anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ORLEN PACZKA - Allegro od września ma problem ze statystyką wysyłek tego samego dnia - błąd Allegro

damianos99
#11 Animator#

Witam serdecznie,

uczestniczę w programie "wysyłka tego samego dnia", wszystkie formy dostawy jakie mam w cenniku mam ustawione z wysyłką tego samego dnia do godziny 15:00.

Jakiś czas temu paczki ORLEN PACZKA nadawane regularnie tego samego dnia zaniżały mi statystykę wysyłek, większość paczek pomimo zeskanowania ok.19-tej w punkcie, w systemie Allegro figurowały jako nie wysłane tego samego dnia. Zgłosiłem sprawę do Allegro (Odpowiedź na zgłoszenie nr "17064416") i otrzymałem odpowiedź:

"Skonsultowałam sprawę i otrzymałam informację, że występują utrudnienia, jeżeli chodzi o tę metodę dostawy - trwają prace mające na celu eliminację problemu. Wszystkie zamówienia dotknięte problemem i zostaną automatycznie wykluczone z oceny jakości sprzedaży."

po dwóch miesiącach problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany, 75% paczek figuruje u mnie jako nie nadane w terminie choć wszystkie 100% zamówionych i opłaconych tego samego nadaję o godzinie 18:00 w punkcie i są zeskanowane tego samego dnia, sprawdziłem, 100% paczek jest zeskanowanych w punkcie a Allegro informuję mnie, że nie zrealizowałem wysyłki tego samego dnia.

 

Reasumując, sprzedawcy jeśli zależy Wam na porządku w statystykach sprzedaży, usuńcie ofertę ORLEN PACZKA albo wyłączcie ten produkt z listy "wysyłek tego samego dnia", Allegro nie potrafi poradzić sobie z tym problemem a Wasze starania skutkują obniżeniem oceny w systemie wysyłek tego samego dnia.

 

Allegro, proszę o informację, dlaczego od września cały czas jest z tym problem.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@damianos99 Konsultuję tę sprawę. Wrócę z odpowiedzią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

FSMED
#8 Zapaleniec#

Do skutecznej wysyłki liczy się czas zeskanowania paczki przez kuriera, który odbiera paczkę z punktu, co następuje z reguły dopiero następnego dnia od rana (5-7:00 w zależności od punktu), a nie czas dostarczenia do punktu.  Tak samo jest z nadaniem w paczkomacie - nie liczy się moment umieszczenia w skrytce, a odbiór przez kuriera. 

Jeżeli chcesz nadawać orlen paczka w sposób żeby nie rujnowała statystyk, kurier musi odbierać paczki bezpośrednio z firmy. 

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

może jest tak jak pisze kolega FSMED poniżej, byłoby to mega źle przygotowane przez Allegro, przesyłki ORLEN faktycznie wyciągane są odbierane następnego dnia przez kuriera ORLEN, to ja żegnam się z usługą ORLEN PACZKA w trybie szybkich wysyłek.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@damianos99  w ogóle z Orlen paczka osatnio same problemy.

Nadawałem przesyłke z innego portalu. Paczka dotarla do punktu odbioru lecz nie nadano jej kodu odbioru. Po godzinie byla decyzja przewożnika o zwrocie do nadawcy. Paranoja jakaś tam sie robi

oznacz moderatorów