anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PayU wymusza przesłanie im zdjęcia dowodu osobistego.

MAMY ROZWIĄZANIE!
starmig
#8 Zapaleniec#

Konto na Allegro założyłem kilkanaście lat temu i wszystko było dobrze do teraz gdy z ciemnego kąta wylazło jakieś PayU, bez ostrzeżenia położyło łapę na moich pieniądzach i ujada że nie odda dopóki im dokumentów nie prześlę wykazujących że nie jestem terrorystą i nie piorę brudnych pieniędzy! Wysłanie skanu czy zdjęcia DO nie jest aktualnie jakimś czynem specjalnie wysokiego ryzyka i gdybym to robił z własnej nieprzymuszonej woli albo gdyby grzecznie mnie o to poproszono to może bym tak zrobił ale wrednego szantażu sprowadzającego się do: rób jak mówimy albo nie oddamy ci twoich pieniędzy! uczciwy i mający swój honor człowiek zaakceptować nie może. Okazuje się że kupować z tego konta jednak mogę i tu już nie ma podejrzenia o terroryzm czy pranie brudnych pieniędzy, ciekawe dlaczego? Napisałem do Allegro w tej sprawie to z odpowiedzi wyszło Ze PayU to jest jakiś byt nadrzędny na Allegro, coś chyba jak eSBecja w PRL-u więc nawet likwidacja konta w Allegro (dwumiesięczna procedura!) nic nie da bo bez przesłania im zdjęcia DO i tak nie oddadzą pieniędzy. Zdaje się że w Polsce nawet komornik potrzebuje pozwolenia sądu żeby zająć czyjeś prywatne pieniądze, a tu proszę!

Przerabiał to już ktoś kiedyś? Warto gdzieś złożyć skargę, chociażby do UODO, żeby jakiemuś naćpanemu władzą urzędasowi chociaż trochę kłopotu narobić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

A składaj, wielu było i ci co nie przesłali już tu nie ma.

oznacz moderatorów
starmig
#8 Zapaleniec#

To takie proste, zaakceptować każdą  rzeczywistość i jak plują w twarz to mówić że deszcz pada, prawda? Dzięki za taką poradę. Tak przy okazji to nie wiem czy zauważyłeś ale nie neguję  samej potrzeby wysłania zdjęcia DO, choć PayU nawet bankiem nie jest, tylko sposób w jaki się to załatwia!

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Możesz zamknąć konto allegro wtedy muszą ci wypłacić

oznacz moderatorów
starmig
#8 Zapaleniec#

Niestety ale  nic to nie da. Cytuję końcową część odpowiedzi z Allegro " Abyśmy mogli w przyszłości usunąć dane, saldo na rachunku musi zostać wyzerowane (nie może być dodatnie, ani ujemne). Jednak, aby wypłacić środki w dalszym ciągu wymagane jest przesłanie wymaganych dokumentów do weryfikacji."

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Da bo to ty ich zmuszasz by ci oddali na forum poszukaj byly podobne wątki a zmuszeni sa przepisami rodo prawo do zapomnienia zdaje się

oznacz moderatorów