anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata przeniesiona na płatnika nie obejmuje tej usługi. (6)

Foto_Elite
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

 

czy generowaniu paczek dzisiaj do Poczty Polskiej przy 2 paczkach Allegro Polecony na które naliczył się dla klienta transport za 0 zł w ramach Smart! wystąpił następujący błąd:

"

Opłata przeniesiona na płatnika nie obejmuje tej usługi. (6)

"

W jaki sposób mamy wygenerować te przesyłki. Przy pozostałych paczkach nie ma podobnych problemów...

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ZestawyNaprawcze
#8 Zapaleniec#

też bym chciał wiedzieć, bo wyskakuje mi dokładnie to samo. ni mogę zaimportować poleconego.................

oznacz moderatorów

StudioScorpion
#8 Zapaleniec#

Ja mam dwa konta na poczcie - jedno do allegro, drugie do pozostalych przesyłek. "Allegro Punkty Poczta..." nie chce sie zaimportować na koncie do przesyłek allegro, za to na drugim do przesyłek powszechych się już chcą zaimportować, ale i tak nie wszystkie. Jedna opłącona przesyłka jest niewidoczna dla obywu kont... no i polecony też nie chce się importować. Mam wrażenie, że wina leży po stronie poczty, bo aktualizacja enadawcy była w  nocy z piątku na sobotę

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja na razie nadawałem z konta allegro, bo z tego zwykłego nie szkło nadać poleconych. oczywiście w piątek zaimportowałem na to zwykłe, to wiszą mi teraz smarty - nie mogę ani edytowac, ani wydrukować 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@StudioScorpion  może i wina poczty, ale usługę kupujemy od allegro, więc to oni powinni zadbać o to, żeby system działał poprawnie, a nie poczta. A allegro jak widać milczy i umywa ręce. Tragedia jednym słowem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

StudioScorpion
#8 Zapaleniec#

Ja zgłosiłem póki co do poczty problem. BO nie mogę nadać przesyłek, a to odbije się na czasie wysyłki i pewnie na ocenie końcowej za transakcję... Mam nadzieję że obie strony ruszą szanowne 4 litery i coś jednak z tym zrobią

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@StudioScorpion  ja ten problem zgłaszam na allegro od piątku rana, pisałem na forum, bezpośrednio do pomocy, rozmawiałem z opiekunem z poczty. Jak na razie brak rozwiązań. Gośc z poczty przynajmniej próbuje pomóc, allegro zlało temat po całości - brak odpowiedzi na zapytania już 4 dobę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZestawyNaprawcze
#8 Zapaleniec#

Jak zawsze, bo jedyne na czym im zależy to hajsiwo. Skoro mam umowę z pocztą polska, to po co mam podpisywać drugą ? @StudioScorpion Sprzedaję na allegro, mam umowę z pocztą, którą teraz przejmuje allegro, bo im płace. Mam zalożyć na poczcie drugie konto na EN, żeby co ? płacić allegro, za umowę z poczta, czy płacić poczcie za umowę z allegro ? To jest k#rwa tak kretyńskie, że mógł wymyślić to tylko ten serwis.......
Dzwoniłem do opiekuna pocztowego w piątek, powiedział mi, ze wszelakiej maści komunikaty o nie tych kontach itd. mam ignorować. srerwis ignoruje mnie. Pozostaje mi tylko ignorwac klienta, ale wiadomo, czym to się skończy....

Jesli osoby, mające IQ na poziomie naleśnika, biorą się za modyfikacje, to potem tak wychodzi. Kto na tym cierpi ? My !!! Bo klient się wyżyje na nas, nie na serwisie, a tłumaczenia nic nie pomogą.....

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZestawyNaprawcze  zgadza się, bo w tej chwili są dwie umowy, po jakiego grzyba był ten aneks, skoro docelowo mieliśmy wysyłać z jednego konta EN ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZestawyNaprawcze
#8 Zapaleniec#

Po jakiego grzyba są 2 umowy....
Śmieją się nam w twarz, bo i tak wiadomo, że nie ma gdzie uciekać, z drugiej strony - kolejne cuda aledrogo, to woda na młyn z przejściem docelowo na sklep internetowy. Tam już mam ceny na wysyłki - kurier DPD - nawet lepsze niż tu, więc niech u mnie kupują 😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przed chwilę się dowiedziałem, że jak będziemy importować wszystkie przesyłki np. na konto allegro w EN, to za paczki bez przedrostka allegro zapłacimy ceny z aneksu, a nie z naszej normalnej umowy. Trzeba na to uważać. U mnie ceny indywidualne są korzystniejsze niż z te z aneksu, więc płaciłbym więcej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZestawyNaprawcze
#8 Zapaleniec#

UWAGA ! EN już działa, udało mi się właśnie zaimportować polecony.

@mikeza To w sumie oczywiste - mają jedno konto, na które idą paczki z allegro i te "prywatne" tudzież ze sklepu internetowego, tak będziemy płacić.

Chyba, że paczki bez przedrostka alewujnia, będą paczkami, do których, jak to aledrogo napisało "niepoprawnie przekazujemy adresy email" to wtedy zapłacimy do poczty, po pocztowej cenie.

Kolejny GRZYB a każdy się na to "wypina" ....

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@mikeza mi opiekunka z PP od razu powiedziała abym korzystał na EN tylko ze "starego" konta a nie allegro i jak na razie nie ma problemów.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PawHaft  ale ja ze starego konta nie mogłem nadać poleconych, bo nie mam ich w normalnej umowie, więc to u mnie nie przejdzie. Zaimportowałem w piątek smarty i musiałem je wysłać z własnym pieniędzy jako zwykle polecone, bo inaczej nie dało rady.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@mikeza to tylko pokazuje "profesjonalizm" serwisu allegro przy wprowadzaniu zmian.. ręce opadają

oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

a mi opiekun z PP zakazał nadawać przesyłek Allegro i Allegro Smart z konta podstawowego, mam nadawać tylko z tego powiązanego z Allegro, a to konto nie widzi tych przesyłek 🙂 Impreza na całego 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to faktycznie tyle opinii ile użytkowników i opiekunów. Jednym słowem cyrk, dlaczego mnie to nie dziwi. Gdzie podziali się tak aktywni zazwyczaj moderatorzy ? Czy oni potrafią tylko pomagać, jak ktoś nie jest w stanie kliknąć prawidłowo myszką ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów