anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucenie reklamacji - Allegro Protect twierdzi że nie załatwiłem sprawy z kupującym.

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Odrzuciłem reklamacje klienta w terminie. Pomimo tego Allegro protect obciążyło mnie kosztem zakupu torby twierdząc że nie rozwiązałem sprawy. Na reklamacje klienta odpowiedziałem w dyskusji w terminie i ją odrzuciłem. Proszę o informację czy sprzedający na Allegro nie ma prawa odrzucić reklamacji jeżeli widzi podstawe ku temu ? Allegro poinformowało mnie że nie załatwiłem sprawy w terminie pomimo tego że jest cała Dyskusja do wglądu i korespondencja z klientem wraz z pismami i podstawą odrzucenia reklamacji.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@rex_shop wskaż zamówienie, którego dotyczy sprawa. 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

 

do zakupu z 17.12.2023 (ee063df0-9d13-11ee-b5ea-e1e42f3c83fd)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

AP to rekompensata, ale powinna być zasadna, nie znamy przebiegu sprawy, reklamacji, dyskusji, często dopiero po przedstawieniu obu stron można cokolwiek powiedzieć.

oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Właśnie tak powinno być po przedstawieniu obu stron. Moja dyskusja z klientem jest do wglądu przez moderatora Allegro pisma też z podstawą odrzucenia reklamacji się tam znajdują. Nie proszę o wiele tylko o  wysłuchanie - przeanalizowanie  i przeanalizowanie sytuacji przed podjęciem decyzji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak moderacja raczy nam pokazać, co nie jest takie oczywiste. Ty za to możesz.

oznacz moderatorów

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@rex_shop widzę, że nie wypowiedziałeś się w dyskusji na czas, a pierwszy raz zrobiłeś to 24 dni po rozpoczęciu jej przez kupującego. Stąd nałożone ograniczenia. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami przez formularz

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

@rex_shop to jak wypowiedziałeś się w terminie czy nie ? bo jeśli nie to z automatu reklamacja jest uznana 🙂

oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Odniosłem się do reklamacji w terminie 14 dni. Natomiast z uwagi że byłem na szkoleniu nie wypowiedziałem się na Dyskusji. Czy nie odniesienie się w dyskusji w wyznaczonym terminie z automatu odbiera sprzedającemu odrzucenie reklamacji nawet jeżeli jest w terminie ? 

oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Pismo w sprawie reklamacji otrzymałem 02.09, Kupujący zasygnalizował chęć reklamacji w dniu 27.08.2024 a ja odrzuciłem reklamację w dniu 09.09.2024. Gdzie tu przekroczenie terminu ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rex_shop przekroczenie terminu nastąpiło w dyskusji, tak jak wskazała Nicol.
Sprzedający ma obowiązek wypowiedzieć się w dyskusji w ciągu 24h w dni robocze. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Czyli zapisy kodeksu cywilnego w relacji konsument sprzedający nie obowiązują  i wynikający z przepisów prawa okres sprzedającego 14 dni na rozpatrzenie reklamacji nie obowiązuje ? Bo odpowiedziałem na reklamacje klienta w kodeksowo przewidzianym terminie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rex_shop obowiązują zarówno przepisy prawne dotyczące ustawy o prawach konsumenta jak i regulamin Allegro, który zaakceptowałeś, a w nim jest napisane: 
" W przypadku braku udzielenia odpowiedzi i złożenia wyczerpujących wyjaśnień dotyczących prawidłowości wykonania umowy zawartej pomiędzy Kupującym i Sprzedającym w ramach Dyskusji w terminie określonym w art. 10.2 Regulaminu, Spółka może uzależnić korzystanie z Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika faktu wywiązania się z umowy zawartej w wyniku Transakcji.
10.2 Użytkownik jest zobowiązany do wyjaśnienia prawidłowości wykonania umowy zawartej pomiędzy Kupującym i Sprzedającym. Sprzedający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi i złożenia wyczerpujących wyjaśnień w Dyskusji w ciągu 24 godzin od skierowania zarzutów przez Kupującego, z zastrzeżeniem, że czas ten nie biegnie w soboty, niedziele i pozostałe dni ustawowo wolne od pracy według prawa właściwego dla kraju rejestracji albo miejsca stałego pobytu Sprzedającego."

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Pani Moniko "Spółka może uzależnić korzystanie z Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika faktu wywiązania się z umowy zawartej w wyniku Transakcji." a nie podjąć decyzję za sprzedającego w przypadku gdy rozpatrzył sprzedaż w kodeksowo przysługującym mu terminie 14 dni.

oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Kupujący powiadomił o chęci złożenia reklamacji otrzymał druk złożył reklamacje 02.09.2024  została ona rozpatrzona w dniu 09.09.2025 Czy od dnia złożenia reklamacji do jej rozpatrzenia s pojawiły się zarzuty pod adresem moim jako sprzedającego które by wskazywały że nie dochowałem obowiązku jako rozpatrujący reklamację sprzedawca ? że powołuje się Pani na zapis regulaminu ?  "10.2 Użytkownik jest zobowiązany do wyjaśnienia prawidłowości wykonania umowy zawartej pomiędzy Kupującym i Sprzedającym. Sprzedający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi i złożenia wyczerpujących wyjaśnień w Dyskusji w ciągu 24 godzin od skierowania zarzutów przez Kupującego " . Możliwe że w tej dyskusji ja czegoś nie widzę co Pani zauważa bardzo proszę o wyjasnienie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rex_shop kupujący założył dyskusję 2 września, Ty odpowiedziałeś (w dyskusji) 26 września (już po nałożeniu ograniczeń, po przyznaniu rekompensaty dla kupującej). 
Nie mamy wglądu w Twoją korespondencję z kupującą poza dyskusją, więc skąd mamy wiedzieć, czy kupująca otrzymała od Ciebie jakąkolwiek odpowiedź? 
Zignorowałeś 10 wiadomości w dyskusji. 
Prowadzisz już z nami korespondencję e-mail w sprawie nr 45013210, więc poczekaj proszę na odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nałożone ograniczenia wynikają z reklamacji_ tu na czas, czy nie odpowiedzi w dyskusji, a to dwie różne sprawy.

oznacz moderatorów

rex_shop
#7 Wielbiciel#

Nie odpowiedzi na czas w dyskusji, bo reklamacja rozpatrzona w kodeksowym terminie 14 dni.

oznacz moderatorów