anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ogromny spadek sprzedaży

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Witam. Przeglądałem ostatnio statystyki sprzedaży na allegro, rzuciła mi się w oczy tabelka z liczbą odsłon, do 9 sierpnia było to około 400-500 wejść nagle od 9 sierpnia to kilkanaście wejść dziennie. Czy ktoś też to zaobserwował? 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie mogę znaleźć tabelki z liczbą odsłon, mam tylko wartość sprzedaży, ilości sztuk. 

oznacz moderatorów

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

wchodzisz w moją sprzedaż i tam niżej masz okno sprzedaży i zakładki klikasz na odsłony i masz pokazane ilość odsłon może zmienić tez zakres dat

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

To ja też tak mam, dokładnie od 07 sierpnia spadek tych wyświetleń z 3500 na 500, aczkolwiek nigdy tym statystykom nie dawałem wiary.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

 

@ProGastrojz @Halfrunt u mnie to samo 🙂

Zrzut ekranu 2023-08-19 103320.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

nie wiem co się dzieje ale od roku zauważam stopniowe spadki sprzedaży, ciekawe jak wygląda sprzedaż allegro oraz tych większych graczy w allegro bo coś mi się tu zdaje że oferty dużych graczy są lepiej pozycjonowane od naszych przez allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ProGastrojz allegro już pewnie doszło do ściany i ma problem co zrobić żeby zwiększyć przychody 🙂

Sklep OSA a 2021 r. miał sprzedaż na poziomie 0,33 mld a w 2022 r. już 2,69 mld co stanowi 5 % całej sprzedaży na allegro 🙂  więc wyciągnij se wnioski w którą stronę to idzie !

Sprzedaż na allegro w 2021 r. była na poziomie 42 mld a 2022 r. 49 mld zobaczymy jak będzie za ten rok dopiero zobaczymy czy to całość spada czy po dopie dostały małe firmy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na pewno lepiej pozycjonowane są oferty dodatkowo opłacone i zapewne duzi gracze mając ustawione niższe ceny są lepiej widoczni . Klient często szuka po cenie towaru .

oznacz moderatorów

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

mam uruchomione allegro ads nawet podniosłem budżet ale jeszcze po tym sprzedaż dalej spada

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A nie wpływu na to sezon urlopowy spadek konsumpcji i ludzie żyją wyborami, widzę o czym ludzie rozmawiają i czego oczekują a kasy mają coraz mniej. Nie wiem czy to ma aż tak istotny wpływ na zakupy sprzedaż ale z pewnością jakiś ma.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Też ma wpływ, ale on obniża całościowo w stosunku rok do roku, a nie tak nagły spadek sprzedaży z dnia na dzień. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może Allegro coś znowu miesza.🤔

oznacz moderatorów

client11546
#11 Animator#

allegro już od 4 lat wszystko rujnuje jle kont zablokowali i zniszczyly sprzedawców sama miałam 3 konta wszystko zablokowane i bez sensu trzymać 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 @Halfrunt @ProGastrojz tydzień taki , u mnie obroty trzepnęły o ponad połowę , ale widzę po po aktualnych zamówieniach ,że się dźwiga 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

tu ładnie widać, dosłownie z dnia na dzień. 

Zrzut ekranu 2023-08-19 120333.png

chociaż nie jest to wprost proporjonalne do ilości zamówień, te jaby się aż tak nie zmieniły, dlatego nie ufam tym statystykom.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

U mnie porównując poprzedni piątek (700wizyt ) a wczorajszy 0 to różnica jest bardzo widoczna .

oznacz moderatorów

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

U nas też w tym samym dniu jest tąpniecie w ilości odsłon.

Screenshot 2023-08-21 at 10-13-40 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.png

 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ProGastrojz przypomnę że niebawem nowy rok szkolny więc wydatki... sierpień to też najintensywniejszy okres urlopowy... dodatkowo Allegro już miesza od dłuższego czasu z widocznością ofert 

oznacz moderatorów

Amalaa
#7 Wielbiciel#

U mnie to samo. Kontaktowaliśmy się z Allegro w tym temacie i otrzymaliśmy info że wszystko jest ok problemu nie widzą

oznacz moderatorów

aniawesolowska74
#8 Zapaleniec#

Zgadza się od 8 sierpnia spadek wyświetleń i spadek sprzedaży.  Z 1000 wyświetleń dziennie spadło na 150 wyświetleń  i utrzymuje się do tej pory.  Myśleliśmy ,że  jest jakieś ograniczenie na koncie ale okazało się ,że  na innych naszych kontach jest to samo. 

Spadek sprzedaży o 80% i jeżeli to się nie poprawi zawijamy interes z Allegro bo nie zarobimy na opłaty itp.

Pisaliśmy do Allegro juz dwa razy i n8c z tego nie wynika niby coś aktualizowali w tamtym tygodniu i chyba im nie wyszło.  Odczują  to bo mniej zarobią  chyba ,że  duży sprzedawca ma twoje wyświetlenia a ty na bruk .

Pozdrawiam

oznacz moderatorów