anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

parametryzacja i opinie o produkcie to jakieś absurdy

RED
#21 Demiurg#

Mam pewien produkt na allegro -wiem jak działa, jest chwalony przez Kupujacych u mnie w sklepie i na allegro

by nie robić sobie tu reklamy podam go z oferty konkurencji

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-ssd-pny-pro-elite-usb-3-1-250-gb-9721331706

zastanawiałem, dlaczego ostatnio go nikt nie kupuje na allegro

aż obejrzałem ofertę i znalazłem, że jest przypisany do innych ofert

gdzie jakiś Kupujący skrytykował go u innego sprzedawcy

pomijam fakt, że musiał mieć produkt z wadami lub nie umiał go używać

 

w myśl prawa ja odpowiadam za swoją ofertę, jej treść i jakość towaru

1) dlaczego allegro dopisując opinie od innych sprzedawców sugeruję że oszukuję i sprzedaję

coś innego (produkt o innych parametrach) niż napisałem w ofercie?

 

2) dlaczego allegro sugeruje w mojej ofercie by nie kupować u mnie bo ktoś ma taniej ten produkt?

 

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@RED 100% racji. Dyletanci oceniają produkty, ocena jest przypisana do wszystkich i wychodzą cuda. Najlepiej jak ktoś kupi podróbkę np. butów Nike, jako oryginalne, rozlezą mu się i oceni jedną gwiazdką, a po uszach dostaną sprzedawcy oryginałów.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 

ja widzę, że i tak jestem cienki bolek bo spróbuj kupić tu towar

https://allegro.pl/oferta/medyczny-pulsoksymetr-napalcowy-pulsometr-oled-9757025154

 
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@RED Dokładnie tak. I cierpią na tym sprzedawcy dobrych oryginałów, bo opinie są na każdym sprzęcie. Totalna bzdura! Nie rozumiem dlaczego reszta sprzedawców nie protestuje.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Też trafiłem chyba na podobną sytuację. jakiś ktoś wyprzedaje na licytacji art z WB , ewidentnie widać że to rzeczy domowego użytku po pracownikach jakiejś firmy lub agencji pracy. I wielkie zdziwienie, przy jakimś starym wiekowym laptopie , oczywiście używanym i częściowo uszkodzonym dziesiątki pozytywnych ocen produktu i ich opinie jak by ten ktoś te laptopy sprzedawał a widać ewidentnie że on wystawił na licytacje kolejny używany sprzęt i nie zajmuje się sprzedażą jakichkolwiek nowych rzeczy. Ale ilość i pozytywnych ocen tego laptopa dobrze podziałały bo ktoś z pewnością przepłacił wygrywając licytacje.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak tak to dalej będzie działać to żaden uczciwy sprzedawca oryginalnego sprzętu tu nie sprzeda ,królować będą tylko podróbki ,falsy i inne cuda wianki i ci co je tu "legalnie" wystawiają.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek @jacek_kulakowski kolejny głaz do ogródka zwanego "bubel-produktyzacja"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

widać, że ktoś kto się za to wziął wszystko spartolił. U mnie podobnie, wchodzę w swoją ofertę, patrzę na pierwszą z góry opinię o produkcie, a tam (zero kontaktu ze sprzedającym, wysłał uszkodzony produkt, nie polecam) i co to ma być, ocena produktu, czy sprzedającego ? jeśli tak to kogo, bo kupujący założy, że to ja jestem jakimś krętaczem czy oszustem.

Druga sprawa - powiązania ofert z produktami. Wyświetla mi się od 2 dni, że powiązanych mam parę procent itd. próbuję powiązać kolejne i wyskakuje mi komunikat, że oferta ma inną kategorię niż produkt. Tak się składa, że ja mam swoje oferty w prawidlowej kategorii, czyli ktoś kto ten produkt wprowadził do skatalogowania musiał go umieścić w złej. I teraz co niby mam zrobić ?? to jest jedno wielkie nieporozumienie.

Kolejny kwiatek - brak rozróźneinia pomiędzy producentem, a dystrybutorem. W branży motoryzacyjnej zauważyłem, że masa dystrybutorów została potraktowana jak producenci, co jest bzdurą. Idąc tym tropem każdy ze sprzedawców może wpisać siebie jako producenta. Próbując połaczyć ofertę z produktem jestem zmuszany do podawania błędnych informacji na temat produktu.

do produktów zamiennych spora część sprzedawców wpisuje kod oryginału, co łączy te oferty w jedną całość i mamy pod tym samym kodem chińczyka za 5zł i oryginał za wielokrotność tej ceny. I moża tak wymieniać i wymieniać.

Ogólnie rzecz biorąc nie ma to ani rąk, ani nóg. Dawno nie widziałem czegoś tak niedopracowanego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

abclap
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się, że czas najwyższy, aby Szanowne Allegro wypowiedziało się w tej sprawie, w tym poście. Niepojęte jest dla mnie to, że po numerze EAN sugerowane są tańsze produkty u innego sprzedawcy, również i opinie na temat tego produktu, jest to zdecydowanie nie Fair&Play. Kontaktowałam się już w tej sprawie na początku, gdy zaczynała ta zmiana się pojawiać, ale nie otrzymałam konkretnej odpowiedzi. Sporo zmian, które programiści Allegro wprowadzają oczywiście są przydatne i ułatwiają zarówno kupującym jak i sprzedającym. Zmiany, które utrudniają sprzedaż towarów uważam za nieuczciwe podejście, które powinno być jak najszybciej naprawione. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@abclap ogólnie ten pomysł to jedna wielka bzdura, bo można w ten sposób też nieźle kombinować, wystarczy, że ktoś celowo poda kod EAN produktu droższego, czy lepszego jakościowo, a będzie sprzedawał tańszą wersję i podepnie się do aukcji lepszych produktów, które będą miały wyższą cenę. nie dość, że zrobi nieucziwą konkurencję, to jeszcze opinie będę przekłamane, co wpłynie negatywnie na osoby sprzedające towar pełnowartościowy. To tylko jeden mały przykład.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

autoplusszczecin
#9 Pomysłodawca#

Widziałeś kiedyś, by informatycy allegro i kierownicy od brania tam premii przyznali się do jakiegokolwiek błędu?
[edycja]

oznacz moderatorów

Dawid73
#7 Wielbiciel#

W pewnym momencie zrezygnowałem z zakupu głośnika jbl flip5 na allegro i pojechałem do media 🙂 Nie byłem pewien czy kupię oryginał tak pomieszane opinie były 🙂

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@RED - jesteś wygą na tym portalu - odpowiedź znasz - BO MOŻE...

oznacz moderatorów