anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata dodatkowa DPD paczka o wadzę 0,5 kg policzona jako ponad 200 kg

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Witam, dziś została mi doliczona kwota 199 zł jako opłata dodatkowa DPD. Po sprawdzeniu numeru zamówienia okazało się że opłata dotyczy tego produktu : https://allegro.pl/oferta/wkladka-drzwiowa-lob-ares-30-40-mosiadz-5-kluczy-9643568610

 

Jak widać jest to mała rzecz która waży ok 0,3 kg. DPD doliczył 199 zł uznając ją jako gabaryt który przekraczał 200-300 kg co jest fizycznie niemożliwe. 

Powód doliczenia : 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dopłata do paczki/palety o wadze od 200 do 300 kg (której waga jest ustalana na podstawie wagi gabarytowej)

 

 

Czy to jest do odzyskania ? Mam 100 % dowody na to że paczka ważyła mniej niż 1 kg co widać po aukcji a jednak doszło do takiej pomyłki za którą doliczono mi karę. Czy ktoś miał taki przypadek ? Dodam że dzwoniłem do klienta i poprawnie otrzymał paczkę którą wysłałem.

 

Jak to jest możliwe że DPD liczy ponad 200 kg za produkt który waży mniej jak smartfon i mieści się w kieszeni ?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

mikeza
#20 Guru#

potwierdzam, paczka idzie w wadze np. 15kg, to wpiszą 28, albo ponad 30. To jest fikcja, jak im się podoba. Za każdym razem to samo tłumaczenie, że certyfikowana waga tyle pokazała. Ciekawe kto im te wagi legalizował ?? miałem również przypadki wysyłania przedmiotów o wadze 0,5kg, a w rozliczeniu 5-10kg ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Szczerze nie wiem jak wy to robicie albo co za ludzie macie na oddziale który was obsługuje.

Przeglądałem właśnie faktury z ostatnich kilku miesięcy i nie mam żadnej dodatkowej opłaty, wagi podaję wymyślone bo ważę tylko ciężkie paczki, drobnicę mi się nie chce ważyć (wpisuję 1-3-5-10kg tak na oko), wymiarów w ogóle nie podaję chociaż zdarzało mi się wysyłać paczki 120cm długie, w większości też nie są kwadratowe.

I też mam umowę z DPD.

Nie ogarniam.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

umowy też są różnie skonfigurowane. Ja typowych dopłat też nie mam, ale mam cenę uzależnioną od wagi, więc jak paczka o wadze 1kg, zostaje zważona np. 8kg, to wpada mi w cięższą stawkę i płacę więcej. Tak jak wspominałem to nie są duże dopłaty, ale w skali całego roku pewno jakaś kwota się uzbiera. Oczywiście to nie jest tak, że każda paczka ma wagę podniesioną, to jest na chybił trafił 🙂

problem jest przede wszystkim z większymi przesyłkami, ale tych mam mało, tam wagi są wpisywane przez DPD z kosmosu i tak było praktycznie zawsze. Musiałem nawet rozbijać paczki na mniejsze, bo jak wysyłałem coś w ok 25kg, to zawsze wpisali ponad 31,5 i był gabaryt. Teraz wysyłam max 15kg, to jak podniosą do 27-28, to przynajmniej nie liczą ponad normę, a dodadzą 2-3 zł i tyle.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wysyłam z DPD od lat i robię to tylko dlatego, że mam małe paczki, do których ciężko coś doliczyć. Ale uwierz mi, że to złodziejska firma, która tylko patrzy gdzie by tu zarobić. Ich interesują każde kwoty, nie pogardzą nawet dopłatą w wys. 1zł. Nagminnie zawyżają wagę i wymiary. Nie spotkałem się co prawda z takim przypadkiem, jak wyżej, ale kombinowanie z wagą i wymiarami to jest chleb powszedni w DPD. Nadmienię, że nadaję na umowę, więc w moim przypadku allegro nie jest żadnym pośrednikiem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

Ja w takim razie, dostałem od dpd w przeciągu dwóch miesięcy kar na około 6 tysięcy złotych. Wszystko oczywiście bezzasadnie. Kontaktowałem się z allegro w tej sprawie, złożone zostały 3 reklamacje, czekam ponad miesiąc na odpowiedź. Waga gabarytowa nie jest przekroczona, wyliczył mi to pracownik allegro. Jak żyć, złodziejstwo.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Minęło już ponad 40 dni a ja wciąż nie dostałem decyzji w związku z dodatkową opłatą. Dostaję tylko informację że dpd wciąż nie wyjaśniło sprawy....

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@MARMEXsklep 
Jeżeli złożyłeś reklamację, to po upływie 30 dni bez odpowiedzi jest traktowana jako uznana.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Nie dostałem takiego info, tylko że wciąż nie ma odpowiedzi.

oznacz moderatorów