anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka 24 i Paczka 48 już dawno nie istnieje na poczcie

docentBiernacki
#8 Zapaleniec#

Poprawić błąd w formularzu Allegro " Cennik Dostawy ". Poczta ma teraz " PACZKA+ " !!!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

Z tego co wiem to mają ją jeszcze firmy w starych umowach na przesyłki biznesowe paczka 24 i paczka 48 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SWAGSHOPONLINEPL
#9 Pomysłodawca#

Paczka 24 i Paczka 48 to jak teraz Express 24 i Kurier 48, różni się tylko Regulaminem świadczenia usługi i etykietą. 

Allegro trzyma jeszcze te nazwy w cennikach, bo są klienci biznesowi, co mają jeszcze te przesyłki do końca trwania umowy. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@docentBiernacki Nazwy metod wysyłki po naszej stronie nie odzwierciedleniem 1 do 1 nazw dostawy po stronie operatorów i firm kurierskich. Sprzedający może korzystać z Paczki+, zaznaczając w Allegro Paczkę24. Po stronie kupującego, każda z tych metod jest po prostu paczką pocztową (ekonomiczną lub priorytetową). Kupujący nie odczuje różnicy w standardzie świadczenia usług.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

docentBiernacki
#8 Zapaleniec#

Paczką+ mogę wysłać towar ważący więcej niż 10kg ( zwykła paczka jest do 10kg! ) - to na marginesie.

Zamiast Paczki+ mam zaznaczać Paczka24 ??? Udzielając tej wątpliwej rady sprawdziła pani na czym polega Paczka+ ?? Wątpię. W Paczce+ nie ma żadnego rozróżnienia na przesyłkę ekonomiczną czy priorytetową! Jest tylko "ekspres" nie wiadomo ile kosztujący. Gdy mam towar ważący ponad 10kg to MUSZĘ go wysłać Paczką+ ( korzystam tylko z usług Poczty Polskiej ), i gdy zaznaczę w formularzu, według pani rady Paczka24, i towar nie dojdzie w ciągu 24 godzin ( bo w Paczce+ nie ma rozróżnienia żadnego na ekonomię czy priorytet ), to narażam się na niezadowolenie kupującego i krytykę w ocenie mojej sprzedaży na waszym portalu ( do zawieszenia konta włącznie ), a zależy mi na dobrej opinii, więc takie absurdalne rady " z gwiazd " albo " z sufitu " niech zachowa sobie pani dla siebie lub...( czynność do wyboru ). Żadne tłumaczenie nie będzie właściwe dopóki nie zostanie przeprowadzona korekta w formularzu dostawy i nie zostaną wstawione aktualne formy wysyłki. Jest błąd i tyle ! Bardzo jesteście skrupulatni, gdy chodzi o pieniądze od nas za prowizję, wystawianie itd., gdy jesteśmy coś wam winni... Szkoda, że w drugą stronę tak nie jest i jesteśmy traktowani niepoważnie... " Kasa, Misiu...kasa ! " jest najważniejsza, prawda? Tyle.  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@docentBiernacki Dziękuję za Twoją obszerną opinię, ale na ten moment nie planujemy zmian w tym zakresie. O powodach pisałam już wcześniej, dodam tylko, że przy pomocy Paczki+ istnieje możliwość wysyłania paczek mniejszych niż 10kg. Co więcej, w przypadku Paczki+ nie funkcjonuje nomenklatura określająca paczki mianem "ekonomicznej" i "priosytetowej". Jest tylko paczka zwykła, której czas dostawy według Poczty Polskiej wynosi do 3 dni (u nas zwana Paczką 48) lub eksperowa (do 2 dni - u nas Paczka 24). Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że Paczka24 na Allegro ma czas dostawy w przedziale 1-2 dni.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów