anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

piątkowe info ode mnie - moje przemyślenia o Allegro

terazauto
#13 Ambasador#

Teraz jest tak, że liczy się Producent oraz Klient. Sprzedający - jak my - są tak naprawdę pośrednikiem pobierającym za usługę skojarzenia stron prowizję w postaci marży. I ja to rozumiem, i Wam również radze się z tym pogodzić. Nie ma w tym - paradoksalnie - nic złego. Ot - znak czasów. Czym szybciej zareagujecie pozytywnie na te zmiany - tym szybciej Wasz światopogląd się zmieni. A Allegro, i pozostali dwaj ? hmmmmm.... Na moim targowisku są 3 budki z pieczywem obok siebie. Kolejka jest tylko w jednej z nich. Kto zrozumiał, ten zrozumiał. Tyle.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ależ to głębokie przemyślenia 🙂 Tylko co miałeś na myśli to pisząc? To, że mamy się godzić na wszystkie fanaberie i dodatkowe opłaty Allegro czy wchodzić za wszelką cenę klientom w tyłek?

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

W sumie nie jest to aż tak głębokie. Bardziej "obrazowe". Jeśli jednak sprawia to trudność - może rzeczywiście pisze zbyt poprawnie z szacunkiem do języka... Ale: tak - uważam że akceptujemy zasady które obowiązują korzystając z All. A narzekanie to jeszcze nikomu nie pomogło. Szanuję posty które pomagają mi w ogarnięciu jakiegoś problemu ale więcej tu żali i bicia piany niż konkretów... Ja tez płace prowi od wysyłek, też Klienci nie odbierają moich paczek, też dostaje niesłusznie (wg rzeczywistości jaka ja widzę) niskie oceny itd. Ale trzeba zacisnąć zęby i robić swoje bo od samego mieszania herbata słodsza się nie zrobi. Taką mamy profesję - kiedyś użeranie się było face to face w sklepie gdzie Klienci rzucali niejednokrotnie produktami w nerwach a teraz jest w sieci.... Że teraz maja Łatwiej bo praktycznie anonimowo ? My też nie musimy budować / wynajmować / kupować lokalu wraz z remontami, dostosowaniem do panującego prawa ani robić tysiąca rzeczy koniecznych do sprzedawania stacjonarnie, etc. Też mamy łatwiej. Czy jesteśmy tak samo wyrozumiali jako Kupujący jak tego oczekujemy jako Sprzedający ? To pytanie retoryczne. Jeśli również w moim poście jest zbyt dużo "głębokich przemyśleń" to PSZYKRO MI. LEPI ?

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@terazauto czasem staje się lepiej tylko od tego, że komuś powiesz, że jest ci ciężko. Po to istnieją takie społeczności. Każdy pisze o tym, co mu leży na powierzchni. Ja jak mam trudny dzień - wolę komuś o tym powiedzieć, że mam prowizję wyższą, że sprzedaż mi spadła, a tu jeszcze mam klienta z całkowitym brakiem szacunku do całego świata. I robi się trochę lżej. Super, że jesteś taki pozytywny. Ale jeśli będziesz miał trudny dzień/tydzień, to przychodź z tym tutaj. Na pewno ktoś ci napisze coś dobrego!

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Dzięki 🙂 Coś w tym na pewno jest. Stay safe. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@terazauto Powiem Ci tak. Trochę zazdroszczę Ci takiego optymizmu, ale myślę, że jeśli nie jesteś po prostu takim typem człowieka, którego wszystko cieszy, to jedyne wytłumaczenie, że masz jednak malutki staż na Allegro. Raptem 2 lata i bardzo mało transakcji. Raptem 611 z ostatnich 12 miesięcy, a w tym, AŻ 5 negatywów.

