anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pobierana prowizja od kosztów wysyłek przez Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
euphoria_art
#11 Animator#

Hej,

Od jakiegoś czasu wydaje mi się że jako sprzedawca jednego towaru (licytacje obrazy) traci się na dokładaniu do wysyłki SMARTR, co z tego że część środków pokrywa Allegro. Aby mieć SMART to trzeba mieć kilku dostawców + kilka paczkomatów. Aby wysłać paczki muszę latać w kilka miejsc tracić czas i paliwo.  Wcześniej na umowie własnej z Pocztą Polską miałem koszt wysyłki  załóżmy 20 zł kupujący całość pokrywał, wysyłałem w jednym punkcie i nic nie traciłem. Załóżmy że obraz słabo się sprzeda na licytacji to ja jestem stratny w 120%.

Teraz pytanie; Allegro pobiera prowizję od wysyłek. Przykładowo wysyłka Pocztą Polską pod adres kosztuje 19zł od tego prowizja do Allegro to 2zł i zostaje 17zł. Czy mogę ustawić wysyłkę 23zł? bo takie pobieranie prowizji przez Allegro jest nie zgodne z prawem, ja na wysyłce nie zarabiam.

 Allegro coraz mocniej nas sprzedawców doji, z roku na rok większe prowizje i opłaty oraz gorsza sprzedaż przez filtr trafności ofert.  Jeszcze jak podniosą opłaty to konkurencja przejmie rynek. Sprzedaż na Allegro całkowicie stanie się nieopłacalna.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
ohayo_pl
#11 Animator#

niestety. Monopol. Dużemu nie zabronisz, nie jestem kupującym (Uokik).

Zapominasz, że przy SMART (nie pobierają prowizji od wysyłki, ty dopłacasz 1,99 (lub więcej), aukcja ma wyższe notowania w algorytmie). Przy wysyłce za 20zł, przy prowizji 10% pobierają 2zł, przy najtańszej wysyłce smart dopłacasz 1,99zł. Prawdopodobnie twoje aukcje są z wyższych przedziałów i dopłacasz więcej.

Oczywiście, nie jest fajnie, że dopłacasz, pamiętaj też że płacisz za to że kupujący skorzysta z rat Allegro (Allegro Pay).

Monopol, pozycja na rynku i baza klientów.

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Całej prowizji z aukcji nie planowałem doliczać a tylko zawyżyć przesyłkę o prowizję z samej przesyłki,. Dlaczego Allegro pobiera prowizje 2 zł od przesyłki 19 zł? dlaczego ja mam dopłacać te 2 zł? przecież to jest nie zgodne z etyką i prawem, Rozumiem że Allegro wprowadziło swoje prawo odnośnie przesyłek i prowizji, ale jak to możliwe że wszyscy sprzedawcy się na to godzą. Przecież to jest nie fair, jak Allegro może takie coś robić?

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

A dlaczego pobierana jest dodatkowa prowizja za płatne promowanie ?

Pozycja lidera. Mało kto jest tutaj znawcą prawa.

Możemy się godzić lub nie - korzystanie z Allegro nie jest obowiązkowe. Jest wiele kwestii, które sprzedawcom nie odpowiadają - póki co nie było "dużych" akcji, które zrzeszały by interesy sprzedawców.

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Masz racje Allegro ma nad nami topór, a my mało możemy, ale jak sie zaczną wykruszać sprzedawcy na Allegro to wtedy przejrzą na oczy ale to już może być za późno, dużo moich znajomych zrezygnowało ze sprzedaży na Allegro, mi jeszcze jako tako się opłaca gdyż sam wyprodukuje towar (namaluje obraz w 20 minut) i zarobie na nim 10x tyle co wyprodukowanie, ale jak ktoś kupi w hurtowni towar i zechce go sprzedać na Allegro to gdzie jest zysk. Opłacić trzeba podatek, VAT, działalność gosp., + dla Allegro 15% ceny od całości wraz z wysyłką (nie tylko od czystego zarobku).

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Oglądając materiały z webinarów, wywiadów z ludzmi z Allegro etc, narracja jest "chcemy być i pomagać małym sprzedawcom", natomiast przeglądając fora (tutaj) lub grupy fb, widać jasno że Allegro wspiera przedewszystkim dużych - produktyzacja, prowizje o których mówisz - pamiętaj też że allegro z wielkiej polskiej platformy licytacyjnej - na wielki market place. I co wtedy ? Allegro samo sobie nie płaci (lub płaci ale wraca to do nich) prowizji, i dlatego TY musisz przyciąć cenę, i żeby być konkurencyjny musisz obniżyć zysk - a Allegro kupując w tej samej cenie ten sam towar nie musi 🙂 I co ? I nic. Bo przeciętny użytkownik kupi tańszą opcję. To samo z "łączeniem tych samych ofert" i wielowariantowością produktów których nie masz - sprzedajeż np. buty airforce-coś tam, w rozmiarach 49,50 ? Allegro doda do TWOJEJ aukcji wielowariantowość konkurencji. I co z tego że masz wykupioną promocję skoro przez twoją aukcję wejdzie klient do konkurencji.

