anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty na sprzedaż oprogramowania ESD

wdowis821
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Jestem sprzedawcą oprogramowania Microsoft, współpracuję z oficjalnym dystrybutorem w Polsce jednak on nie wystawia żadnych Certyfikatów na dalszą odsprzedaż usług które oferuje Microsoft. Jestem w kropce bo allegro wymaga certyfikatu od oficjalnego dystrybutora. Mam jedynie umowę dealerską oraz fakturę zakupu. Firma znajduje się na liście oficjalnych dystrybutorów Microsoft. Czy te dokumenty mi wystarczą ? Dzwoniłam do firmy i uzyskałam informację że mam zgłosić ich firmę do allegro, allegro do nich oddzwania a oni potwierdzają współpracę. Czy to prawda ? Jest to firma Also Polska sp zoo.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wdowis821 Wyślij dokumenty, jakie posiadasz, przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt. Zweryfikujemy tę sprawę i damy znać.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SkleppCYFROWO
#7 Wielbiciel#

Już wysłałem umowę dealerska i otrzymałem odmowę 

oznacz moderatorów

wdowis821
#7 Wielbiciel#

Niestety wysłałem umowę dealerska i otrzymałem odmowę. To było jakiś czas temu. Proszę o jakąś podpowiedź czy to ma być certyfikat czy umowa a może list autoryzacyjny ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wdowis821 @SkleppCYFROWO Potrzebujemy oświadczenie lub certyfikat potwierdzający współpracę Twojej firmy z producentem oprogramowania lub oficjalnym dystrybutorem w Polsce – będziemy kontaktować się z nimi, żeby to potwierdzić.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wdowis821
#7 Wielbiciel#

Rozumiem że allegro ma jakiś wzór tego certyfikatu ? Chciałabym żeby to było zaakceptowane, zależy mi na czasie.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@wdowis821 Taki certyfikat wydaje producent. Nie mamy konkretnego wzoru. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Raczej zmiany ustaw krajowych i prawa wspólnotowego. Sprzedaż oprogramowania, nie jest czynnością wymagającą uzyskiwania pozwoleń czy koncesji. Każda firma (czy osoba prywatna) ma prawo zakupić program i go odsprzedać dalej (jak ma to w PKD, nie dotyczy osób prywatnych). Warunkiem jest tylko nabicie transakcji na kasie fiskalnej i bycie czynnym płatnikiem VAT (dla nowych produktów w wersji fizycznej). 

Na terenie UE zabronione jest ograniczanie prawa do odsprzedaży oprogramowania. Dotyczy to zarówno produktów nowych, jak i używanych w wersjach fizycznych i cyfrowych. Postanowienia licencyjne zakazujące dalszej odsprzedaży są nieważne.

ps. Praktycznie każda hurtownia z branży IT ma w swojej ofercie oprogramowanie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pecela zapomniałeś dodać, że blokowanie sprzedaży

może się mieścić w ustawowym czynie nieuczciwej konkurencji

https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/31001/USTAWA-O-ZWALCZANIU-NIEUCZCIWEJ-KONKURENCJI...

lub być zmową cenową

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiPsJ3oraOEAx...

 

oznacz moderatorów

Rovens_pl
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, że jest zmowa i pełne ustawianie sprzedaży licencji dla wybranych podmiotów lub sami zakładają firmy z NIP na ciotkę, lub brata, aby nie wiązać dystrybucji z jednoosobową działalnością. Po nitce do kłębka już mam zarys działania tego procederu. Następnie zgłoszę to do odpowiednich instytucji, po zebraniu wszystkich materiałów. Tak naprawdę sprzedawców na rynku, którzy bezpośrednio biorą licencje od Microsoft jest kilku. Raczej nie widzę, aby sprzedawali na portalach typu Allegro. Resztą trzęsą dystrybutorzy, to oni wybierają sobie kanał, komu gdzie i za ile. Licencje Microsoft możesz sprzedawać w 2 wersjach, ESD elektroniczne i BOX wersje pudełkowe. Allegro z ESD zasłania się nieuczciwą praktyką sprzedawania podróbek, po części to rozumiem ( robi tak ze wszystkimi licencjami ), ale w produktach BOX daje możliwość sprzedaży. Sprawdzaliśmy kilkanaście różnych wariantów sprzedaży wersji BOX, nawet dopłacaliśmy do licencji, aby zniżyć się do kwot, które są tam tak zaniżone, a na takie ceny może pozwolić sobie tylko dystrybucja.
Kiedy po 1 lub 2 dniach, któryś dystrybutor wyczai, że on nie sprzedaje tylko ktoś inny, bo cena jest niższa od tej, co oferował. Od razu zgłasza ten fakt do Allegro, po czym Allegro usuwa oferty i stwierdza, że nie przedstawiłeś dokumentu potwierdzające sprzedaż licencji od dystrybucji, mimo tego, że licencje bierzesz z dystrybucji, która nie chce Ci wydać dokumentu potwierdzającego. Po usunięciu Twoich ofert raptem po chwili pojawiają się jednoosobowe działalności gospodarcze typu "PPHU Irena Kowalska" "ABC Jan Nowak" które jakimś cudem są autoryzowanym partnerem Komputronika lub AB dystrybucja i mają najniższą cenę na rynku pakietu Microsoft.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@Rovens_pl 

