anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałam listem nie poleconym przedsądowe wezwanie do zapłaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
Nefertari3
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witajcie. Dostałam dziś zwykłym listem (nie poleconym) przedsądowe wezwanie do zapłaty kwoty 1993,53zł na rzecz użytkownika posługującego się loginem joasie11. Nigdy od nikogo takiego nic nie kupowałam, tym bardziej już nie za taką kwotę. Oczywiście korzystam z opcji Allegro Pay ale wszystko spłacam przed terminem i na bieżąco. W treści jest podany numer konta i dane odbiorcy płatności czyli Allegro. Proszę pomóżcie. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Nefertari3 Kto jest nadawcą tego listu?

Może coś sprzedawałaś, nie wysłałaś towaru i kupujący otrzymał rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, którą musisz zwrócić?

oznacz moderatorów
Nefertari3
#7 Wielbiciel#

Od więcej niż rok nic nie sprzedaję na Allegro. Tylko kupuję. Także za pobraniem. Ale zawsze wszystko jest regulowane na bieżąco. Nadawcą wiadomości jest Allegro.pl sp.z.o.o ul. Grunwaldzka 182, 60-166 Poznań

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Nefertari3 Zapytaj na czacie Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d1df83fc-8979-4595-90f6-008242ba2095 Po chwili sprawa się wyjaśni.

oznacz moderatorów
Nefertari3
#7 Wielbiciel#

Dzięki 🙂

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Coś chyba jest "nie tak" - po prostu nie ma takiej możliwości, żeby taka sytuacja zaistniała. Nikt nie wysyła takich pism zwykłym listem. Ten sprzedawca ma zawieszone konto, to jest najprawdopodobniej jakiś przekręt - xyz96 dobrze Ci radzi - kontaktuj się   tej sprawie  bezpośrednio z   Allegro, albo porzez czat lub przez formularz kontaktowy. Gdybym ja otrzymał coś takiego - poszłoby do kosza. Plus zawiadomienie Allegro o tym zdarzeniu.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Nefertari3
#7 Wielbiciel#

Też tak myślę ale wolałam zapytać. Mam konto prawie 14 lat i pierwszy raz coś takiego dostałam. Już zgłosiłam przez formularz i czekam na sprawdzenie.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

ten użytkownik ma zawieszone konto

oznacz moderatorów
Damian979797
#9 Pomysłodawca#

Pisma o wysokim priorytecie nie są wysyłane przesyłką nierejestrowaną, ponieważ w praktyce pozbawia zainteresowanego urzędowego dowodu dokonania tej czynności (wysyłka listu). W mojej opinii jest to zwykły Phishing -  podszywanie się pod inną osobę bądź instytucję w celu wyciągnięcia danych.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nefertari3 Na koncie, które wskazałaś, doszło do oszustwa. Wezwanie nie powinno do Ciebie trafić. Wkrótce otrzymasz od nas wiadomość mailową ze szczegółami. Proszę o jeszcze odrobinę cierpliwości. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Nefertari3
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za info. Tak myślałam, że to jest grubymi nićmi szyte ale zawsze warto zapytać i zgłaszać. Będę czekać na maila.

oznacz moderatorów