anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połączenie z produktem - co się dziś dzieje?

meduza
#12 Orędownik#

W dniu dzisiejszym otrzymałam maila o odłączeniu ofert od produktu i te oferty zostały zakończone przez allegro

Nie wiem dlaczego - produkty mają właściwe kody EAN, właściwe dane

W zakładce w ciągu 1 dnia połączenie ofert z produktem spadło  mi o ponad 20% - pomimo tego że jak sprawdzam wszystko jest prawidłowo

Jak próbuję zmienić w ofercie wyszukując po kodzie EAN to mam komunikat : "Nie mamy jeszcze tego produktu w kategorii"

 

Po uzupełnieniu wszystkich danych (PRAWIDŁOWYCH)  jest komunikat "Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

 

jak sobie sprawdzam to co chwilę liczba niepołączonych ciągle rośnie

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@meduza czy możesz podać przykładowe numery ofert, które zostały odłączone? Skonsultuję to z odpowiednim działem i wrócę do Ciebie z informacją. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ggolenia
#8 Zapaleniec#

1. Tworzę nową aukcję, mam kod EAN producenta do sprzedawanego produktu.

2. Wybierz produkt z katalogu

3. Wyszukuję po EAN. "Nie mamy jeszcze tego produktu". Po nazwie produktu też go nie ma. Co ciekawe, jest kilka aukcji z tym produktem.... 

4. Ok, wracam do aukcji, wprowadzam kod EAN, wszystkie dane produktu..

5. Wystawiam aukcję.

5. "Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro
Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

6. Hmm.... wchodzę na listę aukcji, znajduję aukcję, chcę ją połączyć z produktem.

7. Podaję markę i kod producenta... o nic więcej allegro nie woła.

8. "Nie udało się połączyć z produktem 1 oferty. Oferta XXXXXXXXXXX - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

Pytanie do allegro, jak Wy chcecie zrobić obowiązkowe wystawianie aukcji z kodem EAN???

Dla ciekawych, kod EAN: 7640159742852

oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

mam to samo

 

oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

jeśli ktoś przed tobą umieścił produkt (nawet zupełnie inny) z danym kodem w błędnej kategorii to nawet jak podasz prawidłowe dane i EAN we właściwej kategorii to system uzna ze jest błędny i otrzymasz komunikat "Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

Tak działa "produktyzacja"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@meduza konsultuję Twoje pytanie, gdy tylko otrzymam odpowiedź wróce tutaj! 

@ggolenia w Twojej sprawie otrzymałam odpowiedź, usunęliśmy stary produkt o tym numerze z naszej bazy, spróbuj proszę ponownie wystawić ofertę i zaznaczyć na dole tworzenie produktu, powinno przejść bez problemu.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

16,02 otrzymałam od Was powiadomienie "Od dziś wystawisz skatalogowany przedmiot w kilku kategoriach" - I TO NIE DZIAŁA !!!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@meduza rozpoczęliśmy proces w ramach produktyzacji, w którym odpinamy od produktu oferty wystawione w innej kategorii, niż  przypisana do produktu. Takie działanie jest niezbędne, aby wdrożyć zmianę, w ramach której Sprzedający będą mogli katalogować swoje oferty do produktu z innej kategorii. Czyli jeśli oferta jest wysatwiona w kategorii A, natomiast produkt jest w kategorii B i identyfikujemy go np. po kodzie EAN, wówczas oferty są rozłączane. W Twoim przypadku rozwiązaniem jest podpięcie oferty do właściwego produktu korzystając z zakładki "Moje oferty" -> "powiąż oferty z produktami".
Na przykładzie podesłanych przez Ciebie ofert wygląda to tak:

10455028289 - jest wystawiona  w kategorii  Uroda --> Pielęgnacja -->  Włosy --> Szampony suche natomiast kategoria produktu to:     Uroda -> Pielęgnacja -> Włosy -> Szampony

10163251738 -  jest wystawiona w kategorii Uroda --> Pielęgnacja --> Dłonie i stopy --> Na odciski, zrogowacenia, modzele, kurzajki, brodawki   natomiast kategoria produktu to:     Zdrowie -> Dermokosmetyki -> Dermokosmetyki do ciała -> Balsamy, masła, kremy do ciała

7433033154 - wystawiona w Uroda --> Pielęgnacja --> Ciało --> Kąpiel i prysznic --> Płyny, emulsje, olejki, pianki - a produkt to:      Zdrowie -> Dermokosmetyki -> Dermokosmetyki do ciała -> Balsamy, masła, kremy do ciała  itd

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

czyli mam wprowadzać klienta w błąd umieszczając w kategorii dermokosmetyki pomimo tego że nie jest to dermokosmetyk?

 

a co z komunikatem z 16.02 "Od dziś wystawisz skatalogowany przedmiot w kilku kategoriach" - NIE DZIAŁA TO !!!!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@meduza napisz proszę przykłady przedmiotów, których nie możesz wystawić w kilku kategoriach.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

wszystkie które przykładowo wysłałam

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@meduza przepraszam, że musiałeś czekać, wracam z odpowiedzią. Gdy wystawiasz ofertę w jednej kategorii i próbujesz utworzyć produkt to otrzymasz komunikat: "Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro. Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu", dzieje się tak, ponieważ ktoś już utworzył taki produkt, z tym samym kodem EAN, a każdy EAN jest unikalny dla danego produktu i nie może występować w różnych kategoriach, dopuszczamy taką możliwość tylko, gdy kategorie są do siebie podobne. Możemy zgłosić prośbę o umożliwienie połączenia oferty z katalogiem produktów, który już istnieje, wówczas, jeżeli prośba będzie rozpatrzona pozytywnie, będziesz mógł powiązać swoje oferty z produktem, który już powstał. Możesz też zgłosić taką potrzebę sam, korzystając z tego formularza jest to wygodniejsze, ponieważ wówczas otrzymujesz numer sprawy i możemy poinformować Cię czy masz możliwość powiązania, dlatego zachęcam Cię do skorzystania z formularza.    

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

To i tak jest nic, ja jestem producentem, sam generuje swoje kody ean... a jakiś [edycja] patrząc tylko na tytuł aukcji decyduje w jakiej kategorii może być wystawiony, masakra... 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ta produktyzacja to jakiś gwóźdź do trumny tak samo dla sprzedawców ,kupujących jak i ....allegro ,nic gorszego chyba jeszcze nie wymyślili ale aż strach pomyśleć na co ich jeszcze stać.

oznacz moderatorów