anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po 12 latach na allegro zablokowali mi konto. Miło było.

Tuseras_09
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, żeby nie rozpisywać się za bardzo i nie lać wody napiszę to w punktach.

Na allegro byłem od dziecka, teraz mija 15 lat, to konto ma 12.

Sprzedałem przedmiot 4,5 roku temu, ustaliliśmy z kupującym że przedmiot bardzo nie typowy, ale tani (500 zł jak pamiętam brutto) trzeba długo czekać, okej. Po 2 miesiącach transakcja nie doszła do skutku, ale według allegro (stan na dzień transakcji) mimo spełnienia warunków kasę za prowizję mam zapłacić.

Było straszenie (o 50 zł prowizji, czyli 12%), były groźby firm windykacyjnych, sądy. Finalnie nie mają prawa do tych pieniędzy, a konta nie chcą odblokować.

 

Co radzicie teraz? W zeszłym roku zamówiłem (z innego konta prawie 700 przedmiotów), chyba czas odejść i dorzucać się do lotów w kosmos Pana Bezosa ;). Dlaczego allegro tak traktuje współpracowników, bo myślę że tak powinniśmy działać, dlaczego nikt nie chciał nigdy zadzwonić i tego wyjaśnić. Trudno. Napiszcie co sądzicie, a ja powoli pakuje manatki. Miłego 😉

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mwmonety
#21 Demiurg#

Skoro z jakiegoś powodu nie doszło do transakcji to powinieneś poprosić tego klienta by podesłał jakieś oświadczenie o anulowaniu zamówienia by portal miał podstawę o nienaliczanie prowizji . Teraz aby konto odblokować musisz postarać się rozwiązać z Działem Bezpieczeństwa na allegro .

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

Ni przejmuj  i daj im te 50 zł na zakonczenie, to nie ma sensu szargać się z nimi  a kupować jest tyle miejsca lepszego niż ten portal że niema co mieć sentymenty konia cieżko sprowadzić z innej drogi która teraz podąza all...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tuseras_09 W czerwcu 2021 roku otrzymałeś od nas wiadomość mailową w sprawie przedawnienia Twoich zaległości. Przykro mi, ale od tego czasu nic się nie zmieniło w tej kwestii. Zobowiązania mogą się przedawniać, ale nie oznacza to jednak, że wierzycielowi nie wolno domagać się zapłaty takiej należności, czy też skierować powództwa o zapłatę do sądu. Przedawnione roszczenia nie wygasają, dlatego mamy prawo informować o zaległości i domagać się ich spłaty.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Tuseras_09 podaj mi podstawę prawną że należy Ci się zwrot ???

Pamiętaj że to jest usługa która została wykonana, allegro znalazło Ci klienta, ponieśli koszty reklam, serwerów, pracowników itp. 

A zasady rabatów jakie daje allegro dobrowolnie, reguluje regulamin i może ale nie musi nic zwracać 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów