szokuje, ale tu odebrało mi mowę.

 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Nadalfanka Taka cena bo kupiłaś w Chinach.

oznacz moderatorów

Nadalfanka
#8 Zapaleniec#

Tak, lubię czasami skoczyć do Chin na zakupy.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Allegro chciałoby Sprzedający sponsorowali przesyłki. Wliczali sobie te koszty pakowania i przesyłek w cenę produktu a allegro naliczy prowizję od większej kwoty za towar. To jest celowe działanie w celu zwiększenia zysków przez allegro.

Skoro to robicie to jesteście dla allegro idealnymi sprzedawcami więc pewnie z otwartymi rękami Was przyjmą do jakiegoś programu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@__RPM_  dokładnie o to tutaj chodzi. doliczyć koszty wysyłki, opakowania, transportu do produktu i wysyłać za darmo. Większy zysk dla serwisu, tylko kto to kupi jak cena będzie dwa razy wyższa niż w sklepie stacjonarnym 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza przecież zaraz wejdzie prowizja do wysyłki 🙂

@nk-design dolicz do produktu wysyłkę i daj wysyłkę 12,99 zł kurier inpost jak poprawią się statystyki wskoczysz na smarta 🙂 Przecież i tak na jedno wyjdzie a zaraz i tak ruszy prowizja od wysyłek 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11  jak dyskutowałem z allegro na facebooku o tej prowizji to dostałem jasny sygnał, jak ktoś nie chce jej płacić a na smarta się nie łapie to niech wysyła za darmo, wtedy nie zapłaci prowizji. Taka jest niestety polityka tego serwisu 🙂

Obojętnie jaką opcję wybierzemy, czy to będzie doliczenie kosztów do towaru, czy płacenie prowizji za przesyłke dostaniemy po dupie, a szczególnie ja, bo u mnie średnia cena sprzedaży produktu to ok. 30zł, czyli na smarta się nie łapię 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@kostas11dobrze radzisz, bo co za różnica jak cena będzie o 50zł wyższa za produkt, ten co ma kupić i tak kupi a dodatkowo przekona go wysyłka smart

@nk-designpo co robicie promocje 50% na prawie każdy produkt, zróbcie o 10% mniej i zrekompensuje to Wam "straty"

oznacz moderatorów

Prac_Scenografa
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe dlaczego nie ma oceny za cenę produktu? Przecież to tak samo bezsensowne jak ocena za cenę przesyłki.

 

oznacz moderatorów