anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

oplata za przesyłkę

PARAKOBRA
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to jest z tym smart klient kupił nie zapłacił za przesyłkę smart a mnie allegro obciążyło kwota 9,49 za wysyłke. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:48098829
#8 Zapaleniec#

Jak allegro Cię obciążyło? Allegro nie pobiera opłaty za przesyłkę. Jeżeli kupujący wybrał opcje smart , to poprzez allegro nadajesz przesyłkę , która kosztuje 0,00zł. W zakładce - ZAMÓWIENIA-przy każdym zamówieniu masz -AKCJE - i NADAJ PACZKĘ ALLEGRO. Laczy Cię ze stroną, na której logujesz się przez u życie danych z allegro, system wszystko wprowadza za Ciebie - wybierasz tylko sposób nadania i gabaryt. 

Od początku tego miesiaca allegro pobiera także prowizje od kosztów wysyłki, ale standardowo to 10%. ( o ile paczka została nadana w inny sposób niż przez SMART)

oznacz moderatorów

PARAKOBRA
#9 Pomysłodawca#

 

Przepraszam po dokładnej analizie doszedłem do wszystkiego jest ok

 
 
 
 

 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Client:48098829a wskaż mi, w którym miejscu w opcji zamówienia mam opcję nadaj paczkę allegro, bo ja tego nie widzę.

Poniżej przykład z dzisiaj, przesyłka za 0 zł:1.jpg

 

oznacz moderatorów

Client:48098829
#8 Zapaleniec#

Wejdź w zamówienia. Nakieruj wzrok na SZCZEGÓŁY  ( tam klikasz gdy chcesz zobaczyć pełen adres odbiorcy) obok masz "przycisk"AKCJE"

Jeżeli z kompa to najpewniej w prawym górnym rogu," kafelka" z danymi zakupu,jedno pod drugim.

Jeżeli z tabletu albo telefonu to najpewniej na dole "kafelka z danymi sprzedaży " - obok siebie.

Jak nie trafisz. Wkleję screena. 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Client:48098829Być może masz rację, sprawdzę to następnym razem, szukałem w złym miejscu. Ja po prostu nie ogarniam zakładki zamówienia, korzystam z MS który jest dużo prostszy w obsłudze, nawet nie mogę odszukać tego zamówienia co wkleiłem powyżej, żeby sprawdzić to co piszesz, bo zakładka "Zamówienia" nie wyświetla mi żadnych transakcji z 15 czerwca, a MS 23 zamówienia z tego dnia 🙂

oznacz moderatorów

PARAKOBRA
#9 Pomysłodawca#

a czy ta opcja nie jest tylko w menadzerze sprzedażny ja tez nie mam wysyłki bezpośrednio z allegro a przez elektronicznego nadawce

 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@PARAKOBRA  nom właśnie nie ma jej w MS, podobno jest w zamówieniach.

@Client:48098829  znalazłem takie coś w szczegółach "nadaj paczkę z Allegro" ale tylko mam dostępne przy paczkach Inpostu, nie Poczty. Przy Poczcie wyświetla się tylko "podaj nr przesyłki"

oznacz moderatorów

PARAKOBRA
#9 Pomysłodawca#

nie korzystam z impostu tylko z poczty i przesyłka w punkcie być może ta forma obsługuje tylko impost

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@PARAKOBRA  nie, to są różne usługi, od różnych firm, nie mają nic wspólnego (korzystam z obu usług)

oznacz moderatorów