anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 3 lipca zmienimy opłaty za przesyłki Allegro Smart!

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Zmienimy kwoty, które płacisz za przesyłki Allegro Smart! – dla ofert, które wystawiasz na allegro.pl i na allegro.cz. 

Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka jest wartość zamówienia od kupującego. Od 3 lipca będziemy brać pod uwagę 9 progów wartości zamówienia (teraz jest ich 5):

  • od 40 do 49,99 złotych
  • od 50 do 59,99 złotych
  • od 60 do 69,99 złotych
  • od 70 do 79,99 złotych
  • od 80 do 99,99 złotych
  • od 100 do 149,99 złotych
  • od 150 do 199,99 złotych
  • od 200 do 299,99 złotych
  • od 300 złotych.

Tabele z nowymi opłatami znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/wazne-zmiany-dla-sprzedajacych-w-czerwcu-lipcu-i-sierpniu-2Y5YO... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62

kostas11
#21 Demiurg#

@it24_pl oczywiście, mam wzrost sprzedaży rok do roku o jakieś 30 - 40 % na allegro pierw po wprowadzeniu smarta, potem po wprowadzeniu Pay i ochrona Protect,  wszystkie te zabiegi przyciągnęły kupujących i nawet nie patrząc na ceny kupują bo mają darmową dostawę i ochronę oraz kupują za pożyczoną kasę a że musimy się do tego dorzucić to było oczywiste, wkalkuluj w towar i ciesz się sprzedażą 😄

A powiedzcie mi o ile macie swoje sklepu ile płacicie za szybkie płatności w sklepie ? takie samo udogodnienie jak Pay czy darmowe allegro finanse na allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

kostas11

Nie no, pracownik allegro incognito 100%. Czy Ty człowieku czytałeś całość co dzisiaj przesłali , czy tylko to co chciałeś?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@polcia56 nie jestem żadnym pracownikiem, czytałem całość dochodzą dodatkowe wymagania do smarta co mi nie pasuje, podwyżka prowizji też mi nie pasi 0,5 % - 1 %  oraz + 0,5 % Pay też wolał bym nie płacić ale skoro wprowadzili trzeba doliczyć do towaru i się nie nakręcać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

@kostas11

I... co jeszcze? Powtarzam jeszcze raz. Nie doczytałeś wszystkiego.  Co z dopłatami do darmowych przesyłek ? To też nic? No właśnie przez takich ludzi jak ty wszyscy wszystko mogą ludziom wciskać bo się na wszystko zgadzą. "a tam, dolicze klientowi" Nie człowieku. Tak się nakręca drożyzne, bo sam jak będziesz kupował na allegr coś to już kupić podrożone tak jak ty mówisz? czy to jest takie trudne do zrozumienia przez ciebie?

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

polcia56 Masz rację.. i wyżej też możesz mieć. Większość wypowiadających się tutaj prowadzi biznesy, i wszyscy mamy podobne zdanie. Tylko akurat jeden, nie chcę być tu uszczypliwy,  ale sprzedaje na allegro, super mu idzie, notuje 30-40% wzrost sprzedaży rok do roku, przerzuci te koszty na kupującego podnosząc ceny i wszyscy dalej chętnie będą od niego kupować. Dziwne trochę.. nie ma konkurencji? Takie ma super ceny zakupu? Hmm.. nie żebym komuś liczył, ale chyba wszyscy wiemy jak działa rynek..

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Polcio4 Zadam Ci jedno tylko pytanie , owszem nie podoba mi się to co się dzieje , ale chcąc tu sprzedawać trzeba to wziąć na klatę , dobrze @kostas11 to ujął ,,wszystkie te zabiegi przyciągnęły kupujących,, musimy się do tego dorzucić ,, . Idą obowiązkowe podwyżki plac dla pracowników  i allegro musi tą kasę znaleźć , a wiadomo gdzie . Zasady masz jasne , koszty również , Twoim zadaniem jako przedsiębiorcy jest ustalić ceny w ofertach na takim poziomie żebyś wyszedł na plus . Na koniec wcześniej zapowiedziane pytanie 

,, Co robisz jak dostajesz aneks dotyczący podwyżki czynszu do umowy np. lokalu ? ,, 

Uprzedzę Twoją odpowiedź ,, zaciskasz zęby i kalkulujesz .... bo musisz wyjść na swoje , przenosisz podwyżkę na klientów lub szukasz innego bardziej przystępnego miejsca ,,

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

mdrogeria

1. allegro pobiera procent od sprzedaży, od ceny końcowej, a nie od Twojego zysku.. coś na wzór ryczałtu

2. te wszystkie zabiegi jakoś nie zauważyłem żeby przyciągnęły klientów, przynajmniej w moim przypadku.. a wręcz widzę odpływ, i coraz więcej cwaniactwa.