No ale odchodzimy od tematu 😉

Teoretycznie można powiedzieć że prowizja za wysyłkę to "opłata" za warunki wynegocjowane przez Allegro dla Ciebie 😉 a w przypadku własnej umowy - no cóż, Allegro delikatnie sugeruje że ich oferta wysyłkowa jest bardziej korzystna dla dobra klienta, Ave

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@euphoria_art Cześć. Doliczanie dodatkowych opłat do ceny końcowej jest niedozwolone. Nie możesz doliczać prowizji do ceny dostawy. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka "Doliczanie dodatkowych opłat do ceny końcowej jest niedozwolone. Nie możesz doliczać prowizji do ceny dostawy. " hmm że tak zapytam a allegro może ?

Przecież allegro dolicza dodatkowe opłaty do ceny dostawy........ (prowizja od kosztów dostawy) Wiec jak to w koncu jest ? można ? czy nie można ?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Prowizję opłacają sprzedający, a nie kupujący w formie np. doliczonej do kosztów dostawy kwoty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  ale to nadal pozostaje dodatkowa opłata doliczona do ceny koncowej za niewykonywana usługe.

Allegro nie ma nic wspólnego z transportem przesyłki firmą kurierską przy umowie zawartej miedzy kupującym a sprzedającym- a mimo wszystko pobiera od tej usługi opłate.

Wiec jest to dodatkowa opłata doliczona do ceny koncowej ( ceny usługi allegro, której allegro nie wykonuje)

O ile sama prowizja od sprzedaży , dopłata do smarta są oczywiscie zasadne to juz pobieranie prowizji od innych usług kurierskich z którymi allegro często nie ma nic wpsólnego zdaje sie być zaprzeczeniem regulaminu ( i zdaje sie zasad) wyznawanych przez serwis

Natomiast odnośnie tego co napisałaś to oczywiście oboje zdajemy sobie sprawe że w tej sytuacji sprzedający jest tylko pośrednikiem w odprowadzaniu prowizji . W ostatecznosci i tak za wszysko płaci kupujacy. Sprzedający obciążony kosztami musi gdzieś na nie zarobić a jego zarobkiem jest sprzedaż ergo dodatkowy koszt prowizji od wysyłki naliczany przez allegro ponosi ostatecznie kupujący.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przy aktywnym Smarcie masz podane max stawki i nie możesz ich zwiększyć.

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Przy aktywnym smarcie nadal możesz dodać sposób dostawy z poza "allegro smart", ale ile ludzi wybierze taką opcję to już inny temat.

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Jeżeli włączysz opcje wysyłki ze SMART nie możesz zwiększyć ceny wysyłki powyżej tego co zezwala allegro. Możesz nie udostępniać opcji smart wtedy ty decydujesz ile wysyłką kosztuje ale aukcje są mniej widoczne - chyba że kategoria nie jest tłoczna.

W opcji z licytacją ciężko wliczyć w cenę pakowania, prowizji - chyba że jest cena minimalna.

oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

A nie masz punktu epaka w swoim mieście? Ja tam zanoszę wszystko i cześć

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Z doświadczenie (ale nie z epaką) mam, że jeżeli oddajesz do punktów to nie masz gwarancji że tego samego dnia to wyjdzie - czyli statystyki związane z wysyłką potrafią polecieć. Chyba że zeskanowanie przez pracownika punktu epaka liczone jest jak skanowanie kuriera - to wtedy fajnie, chociaż nie wiedziałem że epaka obsługuje Allegro Boxy One/One kurier.

Zeskanowanie w epaka = zeskanowanie przez kuriera ? @lewgorzkowski 

oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

Zeskanowanie w epaka to tak jak wrzucenie do paczkomatu

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Czyli nie liczy jak u kuriera, i nie obsługuje Allegro One. Dzięki, myślałem że czegoś nie wiem. Dzięki za info.

oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

Chociaż np w wypadku Orlen Paczka zaraz jak tam zostawię to dostaje SMS "potwierdzenie nadania paczki" także to chyba inaczej liczą skoro sam przewoźnik potwierdza, że nadano paczkę, ale do końca nie wiem...

oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

Allegro One to defacto UPS więc epaka obsługuje te paczki 

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Pamiętaj że pod Allegro One Box kryją się dwie różne usługi, z różnymi przewoźnikami. Ale fakt te od UPS można zawozić do UPS.

oznacz moderatorów