anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy przy odbiorze towaru w sklepie stacjonarnym.

davis-SS
#9 Pomysłodawca#

Witam

Mam pytanie odnośnie odstąpienia od umowy w przypadku odbioru towaru w sklepie. Wiem że jeśli ktoś zakupi towar na internecie , zapłaci za niego i odbierze go sobie w sklepie stacjonarnym to oczywiście ma tak samo prawo do odstąpienia od umowy jak gdyby dostał to przesyłką.

Ale czy w przypadku gdy towar zostanie zamówiony na allegro ale klient dopiero w sklepie płaci gotówką za taki produkt to ma takie samo prawo do odstąpienia?

Można w sumie stwierdzić że na allegro dokonał tylko rezerwacji towaru a cała transakcja miała miejsce na sklepie stacjonarnym 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie chcesz takich kłopotów to nie umożliwiaj odbiorów osobistych a jak ktoś ma blisko i taka forma go interesuje to sam trafi do twojego sklepu i kupi . Jak ci kupi przez allegro a na miejscu się rozmyśli to możesz mieć problem ze zwrotem prowizji.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 mało mam odbiorów osobistych , ale oferuję wyłącznie po przedpłacie . Taki klient taktowany jest przezemnie gotowcem do podpisu : ... otrzymałem .... zapoznałem się....... zostałem poinformowany 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@davis-SS prawo do odstąpoenia od umowy zostało skontruowane tylko iwyłącznie w celu zapoznania się kupującego z towarem . Odbierając towar w sklepie stacjonarnym czyli w siedzibie przedsiębiorcy jest traktowane tak samo jak bezpośredni zakup w sklepie . Ważnym jest poinformowanie klienta podczas odbioru o braku możliwości zwrotu i umożliwienie zapooznania się z produktem .

oznacz moderatorów

davis-SS
#9 Pomysłodawca#

Tylko niestety nigdzie nie potrafię znaleźć podstawy prawnej do tego.

Bo na pewno gdy ktoś zamówi i zapłaci przez internet a tylko odbierze towar w sklepie to ma prawo do odstąpienia od umowy ale co jest wtedy gdy tylko zamówi to na allegro a cała transakcja odbywa się w sklepie stacjonarnym. Czyli płatność oraz odbiór towaru. Czy wtedy zamówienie na allegro jest już traktowane jako zawarcie umowy czy to zawarcie umowy jest dopiero w sklepie stacjonarnym dopiero przy dokonywaniu płatności

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@davis-SS

 Klient zawarł umowę z Tobą przez internet i nie ma znaczenia, że zapłacił przy odbiorze. Prawo zwrotu normalnie mu przysługuje.

Poczytaj sobie, tu jest to fajnie opisane :

https://bezprawnik.pl/odbior-towaru-w-sklepie-prawo-odstapienia-od-umowy/

_____________
Kama
oznacz moderatorów