anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oskarżenie o sprzedawanie podróbek towaru

Titanum2017
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

Bardzo proszę o interwencję i usunięcie komentarza ( skłonienie do tego kupującej) w którym kupująca oskarża mnie o sprzedawanie podróbek towaru, jest to de facto oskarżenie o oszustwo co jest karalne.  Wyjaśniłam kupującej dlaczego dostała karmę w innym opakowaniu niż na aukcji, wysłałam jej oświadczenie producenta, że jest to tymczasowe opakowanie zastępcze, widzę jednak, że pani nie do końca zrozumiała i nie zdaje sobie sprawy, że bezpodstawne oskarżenia mają swoje konsekwencje, proszę więc pracowników Allegro o pomoc i interwencję w tej sprawie, są pewne granice do których może posunąć się kupujący.  Jeśli towar nie odpowiada zawsze można  zwrócić , ale nikt nie ma prawa publicznie oskarżać kogoś o oszustwo , a twierdzenie, że sprzedaję podróbkę towaru tym własnie jest.  Jeśli interwencja Allegro nie przyniesie oczekiwanego skutku ( usunięcie komentarza ) rozważam skierowanie sprawy na drogę sądową.

 
 
Dzień dobry. Nie do końca rozumiem, co dostałam. powinnam była dostać takie opakowanie karmy dla psa.
 
mam to.... mam pytanie-co to jest?
co w Polsce robią i podrabiają karmy dla psów??? Zadaj sobie trud wyjaśnienia
Szanowna Pani jest to dokładnie taka sama karma , producent zmienił tylko szatę graficzną opakowania. W żadnym wypadku nie jest to karma podrobiona, jest to karma z najświeższej dostawy i zdążyłam jeszcze wymienic zdjęcia na aukcji 🙂 pozdrawiam serdecznie w razie pytań proszę o telefon 

 

Re: Pytanie o zakup: Raw Paleo Vet Expert Large Size Puppy 12 kg
Dzień dobry.
Zamówiłam tę karmę dla psa


Na stronie Allegro w ofercie sprzedawcy jest takie samo zdjęcie


Mam to. Obok siebie stoją dwie torby paszy. Porównaj wynik i poczuj różnicę.




[edycja]
 
Droga Anno. Wszyscy producenci towarów-każdy, bardzo czuły i skrupulatny w swoim opakowaniu! Ja też produkuję towar! I nigdy nie pozwoliłabym na takie opakowanie! Dlatego: możesz powiedzieć komuś innemu, że producent przykleił tanią naklejkę na twarz i obrót na torbie tej karmy.
 
Nie mówię po polsku, więc nie mogę i nie będę do ciebie dzwonił.
Ok, Zapewniam Cię jednak, że jest to taka sama karma , jej jakość nie jest gorsza, więc piesek będzie jadł dokładnie to co zamówiłaś., a w końcu to jest najważniejsze :)Niestety nie mam wpływu na to , że producent zmienia opakowania, pewnie chce obniżyć koszty ale tak jak powiedziałam nie mam na to żadnego wpływu. Pozdrawiam Cię i życzę miłego wieczoru. 

 


Droga [edycja] w załączniku przesyłam oświadczenie producenta, które dosłownie przed chwilą otrzymałam od dystrybutora. jeszcze raz pozdrawiam serdecznie

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Titanum2017 Rozumiem, że nie zgadzasz się z tą oceną, ale wszystkie warunki, w których Allegro może ingerować w ocenę Kupującego znajdziesz w tym artykule. Niestety ta sytuacja żadnej z tych okoliczności nie spełnia, więc jedynę co mogę Ci zaproponować to wysłanie prośby do Kupującej o usunięcie komentarza lub napisanie Twojej odpowiedzi dotyczącej tej opinii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Treść tego komentarza jak najbardziej narusza zasady Allegro, kupująca oskarża mnie o oszustwo, twierdzenie, że sprzedaję podróbki jest twierdzeniem że ją oszukuję. Jest to równoznaczne. Kupująca raczej nie może użyć wprost określeń wymienionych poniżej, ponieważ system Allegro je blokuje.   Poniżej cytat z artykułu " komentarz nie może zawierać

  • określeń typu - złodziej, oszust, wyłudził, naciągnął - wobec osób, co do których nie zapadł prawomocny wyrok w sprawie, ponieważ może to stanowić naruszenie dóbr osobistych."

Nie oznacza to jednak, że nie używając tych określeń nie można komuś publicznie, a co najważniejsze bezpodstawnie  ( po otrzymaniu wyczerpujących wyjaśnień)  zarzucić oszustwa.

Nie  chodzi tylko o zasady Allegro, jest to bezpodstawne naruszenie moich dóbr osobistych, mojego wizerunku i mojej wiarygodności i jest to karalne

http://www.pwrz.pl/adwokat/pomowienie_i_znieslawienie.html

Pozostawiając taki wpis bez interwencji wobec kupującej, opowiadacie się jako Allegro po stronie de facto przestępstwa.

12 ustawy Kodeks karny (dalej jako KK). Zgodnie z tym przepisem przestępstwo zniesławienia polega na pomówieniu innego podmiotu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania indywidualnego lub publicznego.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ naprawdę?

tolerujecie bez dowodów, nazywanie na swoim portalu sprzedawcy oszustem?

oskarżenie o sprzedaż podróbek tak jak to napisał autor wątku to jedno z najgorszych epitetów jakie może otrzymać sprzedawca

@Titanum2017 xyz wygrał proces wytoczony przez sprzedawcę i czuje się supermocny w twierdzeniach że konsument ma zawsze rację w tym temacie - zapomina jednak że w sądzie 50% przegrywa, a druga połowa wygrywa

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Proszę o informację w jaki sposób mogę się skontaktować z waszym działem prawnym?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Titanum2017 Allegro usunie komentarz, gdy przedstawisz wyrok Sądu, z którego będzie wynikać, że to nie była podróbka i kupujący Cię zniesławił. Sądu jednak nie polecam, bo możesz ponieść wszystkie koszty sądowe i koszty dojazdów, a komentarz i tak pozostanie. Wiem coś o tym. 

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

przegrałeś sprawę w sądzie o zniesławienie?

 

oznacz moderatorów