Tak jak napisałem, jeśli nie jesteś typem mega optymisty, to zobaczymy co napiszesz jak Ci się interes rozkręci (bo na razie masz dużo aukcji, ale coś sprzedaż słabo idzie) i tym samym, czy będziesz chciał czy nie, ale będą Ci się trafiać trudni klienci. Tacy, którzy naprawdę będą robić problem z niczego.

Uwierz, to nie kwestia czy się starasz, czy masz dobre produkty, jak pisałeś w 1 poście. To często po prostu loteria na kogo trafisz jako kupującego.

Ja zakładając firmę postawiłem sobie jasny cel. Obsługiwać klientów tak, jak sam chciałbym być obsługiwany. Niestety to nie wystarczy bo powiem Ci na własnym przykładzie. Mam obecnie 7 negatywów. Z czego tylko w 1 klient wcześniej coś napisał, że mu niby nie pasuje. Niby, bo kupił 2 produkty, z czego jeden miał ważność jeszcze 6 miesięcy (a zużywa się go w 2.5 miecha), a drugi miał ważność jeszcze 18 miesięcy. Zaproponowałem nawet przyjęcie tych produktów. Klient mógł to zrobić za darmo. Nie chciał. Więc z jednej strony niby produkt zły, ale z drugiej mu pasował bo sobie je oba zostawił. No i wystawił oczywiście negatywa bo miał taki kaprys. Pozostałe 6 osób nawet nie zgłosiło problemu.

Takie są realia Allegro i e-handlu. Trzeba mieć mocne nerwy żeby tu wytrzymać.

Są np. sytuacje gdzie klient (przykład z życia) kupuje np. towar w niedzielę o godz. 23:58, a w poniedziałek dzwoni i wyzywa mnie tylko dlatego, że mu w poniedziałek RANO go nie wysłałem. No i co? Nadal byś reagował uśmiechem i optymizmem na takie coś? Albo ktoś dzwoni, wyzywa mnie od debili i oszustów bo dostał paczkę w foliopaku, z pogniecioną zawartością i brakiem 1 przedmiotu. Mówię grzecznie, że to niemożliwe, bo takie paczki z tym co kupił, ZAWSZE są wysyłane w kartonikach. A on dalej mnie wyzywa. Dopiero jak ustaliłem z nim aby wysłał mi zdjęcia, to się okazało, że Inpost uszkodził tą paczkę i po prostu przepakowali w foliopak (jako dowód nawet pokazałem mu, że na etykiecie, którą dostał była data wydruku o 1 dzień późniejsza niż kurier odebrał paczkę ode mnie). No, ale co mnie zwyzywał to się nie odwróciło. A każdy sprzedawca też ma swoje nerwy i po prostu ludzką godność.

Szkoda, że m.in. Allegro tego nie dostrzega. Właśnie to nas najbardziej boli i właśnie dlatego jest tutaj tyle różnych żali sprzedawców. Zostaliśmy bowiem jako najsłabsze ogniwo w tym łańcuchu. Każdy nas doi. Od Allegro, które nam życie uprzykrza jakimiś zmianami, dodatkowymi opłatami itp. po klientów, którzy mają parasol prawny z chorymi ustawami, a dodatkowo Allegro, które się z nimi cacka jak z jajkiem. Ja akurat dużo też kupuję i często, zwłaszcza ostatnio, zdarza mi się nawet fajnie przez telefon porozmawiać ze sprzedawcami gdy np. dzwonią i mówią, że jest jakiś problem z zamówieniem. Spoko, rozumiem. Tylko trzeba chcieć być po prostu człowiekiem. Niestety obecnie większość ludzi interesuje tylko wyścig szczurów. Często też w pracy każdy nimi pomiata, to później udają cwaniaków w internecie. Taka jest prawda.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@konto zamknięte 

Prawda ? Komputer Cię oszukuje...

fl_trade - 8 lat. Dwa sklepy internetowe terazauto i fl-tradel (dwa w Polsce, bo mamy dwa sklepy w Niemczech i prócz tego handlujemy na wszystkich ichnich platformach przestrzegając zasad a nie są tak łatwe jak tutaj.... A od pół roku budujemy trzeci sklep w PL. Kupujemy chwytliwe domeny i sprzedajemy (jak poszukasz to znajdziesz a widzę że jesteś takim typem co jak masz zamówienie na Allegro to sprawdzasz jak wygląda Klienta na FB z ciekawości) więc SE poradzisz.

Wspomniałeś o prawdzie..... Prawda jest taka że nam żre bo jesteśmy optymistami a nie narzekaczami sprawdzającymi (nierzetelnie) wszystkich 🙂

Nie opisuj mi proszę działań Klientów bo handluję od ponad 20 lat, mając w tej chwili 46. Pisz krótsze teksty, bo nawet nie doczytałem do końca... 🙂 I bierz się chłopie do roboty zamiast się mazać 🙂 Rozbawiłeś mnie.....

No offence.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

I co ? bez odpowiedzi ? Twoje wywody okazały się bzdurą i nabrałeś wody w usta ? Wytykanie stażu - (nomen-omen  - błędne) jest jak dzielenie Polaków na "Polaków" i "Prawdziwych Polaków", na "Katolików" i "Prawdziwych Katolików" etc. Czy nawet ktoś kto ma krótszy staż nie ma trudnych Klientów ?! Twoje niby kąśliwe uwagi mnie bawią 🙂 Mam staż bardzo długi, ale gdybym miał nawet konto 2 miesiące to co ?! Z czego mnie to zwalnia ? z nerwów ? P.S. "raptem 611 transakcji i AŻ 5 negatywów" - no to jest dopiero wybiórcza spostrzegawczość bo o tym że oba konta (przynajmniej na razie) maja SS nie wspomniałeś 🙂

Zatem pudło Panie, kulą w płot.

NEEEEEEEEEEEEXT !

🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@terazauto masz jakiś problem z głową? Nie odpisywałem bo od piątku wziąłem urlop i ostatnia rzecz, na jaką miałem ochotę, to zaglądać w czasie choćby mini urlopu, na Allegro. Za to ty, już się podjarałeś.

Żałosny jesteś i chyba mocno zakompleksiony. Sam się weź do roboty. SS przy tak małej ilości sprzedaży to żaden wyczyn. Natomiast ja na brak sprzedaży w przeciwieństwie do ciebie nie narzekam. Nie muszę kupować domen aby dorobić ani zakładać kilku sklepów czy kont.

Wystarczy mi 1, ale dobre.

Nikogo po FB nie szukam bo sam na tym dziadostwie nie mam konta i nie zamierzam mieć. Jednak skoro o tym wspominasz to chyba sam w ten sposób śledzisz ludzi.

I przepraszam, ale zmieniam o tobie zdanie. Myślałem, że jesteś radosnym optymistą. Po tym co napisałeś, widzę, że prędzej jesteś zakompleksionym człowieczkiem, który nie do końca radzi sobie w życiu i łapie wszystko co się da, żeby jakoś dorobić.

Bez odbioru, bo nie chce mi się odpisywać. Na te powyższe posty odpisałem tylko dlatego, że chciałeś ze mnie zrobić jakiegoś **piiip**ę mając jakąś dziwną satysfakcję. Monitora z podniecenia przypadkiem sobie nie zachlapałeś? 😉

Całe szczęście, że "piątkowe info ode mnie - moje przemyślenia o Allegro" nie ma dalszej kontynuacji codziennie. Strach się bać co by tam można przeczytać.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Bardzo proszę pohamowanie emocji i zachowanie kultury wypowiedzi. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale grzecznie proszę o nieobrażanie innych użytkowników Allegro Gadane. Dla przypomnienia zasad jakie tutaj panują, zachęcam do lektury tej zakładki

