anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pobrana Opłata za usługę DPD

ITPRO-24
#7 Wielbiciel#

Witam,

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnij jak ubiegać się o zwrot za usługę DPD która nigdy nie miała miejsca?

Otóż sprzedałem 1 przedmiot w którym kupujący wybrał wysyłkę "Allegro Kurier DPD za pobraniem" po czym okazało się żeby wysłać taką opcją trzeba mieć podpisaną umowę z przewoźnikiem DPD a ponieważ była dla mnie niekorzystna wysłałem paczkę za pomocą serwisu Sendit za który zapłaciłem opcją Blik.

Po jakimś czasie zaczęły pojawiać się opłaty za ową usługę Allegro Kurier DPD:

1. pierwsza oplata -12,99 zł

2. druga opłata DPD_P2_KURIER_POBRANIE -4,00 zł

3. trzecia opłata DPD_N1_PODJAZD -3,69 zł

 

Jakim cudem ktoś ściąga mi z konta pieniądze za coś co nie miało miejsca?
Napisałem oczywiście do Allegro to odpowiedzieli aby pisać do Sendit, że to ich wina. A jak napisałem do Sendit to oni odpisali, że nic z tym nie mają wspólnego i żeby zwrócić się do Allegro.
Co robić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@ITPRO-24 wysłałeś przez Sendit ale kurier DPD? Reklamuj też w DPD ale boję się że to będzie pingpong Allegro - DPD.

ps Dlaczego udostępniasz pobrania?? to w dużej mierze kłopoty..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BEElash
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Mi naliczyli opłatę nr 3 od każdej przesyłki dpd. Gdzie z tym iść ? Ogólnie rachunki rosną z miesiąca na miesiąc te prowizje od przesyłek allegro to jakaś kpina. 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BEElash najlepiej zwrócić się w tej sprawie bezpośrednio do DPD. W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami korzystając np. z czatu. Faktycznie w niektórych kategoriach prowizje od sprzedaży uległy zmianie. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

BEElash
#8 Zapaleniec#

@cloudcloud 

Dziękujęmy za pomoc zadzwonimy do opiekuna z dpd może coś poradzą. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ITPRO-24 bo udostępniłeś Allegro Kurier DPD przy tej opcji musisz mieć umowę lub brokera który to rozlicza oraz poprawnie podawać maile w innym przypadku skasuja Cię dwa razy allegro i broker 😞

Zgodnie z tym co piszesz Twój błąd i niewiedza zmień na przyszłość na Kurier DPD i Kurier DPD pobranie i nadawaj przez sendit policzą raz 😞

poczytaj tu masz więcej https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

Nie chcesz skorzystać z oferty

  1. Wyłącz w swoich cennikach metody Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.
  2. Udostępnij metody Kurier DPD i Kurier DPD pobranie i ustaw dla nich dowolne ceny, zgodnie z twoją umową z DPD. Metody bez przedrostka Allegro będziesz rozliczać z DPD.
________
Κώστας
oznacz moderatorów