anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opis oferty nie zgadza się z opisem a Allegro nie reaguje

MILeq
#8 Zapaleniec#

Witajcie,

Może coś podpowiecie w tym temacie.
Spotykam się w wielu ofertach z tytułem, który mówi, że sprzedawany jest produkt X, zdjęcie również to potwierdza oraz słowa kluczowe.
Natomiast w samym opisie są teksty w stylu: "FIRMA MOŻE SIĘ RÓŻNIĆ OD TEJ PRZEDSTAWIONEJ NA ZDJĘCIU ZAWSZE JEST TO TOPOWA MARKA PRODUCENTÓW NAJWYŻSZEJ JAKOŚCII!!" lub inne tego typu podobne hasła (wysyłamy losowo producenta, kolor losowy, itp.)

Macie jakiś pomysł, co można z tym zrobić? Jest to ewidentne oszukiwanie ludzi, co do sprzedawanego towaru - pomijam, że trudno się z takim sprzedawcą konkuruje produktem, który ma ten sam EAN podpięty do oferty.

@allegro: nie reaguje w ogóle na takie zgłoszenia - no chyba, że powinienem je zgłosić jakoś konkretnie, a nie jako niezgodność z opisem. Niestety, nie reagujecie np. na dyski do szlifowania w kategorii zdrowie/produkty jednorazowe - zgłaszałem wielokrotnie, a oferty wiszą.

Dziękuję za jakieś sugestie.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, musisz to zgłosić konkretnie - przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Zgłoszenie będzie zweryfikowane i otrzymasz odpowiedź mailem o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań z uzasadnieniem. Samo zgłaszanie przez inne formularze nie jest tak skuteczne.

Po jakim czasie sprawdzaj, czy zgłoszenie odniosło skutek, bo podjęcie działań nie oznacza, że aukcje będą natychmiast poprawione lub usunięte.

oznacz moderatorów

MILeq
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedź - zgłaszanie przez "zgłoś naruszenie zasad" niestety do niczego nie prowadzi i oferty wiszą i wiszą.

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@MILeq - zgadza się. Musisz kilka razy pisać, sprawdzać i dopominać się. W interesie Allegro nie leży usuwanie aukcji. Im większy sprzedający i im więcej sprzedaje - tym mniej możesz liczyć na jakąkolwiek reakcję serwisu.

@xyz96 - jak napisałem wcześniej - to jest fikcja. Dziś zgłosiłem kilka aukcji - nazwę to delikatnie "duplikowaniem" opisów i zdjęć z moich aukcji. Efekt będzie pewnie taki jak wcześniej - info do tego sprzedawcy, że inny sprzedający o loginie xxxxx zgłosił daną sytuację i prośbę o wyjaśnienie sytuacji z tym sprzedającym (czyli ze mną).

A tak przy okazji, zacząłem porządkować aukcje. Utworzenie produktu, przyporządkowanie do istniejącego produktu - to jest "horror i droga przez mękę". To w niektórych przypadkach jest niemożliwe. Wpisuję EAN - nie dam rady powiązaćz produktem - gdyż ktoś wprowadził bzdury. Aukcja z dbankiem do filtrowania wody - a oceny produktu dotyczą filtra do wody, całkiem coś innego. Po wpisaniu EAN w wyszukiwarkę - czysta paranoja.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów