anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odłączenie API dla sprzedawców indywidualnych

mdfimage
#9 Pomysłodawca#

W ostatnim mailu z dnia 23.05 informujecie iż zakończona zostanie możliwość wystawiania aukcji poprzez API dla kont zwykłych. Co z osobami legalnie handlującymi towarami zwolnionymi z podatku (np otrzymanymi w drodze spadku) bez prowadzenia działalności rejestrowanej, które na co dzień korzystają z zewnętrznych programów do wystawiania aukcji (gdzie mają niejednokrotnie wykupione abonamenty na rok do przodu..)?

Wprowadzacie zmiany bez uwzględnienia wielu czynników, które mogą odbić się na Waszej reputacji...

Jak się do tego ustosunkujecie ?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mdfimage Jedynym, co możemy Ci zaproponować, jest rejestracja działalności i przekształcenie konta na firmowe. Jeśli nie jest to rozwiązanie możliwe do wprowadzenia w Twoim przypadku, niestety w najbliższym czasie nie wystawisz i nie edytujesz w Allegro ofert przez API.

Szereg zmian, które wprowadzamy, ma związek z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, która zmienia przepisy związane z ochroną konsumentów. Dzięki nowym zapisom kupujący będą mogli robić zakupy bardziej świadomie. Zgodnie z nowym prawem w bardziej bezpośredni sposób będą informowani na przykład o działaniach marketingowych oraz o tym, czy robią zakupy u przedsiębiorcy, czy osoby prywatnej.

Jeśli sprzedajesz prywatnie, zachęcamy do przeniesienia sprzedaży na Allegro Lokalnie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdfimage
#9 Pomysłodawca#

@nat_not 

Nie wiem w jaki sposób odłączenie prywatnych sprzedawców od API ma związek z dyrektywą Parlamentu Europejskiego, zwłaszcza iż z punktu widzenia kupującego nie ma to żadnego znaczenia czy ktoś wystawia aukcje przez formularz na allegro/poprzez API...

Osoby indywidualne które wykupiły w firmach zewnętrznych dostarczających programy do obsługi aukcji przez dedykowane API Allegro, niemające możliwości założenia działalności gospodarczej, są podmiotami poszkodowanymi w obecnej sytuacji.

Usilne "przepychanie" prywatnych sprzedających na lokalnie (które nie posiada wsparcia API) takimi zabiegami stawia was w bardzo złym świetle w oczach mniejszych, prywatnych sprzedawców którzy zainwestowali środki w programy do obsługi API.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mdfimage Zmiany, które wprowadzamy w związku z dyrektywą (również ograniczenia w korzystaniu z API), mają zachęcić przedsiębiorców działających na kontach zwykłych do przekształcenia ich na firmowe.

Przyjmuję Twoje argumenty. Jednocześnie nie mogę niestety dodać nic więcej ponad to, co już napisałam wyżej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów