anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakładanie kolejnych kont przez konta firmowe

dawal50
#14 Krzewiciel#

Wiem że to jest dozwolone i nie mam nic do tego. Problem powstaje w momencie gdy dana firma otrzymuje negatywy. Każde konto po około 2000 tych samych aukcji i spam w wyszukiwarce tymi samymi aukcjami z różnych kont

-pierwsze konto prawie 4000 pozytywów i 20 negatywów

-drugie konto od 4 miesięcy prawie 500 pozytywów i 2 negatywy

-trzecie konto od mniej niż miesiąc 2 pozytywy i 1 negatyw a w związku z tym powstaje 4 konto

-czwarte konto od mniej niż miesiąc i zero komentarzy

Wiem że można mieć dowolną ilość kont, ale czy to nie może być jakoś uregulowane przez Allegro? Firma otrzymuje negatywy więc zakłada nowe konta żeby nie zniechęcać kupujących. Nieświadomi klienci kupują od firmy z nowego konta bo nie ma negatywów i biznes się kręci bez żadnego pomniejszenia obrotu, a nawet przez możliwość zakładania nowych kont obrót się zwiększa, gdyż ofert z różnych kont tej firmy jest coraz więcej i oferty innych firm są zasłaniane przez oferty z kont tej firmy. Firma sobie czeka aż z biegiem czasu ilość negatywów się zmniejsza na danym koncie i skupia się bardziej na kontach które mają najlepszą reputację w aktualnym czasie. Tym sposobem można sobie egzystować na allegro mając 50 kont i zawsze reputacja może być idealna na nowych kontach.

Czyli jest to sposób jak oszukać klientów i zawsze mieć nieskazitelną reputację.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

konto zamknięte
Nie dotyczy

Mnie też to denerwuje bo faktycznie, wyniki wyszukiwania są mega zaśmiecone w niektórych kategoriach 😞

Dziwi mnie to jednak gdy widzę, że robią tak firmy nawet z dobrą reputacją na tych swoich kilku kontach. Jaki sens w tym? Nie wiem. Wiem, że czasami niektórzy tak robią gdy stosują dropshipping, ale wtedy mają różny asortyment na kontach.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Rozwiązaniem by było tak jak teraz podawanie pozytywów i negatywów na danym koncie, a obok na każdym koncie tej firmy pozytywy i negatywy sumarycznie z wszystkich kont z danym numerem NIP 😀

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ameryki nie odkryłeś - tak działa Allegro i niewątpliwie ma w tym interes, a kupujący? Co tam kupujący 🙂 Ważne, aby sprzedawca nie zalegał z płatnościami. Przecież gdyby chcieli, mogliby przed zakupem pokazywać kupującemu inne konta tego samego podmiotu, albo nie pozwalać na zakładanie wielu kont.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Dlatego napisałem że najlepszym rozwiązaniem by było oprócz obecnej zakładki z reputacją sprzedawcy podawać sumaryczną ilość pozytywów i negatywów z wszystkich kont z tym samym numerem nip

oznacz moderatorów