anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Packet-a z Pocztexem48 jednak nie tak szybka.

Good3DPrint
#9 Pomysłodawca#

Nadałem przesyłkę do czeskiego klienta w poniedziałek rano, 29 maja. Jeszcze nie wyszła z polski. Druga idzie jeszcze wolniej. Dlaczego te przesyłki obsługuje Pocztex48? Przez cenę?

DPD za granicę szybciej potrafi dostarczyć przesyłkę, bo 2-3 dni, aniżeli Pocztex48 w Polsce, jako pośrednik Packet-a.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pecela
#16 Inspirator#

Pocztex Kurier48 to usługa świadczona wyłącznie w obrocie krajowym. Nie ma mowy, aby wysłać tym paczkę do Czech.

Tutaj wysyłasz produkt do pośrednika w Polsce, a potem on nadaje przesyłki w Czechach.

oznacz moderatorów

Good3DPrint
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za tak nic nie wnoszącą do tematu odpowiedź. Ile teraz płacą?

Przecież napisałem, że to pośrednik, który daje ciała. Twoja odpowiedź jest bezsensowna. Sądziłem, że dla Packet-a/y jest ogarnięta szybsza dostawa niż Pocztex365, a przepraszam, Pocztex48

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Kurier48 na termin doręczenia D+2 (deklarowany) i D+3 (gwarantowany). W tym czasie paczka musi dotrzeć do adresata, ale dla Poczty adresatem jest pośrednik w Polsce. 

Poczta nie jest tu pośrednikiem, a poza tym tego typu usługi są tanie, ale nie wiadomo w jakim czasie przesyłka dotrze do celu zagranicą (pośrednik może przewozić przesyłki przez granicę codziennie, a równie dobrze raz na tydzień).

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wygląda, że tanio znaczy wolno. Faktycznie te przesyłki są składowane na terminalu przeładunkowym i czekają ok tygodnia na opuszczenie kraju. Już to przerabiałem, leży taka paczka ok tygodnia bez ruchu, a potem z dnia na dzień zostaje doręczona.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów