anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oto jak Allegro ukrywa oferty sprzedawców - przykład

drekenzes
#17 Koryfeusz#

Dziś szukałem produktu na Allegro, chodziło o tran. Wchodzę na aukcje, chcę wyświetlić oferty  i co otrzymuję - dwie aukcje, mimo że nawet  system pokazuje, że jest 18 ofert...

https://allegro.pl/oferta/gal-tran-100-kaps-9441175350

Użyłem opcji : "Inne oferty produktu", domyślnie pokazuje najtańsze za 14,99 zł, wszystkie - dwie aukcje po 14,99 zł, mimo że ma być 18 ofert!

Na upartego widzę tylko te za 14,99 zł. Następnie wyszukuje ten sam produkt przez główną wyszukiwarkę, pokazuje pozycję i porównaj 18 ofert. Więc porównuję i co otrzymuję... 18 aukcji z najtańszą ofertą 11,98 zł. To jest skandal! Tak nas allegro okrada i celowo chowie tańsze opcje - po prostu ich nie wyświetlają. Oto dowód:

Alle_1.jpg

Chce wyświetlić wszystkie 18 ofert, widzę 2 ale to ta same aukcja....

Alle_2.jpg

Używam głównej wyszukiwarki - jest ten sam produkt i 18 ofert do porównania, no to wchodzę....

Alle_3.jpg

Oooo, jednak teraz już jest 18 ofert, i wiele tańszych!

Alle_4.jpg

O w mordkę, schowane najtańsze niżej...

Alle_5.jpg

@RED @pecela @kostas11 @mdrogeria @LEW433 

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

całkowicie się z Toba zgadzam, także to już kilka razy zauważyłem, nie mam siły na to co się tu dzieje, od dawna szukam przez Google i niestety zajmuje Mi to teraz dużo czasu, czasem dni zanim cos kupię, Nie będę z ich wyszukiwarki, uważam że postępują nieuczciwie , tak ładnie napisze.🙄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@drekenzes 

dokładnie też to zauważyłem też chciałem ostatnio coś kupić - zawsze otrzymywałem inne wyniki wyszukiwań

klasyczny czyn nieuczciwej konkurencji

oraz zbiorowe naruszanie interesów konsumentów

https://uokik.gov.pl/naruszanie-interesow-konsumentow

 

oferta:

https://allegro.pl/oferta/gal-tran-z-witaminami-d-a-e-100-kapsulek-16011634888

ukryta przez allegro by wprowadzony w błąd konsument kupił ten produkt drożej

skandal

a na c e n e o za 10zł

https://www.ceneo.pl/4880711?fto=492461407&se=JYDQocGG38g3KxMKInNHIHfmh46Jrlju&gad_source=1

 

co zrobisz jak nic nie zrobisz - nie ma kogo się zwrócić - uokik już dawno odleciał i zajmuje się

niczym by tylko pracownicy brali tam wypłatę

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#14 Krzewiciel#

Qurde, no jak juz nawet LEW433 zaczyna na Allegro narzekać to ja myślę że włodarze decyzyjni się powinni zastanowić. Bo jeszcze tu xyz96 wróci i zacznie sprzedawców chwalić.  Świat sie kończy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 czemu się dziwisz, to jest oczywiste, konsument traci to  @LEW433 narzeka

i najlepsze, że trudno się z nim nie zgodzić

to już ostatni krok przed pokazywaniem ofert jako pierwszych, tylko oficjalnego sklepu allegro lub płatnych promowanych

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED ale to już podejdzie pod utrudnianie dostępu do rynku, o ile już to się nie dzieje 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#14 Krzewiciel#

Zarobią 10 milionów, na prawników wydadzą milion.Sprawa będzie trwała latami.  W końcu zaplacą 3 miliony kary po 10 latach,  więc zostaje 6 milionów . Za to Kolejne rządy w PL od lewa i prawa w tym czasie będą zajmować się  jak zwykle , aborcją, wyborami, związkami partnerskimi , emigracją i rozliczaniem poprzedników , no i do tego  wprowadzaniem coraz to ważniejszych systemów raportowania z coraz ciekawszymi skrótami.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#14 Krzewiciel#

No daj spokój, przeciez Lew zawsze był super  pro allegrowy. A z tego co pisze ostatnio to i jemu sie złudzenia rozwiewają bo ludzie chcą to usłyszeć ... No ale ja pamiętam jaki był i co pisał. Teraz zmienia zdanie jak rasowy polityk  przed wyborami...

No dobra, ale też nikt kto w tym jakiś czas siedzi sie nie spodziewał cudów i poprawy sytuacji. I był też czas żeby wyjść z tego toksycznego związku . I mieć teraz , w sumie lekki ubaw jak to allegrowe korpo sie miota... Każdy kto potrafi czytać i tu trafi  wie że Allegro jest nieobliczalne. A biznes, lubi spokój i ciszę.

oznacz moderatorów

Client:87296636
#11 Animator#

@eightbitclone2 od wielu lat czasem przemykala  mi mysl, ze  LEW433, jest jakos zwiazany z Allegro ale duzo pomagal nam (spolecznosci) rowniez - wiec..... :))) Ostatnie jego wpisy fakt- to trzesienie ziemi :)))))   Ja tez bylem proallegrowy ale inaczej ....serio mimo setek wad zalezalo mi na czyms naszym Polskim . Obecnie  jestem juz bez zludzen .. i dwoch CEO z /\m/\zona to nie przypadek, plus te zmiany , tolerowanie zalewu  fejkowych chinskich kont  ostatnio i zbiezne jak dla mnie wkrotce odejscie CEO   ....mi styka.

256-bit limit
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:87296636  napisał(a):

 ....serio mimo setek wad zalezalo mi na czyms naszym Polskim . 


Ale allegro nie jest Polskie do 2008 r. 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

No przecież to jest jasne jak słoneczko że z każdego drożej sprzedanego przedmiotu jest więcej zysku z prowizji .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes też to zgłaszałem ale jak widać https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/czy-allegro-wprowadza-w-b%C5%82%C4%85d-ku...

Ciekawe kiedy kupujący się połapią i zacznie się zjazd w dół 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów