anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka wysłana w terminie, a mimo to opóźniona

elektra2008
#8 Zapaleniec#

Witam,
ostatnio dostałem negatywa, który był wystawiony z racji "Nieterminowej dostawy". Wszystko rozumiem nie ma problemu, gdyby nie to, że dana przesyłka została wysłana zgodnie z deklaracją, czyli 17 maja 6:20 produkt został kupiony przez klienta i o 16:22 tego samego dnia był w paczkomacie (deklaracja wysyłki tego samego dnia). Mimo to po kontakcie z doradcą allegro dowiedziałem się, że " data nadania to data odebrania przez kuriera". Nie wiem czy tylko według mnie jest to totalnie bez sensu. Przykładowo mogę wysłać paczkę o 1 w nocy, a kurier i tak może danej paczki nie odebrać w ciągu całego dnia i jest to paczka opóźniona?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

A przewoźnik jaką godzinę graniczna pokazuje?

Niestety tak jest od dawien dawna, że dopiero jak kurier odbierze to jest uważana za nadaną.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wysłałeś po godzinie granicznej ,przez co jej kurier nie odebrał w danym dniu . Sprawdź sobie jakie godziny graniczne ma dostawca w twoim regionie i wysyłaj przed nimi lub zrezygnuj z wysyłki tego samego dnia. 

oznacz moderatorów

elektra2008
#8 Zapaleniec#

Godziny graniczne w tym rejonie to akurat dziwna sprawa bo paczka wysłana nawet po 17 potrafi być odebrana tego samego dnia

oznacz moderatorów

musashi2007
#13 Ambasador#

Godzina graniczna to taka, do której inPost zobowiązuje się wyciągnąć paczkę z paczkomatu.
Po tej godzinie może, ale nie musi :).

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Z czystej ciekawości zapytam ... to ile " po terminie" dotarła paczka do kupującego ?

Trzy-cztery-pięć dni ? Bo jeśli - teoretycznie wnioskuję ... był dzień opóźnienia - to dla mnie w takim przypadku - nawet MYŚLENIE o negatywie nie jest normalne !! Nie mówiąc już o tym, że paczka w paczkomacie została nadana tego samego dnia !!

Zresztą w ogóle negatyw za nieterminową dostawę jest dla mnie prawie niewytłumaczalny, chyba musiałbym dostać paczkę po 10-14 dniach, a w międzyczasie na 2-3 pytania może jedna zdawkowa odpowiedź  - i to bez konkretnej przyczyny opóźnienia ... to może bym pomyślał o negatywie, ale skoro zamówienie by dotarło i było by ok i bez uszkodzeń - to wątpię bym wystawił ...

To jakby kupujący otrzymał paczkę po tygodniu to co by zrobił ?

Czy naprawdę kupujący w zdecydowanej większości są już tak naiwni i nic nie czytają, nie interesują się i nie zdają sobie sprawy jak taki negatyw niszczy sprzedawcę ?

Coraz mniej różności można kupić na Allegro, szlag człowieka trafia jak szuka i nic nie ma ...szanujmy sprzedawców, bo choć różnie bywa ... sam to dobrze wiem - jeszcze są, a może już ich wkrótce nie być ....

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@rppf Niektórzy kupujący nawet 1godz. opóźnienia traktują negatywem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

To dla poprawy humoru ...niedawno miałem zwrot paczki , która dotarła do klienta na drugi dzień po zakupie , wszystko od zamówienia do dostarczenia / odbioru !!! / trwało niewiele ponad 24 godziny , niemniej klient odważył się podać powód zwrotu i oznaczył ,, nie dotarło na czas ,, Zwróćcie uwagę na dzień zakupu oraz dzień zgłoszenia zwrotu i ten nieszczęsny powód zwrotu 

Bez tytułu.png

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

Następnym razem, masz ten balsam w zębach do Pani Marleny na piątkach dostarczyć tego samego dnia. Kurde, trzy sztuki. Dasz radę utrzymać w zębach?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 

ukryj proszę fotkę , przegapiłem znowu dane 

oznacz moderatorów

elektra2008
#8 Zapaleniec#

Akurat paczka była wysłana w piątek co za tym idzie odebrana prze kuriera w sobotę i dostarczona do kupującego w poniedziałek. Klient raczej nawet nie sprawdził, że dana paczka została wysłana tego dnia, niestety ludzie są jacy są. Dodatkowo powiem, że kontakt ze strony klienta to rzecz znikoma no chyba, że faktycznie komuś zależy to zadzwoni i upewni się, że paczka zostanie wysłana tego samego dnia.

oznacz moderatorów