3. zyski dla sprzedających są pozorne, bo policz ile faktycznie więcej dzięki tym zabiegom zarobisz, weź pod uwagę inflację

4. my też jako sprzedający mamy podwyżki ze strony Państwa, nie jedyne jest allegro, i dla tak wielkiej firmy problemem jest podwyżka płac dla pracowników, dotycząca tych najsłabiej wynagradzanych, to szok.. co my w takim razie mamy powiedzieć

5. Co robisz jak dostaniesz aneks z podwyżką.. hmm.. znamy realia, i nie oszukujmy się, allegro ma zupełnie inną pozycję,

6. nie wiem jak u Ciebie, ale np. u mnie prowizja obecnie 9,5% po 3 lipca 13,53% dla przedmiotów do 60zł - co to oznacza wzrost prowizji o ponad 4%. Ktoś powie co to jest 4%, nie? A tak naprawdę jest to 50% podwyżki!

7. prowizja od kwoty powyżej 60zł, ustalana jest jako stała stawka + % powyżej kwoty 60zł.. a więc system stawki prowizji malejącej, im droższy produkt tym niższy procent prowizji.. ale ale.. to więcej czasu, i liczenia.. inny procent prowizji jak towar za 100zł, inny jak za 105zł.. itd.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

mdrogeria To ja zadam je tobie---czy ty serio piszesz że allegro zwiększa kupujących poprzez te zabiegi? abysmy zwiekszali ceny swoich produktów a gdzie indziej będą one taniej na innych portalach?Nie to tak nie działa  abys wyszedł na plus podnosząc ceny to spadnie ci ilość zamówień która i tak kuleje w tym roku .Podnosząc         też  ceny pamietaj że też poprzez % zwiekrzasz ilość pieniędzy którą musisz oddać allegro-jak dobrze wiesz ceny u przewozników już wzrosły i nie jest to uzasadnienie ceny paliwa też ,Zysk allegro rekordowy za 1 kwartał tego roku równierz, podwyzki dla pracowników tak ,reklamy tv , ale maja tu z czego dać sami- zainwestowali w czechy tez to kosztuje .Ale to powinni opłacać ze swojego zysku a nie z nas , to co piszesz o aneks do umowy tak powiem normalny zdroworozsądkowy przedsiebiorca szuka rozwiązania i aby być konkurencyjnym szuka nowego lokum tanszego 🙂 lub inwestuje w swój--- zaciskanie zębów dobrowadza w konsekwencji do degradacji firmy--(zębów)można zagryść ale chwilowo aby uzdrowić sytuacje-.Dzięki takim zabiegom jak allegro teraz robi , taniej opłaca sie kupić już niektóre rzeczy na niemieckim E.b-a.y niż na allegro-do tego doprowadzaja aby jak najwiecej wyciskać z nas aby inwestować w swój rozwoj- i to jako ich polityka bardzo prawidłowa -ale nie kazdy sie musi z tym zgadzać-skoro w tej chwili produkt który sprzedajesz zwłaszcza Polski jest okraszony większą prowizją , wiekszymi opłatami i w wielu przypadkach twój zysk ze sprzedazy jest 20% a allegro 80% bo inaczej sie nie da to jak myslisz czyja to sprawka?To przemyslane działanie-- pomalutku od kilku lat -aby jak najbardziej miec kontrolę nad nami poprzez smart, poprzez wysyłki Allegro, kary itd,cofnij sie o kilka lat wstecz i porównaj sprzedaż na allegro a teraz na 100 wysyłkach i sam sobie odpowiedz co sie dzieje, bo nie lubie czytać populistycznego rozumowania.

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

@hardybejs 

Nie jest to możliwe, że ktoś o zdrowym rozsądmu może mieć takie zdanie o tym co oni wprowadzają, ale ma ten człowiek czarne poczucie humoru. Albo mają takich pracowników zeby takie rzeczy pisali jak ten Kostas cały. Powiem jeszcze raz. To co oni chcą wprowadzić to jest totalna odklejka i to nie ma nic wspólnego z uproszczeniem. Ich uproszczenie = podwyżki.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

trudno mi jednoznacznie ocenić, czy te wszystkie zabiegi przyciągnęły klientów. Według mnie to pandemia i covid wpłynęły najbardziej na wzrost zakupów w necie, a nie działania allegro. Dodam tak od siebie, że kiedyś nie było smarta, i innych wynalazków, a zysk miałem wcale nie mały. Teraz, żeby zarobić te same pieniądze co kiedyś, muszę zamiast 30 paczek , wysłać ich 2-3 razy tyle. Wniosek, muszę pracować 2 razy więcej, żeby zarobić to samo co kiedyś.

Ktoś powie, wieksza konkurencja, oczywiście, jeśli proponuje się nowym gratisy, promocje, promowanie i dodatkowo gotowy katalog produktów, który stworzyli starzy allegrowicze, to faktycznie. ktoś kto wchodzi na portal ma same plusy, my starzy allegrowicze raczej tylko minusy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:58958204
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria poważnie, „wszystkie te zabiegi przyciągają kupujących”? Jeszcze w zeszłym roku allegro chwaliło się 17 mln kupujących, we wczorajszym wstępniaku do podwyżek kosztów sprzedaży też się pochwaliło, cytuję „Z dumą łączymy Cię z ponad 14 milionami kupujących w Polsce i za granicą.”

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

kostas11 protect był już bardzo dawno, inaczej się nazywał ale żadna nowość, SMART może coś zmienił, ale obecnie koszty są przerzucone w dużym stopniu na sprzedawców, Allegro Pay.. nie ma znaczenia, wielu ludzi z tego nie korzysta, UWAGA! wracając do SMARTA zauważam u siebie trochę mniejszą sprzedaż z tego typu przesyłką niż jeszcze rok temu. Nie wiem.. jak jest u Ciebie, warto popatrzeć szerzej, nie przeczę że są sprzedawcy którzy notują wzrost sprzedaży, jednak wielu jest takich co notują spadki, i myślę że jest ich znaczenie więcej.

Mówisz o kosztach sklepu internetowego.. no ok. Tylko dlaczego co ostatnio szukam, to w tych sklepach internetowych jest taniej, baa.. nie raz nawet trafiam że dany sprzedawca prowadzi również sprzedaż na allegro, i dziwnym trafem zawsze na allegro ma drożej. Czasem się jeszcze trafi że w tej samej cenie, ale obecnie jeszcze nie trafiłem takiego co by miał taniej. To jak? W sklepie internetowym zarabia mniej? To po co się bawić.. skoro tutaj ma reklamę, wielką bazę klientów.. po co się męczy? Potrafisz to logicznie wytłumaczyć?

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Widzisz , a ja w sklepie mam nawet o 70% taniej, mogę sobie pozwolić gdyż nie płacę prowizji, dopłat, opłat itp. Na allegro muszę mieć drożej aby " wyjść na swoje " po odliczeniu wszystkich kosztów. To co sprzedaję tutaj za 2,50 w sklepie sprzedaję za 0,8 do 1 zł i wychodzę lepiej niż tu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zapomniałeś dopisać jeszcze o wzroście zwrotów rok w rok. U mnie myślę, że takie procenty byłyby odpowiednie. Kiedyś zwrotów brak - teraz to nagminne.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

eol_pl
#7 Wielbiciel#

Z tym, że ta znana porównywarka cen też podobno nalezy do grupy Allegro, 

wiec wszytko zostaje w rodzinie i kasa się zgadza

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#
 

Ty chyba człowieku nie mówisz poważnie hahaha.  Nie chodzi tylko o te podwyżki.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Odkąd wprowadzili Allegro Pay, jakiegoś znaczącego wzrostu sprzedaży nie zauważyłem.Za to ilość zwrotów wzrosła i to głównie przez tych co z tego programu korzystają.Wzrosła liczba tak zwanych "wypożyczaczy".Pobawią się przez cały możliwy okres, nie inwestując swojego grosza, następnie robią zwrot.Wszystkie koszty pozostają po stronie Sprzedającego.

Podam taki przykład.Sprzedajesz mieszkanie, dom czy lokal.Zainteresowany chce to kupić ale na kredyt.Bank obciąża jednak prowizją nie kredytobiorcę tylko Ciebie.Chyba nie do przyjęcia, prawda?A tak to będzie wyglądało w przypadku AP.

Niech Allegro wprowadza sobie co chce ale niech da wybór Sprzedającym, czy chcą swoją sprzedaż zwiększyć poprzez akceptowanie płatności przez Allegro Pay czy nie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ART_FOTO masz sklep internetowy ? masz szybkie płatności ? ile płacisz prowizji tam też jest odroczona płatność itp. każdy to płaci i nikt nie płacze 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Kiedyś nie było szybkich płatności, były wpłaty bezpośrednio na konto i wszyscy sprzedający i kupujący jakoś żyli.Przesyłkę nadawało się po odnotowaniu wpłaty i wszyscy byli zadowoleni.Jak kupujący chciał przesyłkę ekspresowo, a miał konto w innym banku, to robił przelew natychmiastowy.Tyle że z tego tytułu sprzedający nie ponosił kosztów, a kupujący.Nie było takich kwasów jak dzisiaj.Obroty były wyższe ale ze względu na to, że nie było takiego burdla z katalogiem, wyszukiwarką itp.Ilość wejść na stronę przedmiotu była kilkadziesiąt razy większa.Kiedyś 500-600, a nawet do 1000 w ciągu pięciu dni, a dzisiaj to 5-10, czasami 20.

oznacz moderatorów

Rydz_83
#9 Pomysłodawca#

widzę że ty nic nie sprzedajesz na allegro

oznacz moderatorów