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ a idźcie w cholerę z tym forum. Mam lepsze rzeczy niż użeranie się albo z jakimś rozchwianym psychicznie człowiekiem, albo jeszcze pracownikami Allegro.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Nie ma absolutnie żadnych powodów, abyś denerowował się na mnie czy na innych użytkowników Allegro Gadane. Poprosiłam jedynie o spokój i merytoryczną dyskusję. Wyraziłeś swoją opinię oraz stanowisko odnoszczące się do wypowiedzi autora wątku, za co bardzo Ci dziękuję. Szanuję Twoje zdanie i poglądy, ale proszę jedynie o nieobrażanie innych. Z góry dziękuję 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ posłuchaj. Do mnie masz o coś pretensje? Zobacz co wyrabia autor tego wątku i jakie rzeczy pisze. No tak, ale ja nie owijam w bawełnę, a on robi to w białych rękawiczkach. Zupełnie jak Allegro....

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Absolutnie nie, tak jak już pisałam, szanuję Ciebie i Twoją opinię, ale tak jak pisał Maciek w tym wątku, nie akceptujemy tutaj obraźliwych stwierdzeń w stosunku do konkretnych osób, innych członków Allegro Gadane. W jakikolwiek, choćby i najbardziej zawoalowany sposób. Nie traktuj tego proszę jako groźbę, pretensje, czy innego rodzaju zastraszanie. Jestem moderatorem i taka jest tutaj moja rola. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ nie akceptujecie obraźliwych stwierdzeń, choćby w zawoalowany sposób, ale prowokacyjne wpisy jak ten poniżej nie robią na was wrażenia. Całe Allegro jak pisałem...

Nie traktuję tego jako groźbę czy coś. Generalnie mogę za chwilę puścić "wiązankę" zarówno temu cwaniaczkowi jak i wam. No i najwyżej dacie mi bana. Dla mnie to naprawdę nie problem 😉 Po prostu po raz kolejny wychodzi wasza dwulicowość i to, że są równi i równiejsi.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

A obiecywałeś że już nie będziesz nic pisał.... Nie zawiodłeś mnie 🙂 Wiedziałem że nerwy puszczą 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@terazauto Nie pisałem do ciebie, więc co się wp...sz ??? Ktoś gdzieś kiedyś na jakimś forum mądrze napisał. "Nie dyskutuj z debilem bo najpierw przekona cię do swoich racji, a później pokona doświadczeniem". Dlatego faktycznie, choćbyś nie wiadomo co tutaj pisał i jak mnie prowokował, to będę omijał cię szerokim łukiem.

Jesteś idealnym przykładem typowego internetowego trolla. A zasada jest 1. Nie karmić takich jak ty.

Więc baw się dobrze sam ze sobą. I weź chusteczki bo pewnie monitor z tego podniecenia aż ocieka...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Pozwól, że nie zgodzę się z Twoją tezą o dwulicowości i faworyzowaniu innych.  Autor wątku wyraził swoją opinię i Ty również, a że naprawdę bardzo chciałabym, abyś  pozostał z nami na Allegro Gadane, zakończmy proszę temat oskarżeń i wzajemnych pretensji. Zgoda? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Fajnie. Już ci żyłka pęka 🙂 Wyzwiska zawsze mnie cieszą 🙂 To jest dopiero frustracja 🙂 Zawsze miło jak kogoś uda się wypuścić 🙂 "Mini urlop" - to dobre ! urlop w weekend 🙂 ale as..... Do cąłej merytorycznej zawartości się nie odniosłeś.... OK, prowadź tę swoją doskonale prosperującą firmę i nic nie zmieniaj - będziesz miał częściej urlop, i może nawet nie "mini" 🙂

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Tak, w sumie o to mi chodziło. Realia są jakie są. Jeśli tutaj jesteś to znaczy że akceptujesz obowiązujące tutaj zasady, My Home-my rules. A to jest podwórko Allegro.

oznacz moderatorów