anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

otrzymałem negatywa z to że kupujący zrezygnował z zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
kulon-xx
#7 Wielbiciel#

otrzymałem negatywa po zakończonej licytacji gdzie kupujący nie wpłacił środków, nawet nie zrezygnował z zakupu ale komentarz negatywny i obniżenie rangi wpadło

proszę o reakcje

Numer oferty: 10518270021

 

kolejna aukcja Numer oferty: 10581534542 wylicytował towar wpłacił środki po czym po chwili napisał że jednak nie chce, zwróciłem środki a komentarz kolejny negatywny z oszczerstwami, że wina leży po mojej stronie

 

proszę o reakcję

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Masz dwa wyjścia - zgłosić do allegro by anulowali te komentarze (jeśli są w nich oszczerstwa to powinni anulować) ,lub dogadać się z tymi pseudo klientami i wysłać do nich prośby o anulowanie komentarza. Jak trafiłeś na pieniaczy to nic nie zdziałasz bo klient może prawie wszystko ale próbuj czasem uda się coś ugrać.

oznacz moderatorów
kulon-xx
#7 Wielbiciel#

pieniacz się trafił i to taki wysokich lotów

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kulon-xx Zapłata nie jest warunkiem wystawienia komentarza. Zgodnie z regulaminem, można go wystawić bez zapłaty. Kupujący przed zapłatą mógł dowiedzieć się o czymś, co miało wpływ na jego ocenę transakcji, a on może ją ocenić subiektywnie.

oznacz moderatorów
kulon-xx
#7 Wielbiciel#

wszystko rozumiem tylko po co drugi raz licytował jeżeli z pierwszej licytacji nie zakupił towaru ?

 

allegro tutaj zagląda czy to tylko bicie piany tutaj jest ?

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@kulon-xx zgłoś do allegro, jest duże prawdopodobieństwo, że ten drugi negatyw zostanie usunięty.

Warunkiem wystawienia komentarza jest dokonanie zakupu w celu zakupu przedmiotu 🙂 Jeśli allegro stwierdzi, że zakup był dokonany wyłącznie w celu wystawienia komentarza to tego nega usunie.

oznacz moderatorów
kulon-xx
#7 Wielbiciel#

kontakt z allegro zakończył się pozytywny finałem. dziękuje za rady wszystkim

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay 

Warunkiem wystawienia komentarza jest dokonanie zakupu w celu zakupu przedmiotu

Nieprawda. Nie ma takiego warunku w regulaminie.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Może i nie, ale w praktyce takie są zasady ich wystawiania. Pisał o tym jakiś czas temu msniezek - że komentarze na allegro nie działają tak, jak np. opinie w google, gdzie każdy może wejść i podzielić się subiektywną opinią. Aby skomentować trzeba dokonać zakupu. Jeśli allegro widzi, że zakup (kliknięcie w kup teraz) był dokonany w celu wystawienia komentarza, a nie kupienia przedmiotu to takie opinie usuwa -przykład powyżej.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Allegro nigdy nikomu nie udowodni, że zakup był dokonany tylko w celu wystawienia komentarza, a nie w celu zakupu towaru. Udowodni to tylko wtedy, gdy sam kupujący tak oświadczy. Jednocześnie Allegro zawsze znajdzie w regulaminie taki punkt, na podstawie którego usunie każdy komentarz, wszystko zależy od woli pracowników serwisu. Tak jest skonstruowany regulamin.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

jest  tak jak napisał@xyz96  allegro po swojemu interpretuje przepisy i własny regulamin - kupujący może [edycja] w komentarzu, oceniać towar, którego nie dostał i wg portalu jest wszystko okej

tutaj spotkałeś się z bezsensowną logiką serwisu

- towar nie wysłany, komentarz usunięty

- w innym wątku opisuję komentarz, który został wystawiony po wysyłce ale przed jego odbiorem i już nie został usunięty

prawda jest taka, że komentarzy gdy do transakcji nie doszło bo ktoś odstąpił od umowy nie powinny być wystawiane, gdyż dotyczą w myśl ustawy konsumenckiej sytuacji, której nie było

oznacz moderatorów