anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu - a ja tam mam pusto.

e_trans1
#9 Pomysłodawca#

Łączę oferty z katalogiem i mam taki problem:

 

Oferta 9792073156 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

 

Ale ja nie mam wpisanego tam EAN i nie mogę go wpisać, bo go nie znam (używane). Problem pojawia się tylko w niektórych aukcjach w tej samej kategorii. Jakies sugestie?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@e_trans1 Możesz mi przesłać zrzut ekranu z tym komunikatem? Pojawia się przy próbie edycji oferty?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

e_trans1
#9 Pomysłodawca#

e_trans1_0-1619161744959.png

 

Nie ma takiego produktu z oznaczeniem takie jak moje i nie mogę stworzyc nowego produktu. Komunikat pojawia sie gdy zakoncze edycje lub gdy klikam połącz oferty z katalogiem.

 

e_trans1_1-1619161884537.png

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

To dlaczego ja przy wystawianiu mam tak:

2021_06_26_Produkt_przypisany.png

A po wejściu na listę ofert mam tak:

2021_06_26_Produkt_przypisany_2.png

Napisało, że nie połączyło, a jednak połączyło.

Problem w tym, że na przykład w ofercie 10857085870 napisało, że nie połączyło... i nie połączyło. A ja nawet nie mogę sprawdzić, do jakiego innego produktu przypisany jest ten EAN, bo wpisuję krótki, 10-cyfrowy ISBN, który Allegro potem samo przerabia.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Uzupełnienie dotyczące oferty 10857085870.

Program do automatycznego obliczania cyfry kontrolnej powiedział, że ISBN 8310080247 po przeróbce na 13-cyfrowy powinien być 9788310080240 - czyli to jest ten "EAN przypisany do innego produktu".

Klikam "wybierz produkt", wpisuję "9788310080240" i dowiaduję się, że "nie mamy jeszcze tego produktu".

No to jak z tym EAN? Jest przypisany, czy nie jest? Wie ktoś?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Wydanie dostępne w tej ofercie w naszym katalogu ma EAN 8600220529019. Jeśli jesteś pewna, że kod powinien być inny, możesz zgłosić błąd w produkcie. Zweryfikujemy czy doszło tu do pomyłki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

No to się zrobiło ciekawie - bo produkt (fuj!) to jest książka, a podany przez Ciebie EAN to nie jest ISBN.

W ogóle nie jest, nie chodzi mi o to, że to inny ISBN. Widziałam już wiele takich kodów (8600 i tak dalej), z reguły dotyczących książek, które nie miały ISBN.

Przychodzi mi do głowy jedno wytłumaczenie: duży sprzedawca kupił pulę kodów EAN, żeby nie wystawiać książek w kategorii "Antykwariat - 1951 do 1989". I mam kilka pytań:

- wolno tak jak poniżej?

2021_06_29_Powiazania.png

Obie książki, których powiązanie z produktem zaproponowało Allegro, to pozycje bez ISBN - są zbyt dawno wydane. Czy mogę - a może nawet powinnam - podpiąć się pod kod, który kupił i nadał ktoś inny?

- jak zgłosić błąd w produkcie, jeśli ktoś nadał książce posiadającej numer ISBN inny kod EAN niż właściwy dla niej ISBN? 

- system nie powiedział mi, "ten produkt ma inny kod EAN", tylko "ten EAN jest przypisany do innego produktu" - a nie jest, bo "nie mamy jeszcze takiego produktu"

Wybacz mi, proszę, chaotyczność wypowiedzi, ale trochę zgłupiałam🙄

PS. @Kaliope_Brzeg

Kama, chyba warto, żebyś zajrzała. Temat robi się interesujący - no chyba, że już wiesz, co i jak z tymi nieISBNowymi EANami - wtedy Ty mnie oświecisz, a ja będę Ci bić pokłony😊

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Przepraszam, nie wskoczyło poprzednim razem...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 

Sprawdzam tylko czy atrybuty się zgadzają i podpinam się bez skrupułów 😂

Toż produktyzacja to nasze dobro wspólne.

Też kilka razy spotkałam numer, który na pewno ISBNem nie był, a jeszcze ciekawiej było gdy książka ISBN miała ale system go nie przyjął. Trochę szkoda mi czasu na dociekanie w czym rzecz, produkty produkty produkty się liczą. Im więcej tym lepiej 😂🤣

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Cześć Ci zatem i chwała!

Tryk tryk tryk...

Czwartego tryka nie będzie, bo posadzka zaczyna pękać😄

Tako i ja postąpię...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@e_trans1 Problem polega na tym, że w katalogu jest już stworzony produkt o numerze 028145523, ale w innej kategorii. Ten komunikat, który otrzymujesz, wprowadza w błąd. Problem tak naprawdę dotyczy braku możliwości zmiany kategorii w ofercie, którą Allegro automatycznie chce połączyć z produktem, jeżeli próbujesz połączyć ofertę po 12 godzinach od wystawienia (po 12 godzinach zmiana kategorii jest zablokowana), otrzymasz właśnie taki komunikat.

Łączenie oferty z produktem zmieni jej kategorię na taką, jaka widnieje w stworzonym produkcie w katalogu Allegro.

Twoja oferta pasuje do poniżej zaznaczonych produktów, tylko jeden z nich ma innego producenta...

DarkStoorM_0-1619087637987.png

 

Dzięki temu właśnie widzimy jaki bałagan jest w produktyzacji.

oznacz moderatorów

e_trans1
#9 Pomysłodawca#

No właśnie nie pasuje bo różnią się jedną literą w numerze seryjnym a to zmienia trochę ich zastosowania, jednym słowem to inne produkty. Jak mam to obejśc? Ogłupieję tutaj...

oznacz moderatorów