anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oskarżenie w komentarzu Allegro Fałszywy zakup z konta innego użytkownika

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

Witam chciałbym zapytać o radę użytkowników głównie "sprzedawców" w Allego ponieważ mam problem, sytuacja jest niecodzienna a więc do sedna..

Jakiś czas temu miałem spięcie w Allegro z ukraińcem który korzystając z konta innej osoby złośliwie w ramach odwetu dokonał u mnie na koncie zakupu maski do BMW X3 F25. Zakupu dokonał z zamiarem naciągnięcia mnie na koszty wysyłki lub uszkodzenia w transporcie, jak wiadomo maska pokrywa silnika to duży element a jego wysyłka to koszt minimum 300zł na palecie. Zamówienie z płatnością za pobraniem, inne dane właściciela konta i inne dane odbiorcy wysyłki.. Nieistniejący adres w szczerym polu.  Widząc dane konta osoby z którego korzysta ten osobnik następnego dnia dokonałem anulowania zamówienia oraz poinformowałem właściciela że nie posiadam już na stanie takiego przedmiotu.  Skoro nie udało mu się mnie naciągnąć to postanowił że umieści mi "negatywny komentarz" pod zakupem... 

Osobiście uważam że chyba go poniosło ponieważ użył sformułowania: Cyt.  "skradzione rzeczy !!! , nieuczciwy sprzedawca !!! "

 

A więc pytanie do was, i co teraz ? Co zrobić z gościem który korzysta z cudzego konta Allegro co oczywiście jest niezgodne z regulaminem Allegro i robi takie rzeczy ? Moim zdaniem jest to zniesławienie naruszenie Art.212 oraz pomówienie o posiadanie kradzionych przedmiotów.  Właścicielka konta umywa ręce i twierdzi że ona za to nie odpowiada i że mam się kontaktować z osobą która dokonała zakupu..

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mandolina24, ingerujemy w opinię jedynie w ściśle określonych sytuacjach. Widzę natomiast, że zgłosiłeś nam tę sprawę mejlowo i będzie ona weryfikowana.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

Witam, tak oczywiście zgłosiłem sprawę do Allegro licząc na to że dział prawny zdecyduje się na usunięcie tego komentarza w przeciwnym wypadku nie pozostaje mi chyba nic innego jak zgłosić sprawę na policję.  Najgorsze jest to że właścicielka przyzwala obcym osobą z ukraińskim obywatelstwem korzystać ze swojego konta w celu dokonywania zakupów, jak widać nie tylko dokonują zakupów.. A teraz będzie musiała ponieść tego konsekwencje ponieważ regulamin korzystania z konta allegro mówi że właściciel konta w pełni ponosi odpowiedzialność za działania wykonane za pośrednictwem jej konta Allegro.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mandolina24, rozumiem Twoje zdenerwowanie. Natomiast pochodzenie tego użytkownika nie ma w tej sprawie znaczenia i nie rozumiem, w jakim celu je podkreślasz.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

Właścicielem jest polka natomiast konto użytkuje obcokrajowiec, podkreślam to z tego względu że ciężko jest pociągnąć do odpowiedzialności karnej osobę z poza UE która nie posiada karty stałego pobytu.. W takim przypadku pozostaje on bezkarny.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Mi to wygląda na błędne tłumaczenie. Pewnie mu chodziło o to, że sprzedajesz coś czego nie masz bo Ci ukradli.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Też mi to wygląda na błędy językowe. Nie musi przecież znać idealnie języka polskiego.

oznacz moderatorów

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

To co piszesz jest nawet zabawne ale ciekawy jestem jak wyglądała by twoja interpretacja gdyby sprawa dotyczyła ciebie osobiście...  Nic mi nie ukradli i nie są to błędy językowe tylko pomówienia na podstawie złośliwości, jak wcześniej napisałem miałem z tą osobą kiedyś wcześniej konflikt / dyskusję i miał motyw aby zepsuć mi opinię w Allegro.  Mam od tego pana stos wiadomości prywatnych oraz czat w aplikacji WhatsAPP  świetnie mówi po polsku i ma świadomość co zrobił.

oznacz moderatorów

MatkaTarzana
#9 Pomysłodawca#

@Mandolina24  Sam też jesteś z regulaminem na bakier, więc już tak nie wymagaj od innych. Takich głupot jak w Twojej zakładce O sprzedającym dawno nie czytałam.

oznacz moderatorów

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

Mądrego to aż miło posłuchać haha... Słuchaj moja zakładka to moja sprawa i mogę tam umieścić informacje jakie uważam za stosowne. Nie wnosisz nic do tematu, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia i nie chcesz pomóc to zwyczajnie zamilcz..

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mandolina24 w zakładce o sprzedającym nie możesz umieszczać tego co uważasz za stosowne, tylko to co jest zgodne z regulaminem. To nie twoja zakładka, tylko Allegro 😁

oznacz moderatorów

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

Oczywiście masz rację zgadzam się z tobą i doskonale o tym wiem ponieważ sprzedaję w Allegro już kilka ładnych lat.. [edycja] Regulamin to jedno a łamanie prawa przez kupującego to druga sprawa, głównie do tego odnosi się mój temat i raczej oczekiwałem pomocy ze strony użytkowników niż krytyki oraz  głupich interpretacji czy odpowiedzi..

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mandolina24 na pomoc użytkowników nie licz, co sobie pogadamy to nasze, nie ma tu prawników, a kogoś takiego potrzebujesz jak chcesz sprawę wyjaśnić.

,

 

oznacz moderatorów

MatkaTarzana
#9 Pomysłodawca#

@Mandolina24  To ciekawe. Czyli kupujący nie może łamać prawa a sprzedający to już może?

Prowadzisz zorganizowaną sprzedaż części samochodowych i nie wystawiasz faktur. Dyskryminujesz kupujących z powodu narodowości.

W zakładkach masz kwiatki  : NA REKLAMACJE Z TYTUŁU RĘKOJMI OBOWIĄZUJE TERMIN 14 DNI ROBOCZYCH OD DNIA DORĘCZENIA WYSYŁKI.

Sprzedawca idealny 😀

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mandolina24 ty wiesz, że gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz gdzie 🤣 Pomieszała ci się sprzedaż prywatna z działalnością nierejestrowaną. Mylisz dochód z przychodem, średnia krajowa z minimalną płacą też ci się pomyliła, przedmioty możesz posiadać nawet 60 miesięcy, a twoja działalność i tak wskazuje na sprzedaż zorganizowaną. Lepiej się dalej nie kompromituj. Jesteś zwykłym szarakiem.

 

oznacz moderatorów

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

Skoro wszystko mi się pomyliło to wyprowadź mnie z błędu znawco tyy 😉  Wszyscy jesteście tutaj dobrzy żeby dorzucić swoje 5gr a każdy z was ma znikome doświadczenie w handlu na allegro i konta założone zaledwie półtora roku temu 😂😂😂  Takie AllegroGadane Trolle..   Mogę mieć nawet 5000 ogłoszeń na 10 różnych kontach, jeśli nie sprzedaję dużo na siebie a mam podkładkę że dany przedmiot jest w moim posiadaniu już ponad rok czasu.  Nie mam obowiązku odprowadzania podatku od sprzedaży takich przedmiotów. Nieważne jak zorganizowana jest moja sprzedaż czy zdjęcia w aukcjach są zrobione profesjonalnie czy leżą pod szopą w trawie.  

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mandolina24 trudno znaleźć grzeczne określenie, na bzdury które wypisujesz. Szkoda nawet czasu na tłumaczenie gdzie twoje myślenie potyka się o rozum, bo chyba nic do ciebie nie trafi. Na jednym zdjęciu z aukcji łeb masz urwany i to chyba wszystko wyjaśnia.

oznacz moderatorów

Mandolina24
#7 Wielbiciel#

Pochwal się najpierw swoimi osiągnięciami chłopie, pokaż ile masz aukcji czym handlujesz i jakie masz dochody a później zobaczymy kto jest szarakiem pionku. Sprzedaż w allegro prowadzę tylko dodatkowo jako osoba fizyczna, w rok tyle nie przytulisz co ja w miesiąc 😆

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mandolina24 to jest publiczne forum, właśnie publicznie przyznałeś się do nieopodatkowanych dochodów 🤣 Szkoda słów.

oznacz moderatorów