anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost vs Poczta - droga przesyłki

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost Zakładamy że Sprzedający i Kupujący mieszkają w tej samej okolicy. Jeżeli nawet nada się przesyłkę Poczty w tym samym urzędzie który obsługuje odbiorcę to i tak idzie ona przez sortownię, i wraca do tej samej placówki. Czy tak samo dzieje się w Inpoście? Czy jeżeli przesyłka zostanie nadana w tym samym paczkomacie, który wybrał odbiorca, to i tak jedzie ona przez sortownię?

ps. Do Allegro - nie to nie jest próba wprowadzenia nowego wymogu dla Sprzedających : "dostarcz w terminie do  12 godzin".

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  

Jeśli nadana przez Allegro paczkomaty to idzie przez sortownię. Nadawałam taką i kurier ją wyjął  jak wszystkie pozostałe.

Jest taka usługa Podaj dalej i wtedy paczka nie rusza się z paczkomatu i czeka na odbiór 😊 Niestety tylko dla klientów biznesowych z podpisaną umową.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Fakt, jest "Podaj Dalej" - może dobrze że nie przez Allegro bo wymagali by nierealnych czasów dostarczenia 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@pinsplash nic nowego, w firmach kurierskich jest tak samo. Swojego czasu sporo towaru zamawiałem od firmy z mojego miasta, która niestety nie umożliwiała odbioru osobistego. Paczki szły GLS i za każdym razem wędrowały z Lublina do Strykowa koło Łodzi, aby potem wrócić do Lublina w celu doręczenia. Przesyłki były spore, wagowo ok 20kg. Dla mnie to marnotrawienie czasu, paliwa i niszczenie środowiska niestety 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

w inposcie kupujący w moim mieście nie odebrał przesyłki - wracała ona do nas dłużej niż z Rzeszowa

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@pinsplash 

Nie wszystkie przesyłki trafiają do sortowni głównej. Jednak każda paczka (z pominięciem nadanych w usługach specjalnych jak Podaj dalej czy Ekspress drogowy) jest zabierana przez Kuriera do Oddziału nadawczego, gdzie również przechodzi przez proces sortowania i przygotowania do dalszej wysyłki lub wydania do doręczenia. W efekcie paczka jest doręczana w kolejnym dniu po nadaniu.

oznacz moderatorów