Akurat licencji jest więcej niż tylko ESD i BOX. Mamy też OEM, MOLP (która ma wiele różnych opcji). Do tego każda z licencji BOX, OEM czy MOLP może mieć postać fizyczną lub elektroniczną.

 

A poniżej kilka przepisów obowiązujących w UE

Dyrektywa 2001/29/WE:
„Pierwsza sprzedaż na obszarze Wspólnoty oryginału utworu lub jego kopii przez podmiot praw autorskich lub za jego zezwoleniem wyczerpuje całkowicie prawo do kontrolowania odprzedaży tego przedmiotu na obszarze Wspólnoty”.

 

Wyrok TSUE C41/04
„Wprowadzenie do obrotu kopii programu na terenie Wspólnoty przez uprawnionego lub za jego zgodą wyczerpuje prawo dystrybucji tej kopii [art. 4 lit. c) zdanie drugie dyrektywy 91/250]. Zatem pierwszy nabywca może skutecznie przenieść własność powielonego egzemplarza na osobę trzecią i nie wymaga to zgody autora. Pierwszy nabywca może więc rozporządzać dobrem materialnym tak jak właściciel”.

„Jeżeli osoba trzecia zgodnie prawem nabyła oryginalny nośnik informatyczny, jest ona również uprawniona do zgodnego z przeznaczeniem korzystania z programu zarejestrowanego na tym nośniku. Umowny zakaz przenoszenia prawa korzystania uzgodniony pomiędzy producentem a pierwszym nabywcą nie wiąże osoby trzeciej.”.


Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE
„Pierwsza sprzedaż na terytorium Wspólnoty kopii programu komputerowego przez uprawnionego lub za jego zgodą wyczerpuje prawo dystrybucji na terytorium Wspólnoty tej kopii, z wyjątkiem prawa do kontroli dalszych wypożyczeń programu lub jego kopii.”

 

Wyrok TSUE C128/11
„Autor oprogramowania nie może sprzeciwić się odsprzedaży swych „używanych” licencji umożliwiających korzystanie z jego programów pobranych z Internetu”

„Wyłączne prawo do rozpowszechniania kopii programu komputerowego objętej taką licencją zostaje wyczerpane wraz z jej pierwszą sprzedażą”

„Ponadto wyczerpanie prawa do rozpowszechniania obejmuje swym zakresem również kopię programu komputerowego, która została sprzedana już po uaktualnieniu jej przez podmiot praw autorskich i wprowadzeniu przezeń poprawek.”.

„Trybunał wyjaśnił ponadto, że początkowy nabywca materialnej lub niematerialnej kopii programu komputerowego, którego prawo do dystrybucji przez podmiot praw autorskich zostało wyczerpane, powinien w momencie odsprzedaży dezaktywować jego pobraną na swój komputer kopię.”

 

Wyrok TSUE C116/15
„Uprawniony nabywca kopii programu komputerowego wprowadzonej do obrotu przez uprawnionego lub za jego zgodą może w konsekwencji odsprzedać tę używaną kopię”

oznacz moderatorów

YourE-books
#1 Nowicjusz#

a Allegro na to jak na lato 🙂

 

to co robi Allegro to zwykła manipulacja rynku i tyle w temacie, dobrze widzę jaką mają siłę i że to oni dyktują co jest a co nie jest dostępne i tyle w temacie 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Rovens_pl dokładnie tak jest, widzę, że parę sprytnych osób wyczaiło sobie patent na dodatkowy zysk, kosztem konkurencji

Ciekawe czy ktoś taki przedstawił wymagane dokumenty

https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro/oprogramowanie-68

AB nie doskonale znając sytuację nie chce wydawać certyfikatów

To jest oczywista zmowa cenowa

 

Nie wiem po co to robi allegro, nawet jeżeli ktoś przedstawi papierki allegro to wcale nie oznacza, że oprogramowanie pochodzi z podanych legalnych źródeł, jedynym wytłumaczeniem jest chęć ustawienia rynku wg własnych zasad i wyrzucenie niepokornych

 

 

oznacz moderatorów