anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka przekroczyła wagę !!

DoReMa
#9 Pomysłodawca#

Witam. Wylałam paczkę przez Dhl zakup robiony przez Allegro . Dopłata 309zl Allegro pobiera nam pieniądze . Dhl podaje   wagę paczki i wymiary , same bzdury . Waga ponad 50 kg i wymiary zupełnie inne niż towaru . Klient  otrzymam oczyszczacz w oryginalnym opakowaniu waga z opakowaniem ok 15 kg . Allegro ma dokładny wgląd do towaru który został wysłany ,wagi katalogowej i wymiarów . Klient nie zgłaszał reklamacji to znaczy ze otrzymał towar taki jaki zakupił. Jakim prawem Dhl wyłudza pieniądze. Na dodatek odrzuca nasza reklamacje . Dodam ze poprosiłam o odwołanie się id tej decyzji . Czy ktoś miał podobny problem ?  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

g_rajnert
#12 Orędownik#

A może tzw. "waga gabarytowa"? Licza wagę nie według wagi ale według wymiarów paczki (długość szerokość wysokość)

oznacz moderatorów

DoReMa
#9 Pomysłodawca#

Wymiary które podaje dhl odbiegają sporo od wymiotów rzeczywistych paczki. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@DoReMa Wskaż proszę numer przesyłki, o którą chodzi. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

DoReMa
#9 Pomysłodawca#

26746965533 Podaje nr przesyłki . Dodam ze reklamacja jest odrzucona i odwołanie tez . Zażądałam dowodu bądź potwierdzenie aby Dhl udowodnił swoją racje bo ja ma zgranie z kamer . Nie zgadzam się z ta decyzja i niesłusznie zostały pobranie mi pieniądze z konta. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DoReMa podaj wymiar paczki wysłanej ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DoReMa czy możesz podać wymiary tej przesyłki? Opłata za przekroczenie 50 kg dotyczy wagi rzeczywistej lub gabarytowej, więc możliwe, że została naliczona z powodu wielkości przesyłki (czyli wagi gabarytowej), a nie jej rzeczywistej wagi. 
Dodam, że ostateczna decyzja należy do przewoźnika jeśli odrzucili reklamację i odwołanie, to nie jesteśmy w stanie wpłynąć na ich decyzję. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DoReMa
#9 Pomysłodawca#

82/39/39

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DoReMa gabarytowa wychodzi 31,18 kg 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DoReMa przykro mi, ale nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej. Tak jak pisaliśmy w wiadomościach e-mail nie możemy podważyć sposobu weryfikacji przewoźnika. Nie mamy możliwości zweryfikowania przesyłki, ponieważ to przewoźnik się tym zajmuje i podał inne informacje.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DoReMa
#9 Pomysłodawca#

Jak nie jesteście Państwo wstanie , trzeba zarządzać od przewoźnika dowodu , zapisu z wag , skanerów bądź innych urządzeń które robią pomiar. Na dodatek w tak potężnej firmie zapewne na takich wielkich magazynach sa kamery to zażądać nagrania z danej weryfikacji . Co to w ogóle jest za odpowiedz. Przykro mi bardzo ale będę zmuszona załatwić ta sprawę w inny sposób , takie bezpodstawne naliczanie i obciążanie klientów jest nie zgodne z prawem.  Dziękuję za poświęcenie   czasu w tej sprawie . 

oznacz moderatorów

DoReMa
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze , ze Allegro widzi co zostało wysłane jaka waga jest towaru i wymiary. A skoro na umowę z przewoźnikiem to powinni zapłacić ze swoich środków . Bo ja się wywiązałem z umowy i na liście przewozowym rzetelne  podałam wymiary i wagę towaru. I posiadam zgranie z kamer jakie towar kiedy i o której godz zabrał kierowca z Dhl. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@DoReMa jeżeli wysyłasz paczki przez Wysyłam z Allegro, to następnym razem reklamację składaj bezpośrednio do Allegro, to oni są w tym wypadku przewoźnikiem. W twoim przypadku prawdopodobnie rozpatrzyliby reklamację na twoją korzyść.

oznacz moderatorów

CAIEN
#8 Zapaleniec#

O NIE -  TU SIĘ MYLISZ mam wszystkie rozpatrzone negatywnie 

małe przesyłki a dopłaty po 35 zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika jeśli to o ten produkt chodzi to faktycznie przegięli 😞

  • Szerokość: 24 cm
  • Wysokość: 52 cm
  • Głębokość: 24 cm

Dodaj karton z wypełnieniem po 10 cm to i tak wyjdzie gabarytowe 18 kg 🙂

Widzę że DHL dołączył do DPD w doliczaniu cudów do paczek @DoReMa pisz do UOKiK, InPost już kiedyś dostał po łapach za podobne rzeczy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DoReMa
#9 Pomysłodawca#

Naprawdę człowiek chce dobrze , klient otrzymał przesyłkę zgodna z aukcja w Allegro . Dlaczego Allegro nic z tym nie robi , najlepiej pociągnąć innych po kosztach  . Zadałam pytanie kto ma umowę z przewoźnikiem . To jest nie możliwością w jaki sposób załatwia  się  sprawę . Nawiazując do wcześniejszego komentarza skoro waga gabarytowe wynosi 31.18 to koszt dopłaty powinien wymościć 35.99 , taki jest zapis w regulaminie Allegro . A dziwnym trafem paczka miała ważyć 50.75 bo powyżej 50 kg dopłata wynosi 299zl. Żenada …

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Allegro palcem nie ruszy dopóki płaci klient, jak w tym przypadku.  Ich rusza dopiero, gdyby oni musieli zapłacić.  Chyba skarga do UOKiK , bo Sąd to jakos mi się nie widzi. Może wynająć prawnika i niech on pisze odwołanie. Generalnie ciężko, choc bardzo bym chciała, żeby ktos w końcu utarł nosa tym formom kurierskim.

oznacz moderatorów

CAIEN
#8 Zapaleniec#

miałem to samo z dhl ----  paczka waga 2 kg wymiary małe a tu dopłaty złożyłem reklamację przez allegro nie uznana potem odwołanie nie uznane potem wysyłałem zdęcia tej rzeczy z  przyłożonym metrem  a allegro na to przykro mi, ale nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej. Tak jak pisaliśmy w wiadomościach e-mail nie możemy podważyć sposobu weryfikacji przewoźnika. Nie mamy możliwości zweryfikowania przesyłki  ALLEGO TO SĄ WASZE UMOWY SMART Z KURIERAMI  

oznacz moderatorów