anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odpowiedzi na pytania i w dyskusjach

MAMY ROZWIĄZANIE!
best4cars_pl
#7 Wielbiciel#

Witam! Przewertowałem na Gadane wiele wątków w moim temacie, ale coś, co może stanowić odpowiedź, jest sprzed dwóch lat. Ponieważ coś mogło się przez ten czas zmienić, wolę to dla pewności ponownie poruszyć.

Chodzi mi o odpowiedzi na pytania klientów oraz w dyskusjach.

Klient zadaje mi pytanie o produkt. Staram się odpowiedzieć mu jak najszybciej i najdokładniej. On mi odpisuje "dziękuję za pomoc", "pozdrawiam" itp. Czy na coś takiego też jeszcze muszę odpowiadać? Spotkałem się z informacjami, że trzeba odpowiedzieć tylko na pierwszą wiadomość od klienta, kolejne nie liczą się już "do statystyki". Czy to prawda? Bo nie da się ukryć, że takimi wiadomościami "pozdrawiam", "dziękuję", "proszę", "do usłyszenia" można przerzucać się w nieskończoność...

I druga kwestia: odpowiedzi w dyskusjach. Porozumiałem się z klientem telefonicznie (bo często tak jest najłatwiej) - zleciłem przez Allegro zwrot pieniędzy lub nadałem mu nowy towar i Allegro z automatu zaczytało taką rzecz do dyskusji. Czy jeszcze muszę coś do tego napisać?

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
Client:44052296
#21 Demiurg#

@best4cars_pl liczy się pierwsza odpowiedz i niby tylko z kategorii Pytanie o zakup i Pytanie o przedmiot. Oczywiście trzeba uważać bo ten sam użytkownik może zapytać w innym przedmiocie lub zakupie.

Co do dyskusji najlepiej odpowiadać w ciągu 24 godzin na każdą wiadomości aż do zakończenia dyskusji.

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@best4cars_pl 

Musisz odpowiedzieć na każde "pytanie o ofertę" od danego klienta natomiast system jakości sprzedaży allegro widzi w danym momencie tylko najstarsze pytanie z ostatnich 30 dni. Jeśli więc klient zada Ci pytanie dzisiaj i odpowiesz mu, a kolejne napisze za dwa dni i nie odpowiesz w terminie to dopóki to starsze nie wyleci ze statystyk nie będzie to miało negatywnego wpływu, dopiero jak minie 30 dni od pierwszego pytania zaczną liczyć do statystyk to późniejsze pytanie ale tylko przez 30 dni od jego zadania. Na "pytanie o zakup" nie musisz odpowiadać, tego do statystyk nie liczą, tak samo jest z wiadomościami napisanymi w odpowiedzi na maila z potwierdzeniem zakupu z allegro. Nie wiem jak liczą jak ktoś  napisze po prostu wiadomość przez Centrum Wiadomości, zachowawczo więc na takie też zawsze odpisuję jak najszybciej żeby nie ryzykować statystyk. Możesz sobie zawsze sprawdzić które pytania biorą pod uwagę jak przejdziesz tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/jakosc-sprzedazy przy polu "Terminowe odpowiedzi na wiadomości klientów" jest zielony napis "Zobacz zestawienie" i możesz sobie je pobrać, dla każdego z ostatnich 7 dni osobno, tam widać wtedy które się liczą, te których nie biorą pod uwagę w ogóle nie są uwzględniane w statystykach. 

Jak chodzi o dyskusje to teoretycznie jak automat allegro się wypowie, że zwróciłeś kasę albo nadałeś przesyłkę to liczy się to jako Twoja odpowiedź ale nigdy nie ryzykowałem, żeby sprawdzać czy system rzeczywiście to zlicza. Natomiast na pewno - o ile nie jest to w formie kolejnego pytania o ofertę - nie musisz odpowiadać na kolejne wiadomości klienta w danej konwersacji czy dyskusji.  

oznacz moderatorów