anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podatek od sprzedaży w internecie

MAMY ROZWIĄZANIE!
mazurkur439
#12 Orędownik#

Kilkanaście dni temu usłyszałem w Tok-fm o pracach fiskusa nad opodatkowaniem osób sprzedających w internecie. Teraz mi się to przypomniało przy wprowadzeniu nowych zasad sprzedaży. Wiecie coś więcej na ten temat? Ja np. znalazłem ten artykuł:

 https://www.rp.pl/podatki/art36935731-skarbowka-dostanie-raport-ze-sprzedazy-przez-internet

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
mazurkur439
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Firmowi sprzedawcy płacą normalnie podatki a ten pomysł skarbówki ma raczej dotyczyć tylko tych co sprzedają i nic do nich nie oddają .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 jeśli odsprzedajesz swoje rzeczy i działalność nie ma charakteru zarobkowego to nie masz się czym martwić  ,ale w innym przypadku .... hmmmm pomyślałbym o ewidencjonowaniu sprzedaży i  rozpoczęciu odprowadzania podatków i to w miarę szybko .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Jak w ogóle można mówić, że sprzedaż czegokolwiek, gdziekolwiek, nie ma charakteru zarobkowego?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 sprzedaż okazjonalna rzeczy , których jesteś właścicielem minimum 6 miesięcy , dobrze jest jak posiadasz dokumenty zawierające datę np. paragon lub inne potwierdzenie .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Wszystko to wiem. Tylko jak udowodnić, że ma się swoje przedmioty od lat. Bez paragonów. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 jest to problem , z urzędnikami jest zero-jedynkowo . W skrajnym przypadku na wypadek kontroli może wystąpić konieczność udokumentowania zakupu  ,jest - OK , a jak nie ma może się skończyć domiarem .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Allegro udostępnia dane do us razem z ilością przesyłek w obie strony. Nie ma na to obrony.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 no nie ma , a jak widzę masz sporo ofert wystawionych , może to zainteresować US , pomyślałbym o działalności nierejestrowanej .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Właśnie się szkolę. Do tej pory żyłem z zasiłku społecznego

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Niestety nic nie jest przeznaczone dla takich jak ja. Wygląda na to, że będę się zwijał, może gdzieś sprzedawać, gdzie nie donoszą.  

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Najgorsze, że jak człowiek chce coś ze swoją sytuacją zrobić, to go wszędzie u...piają

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 oj tam zaraz piją , a zasiłek z czego masz ? , a ulice oświetlone , a policja , straż medycy czuwają nad Twoim bezpieczeństwem itp itd wyliczać można długo  ,z czego to wszystko , a właśnie z podatków .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Masz rację, powinienem biernie siedzieć, tylko jak tu się utrzymać za 719zł. na miesiąc utrzymać? No nic trudno, już dawałem sobie radę to i teraz dam. Tylko gdyby mi nie robiono problemów, to bym może i zaczął być przedsiębiorcą. Ale chyba nie warto, zarobiłbym tyle samo.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

A co z [edycja]? Prowadziliście już dyskusję na ten temat? Tam mają funkcję "import ofert z Allegro". to przynajmniej moja praca nie pójdzie na marne. Co sądzicie o tamtym miejscu? 

oznacz moderatorów
pirapiotrek123
#9 Pomysłodawca#

Jest to tzw. dyrektywa DAC7 która wchodzi z dniem 01.01.2023 na całym świecie dla wszystkich portali sprzedażowych, według wcześniejszych założeń ma to być sprzedaż do 30 transakcji lub 2000 euro rocznie, po przekroczeniu tego limitu portale mają bezwzględny obowiązek pod grożbami wysokich kar na przesyłanie do wszystkich urzędów skarbowych na całym świecie na jaką ilość i wartość była sprzedaż danego sprzedawcy, poźniej porównują to z automatycznie z PIT-36 czy dany podatnik uwzględnił w apit tą wartość sprzedaży i zapłacił podatek.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

O i oto jest profesjonalna odpowiedź!

Co prawda już o tym wiedziałem, ale z rozproszonych i nieusystematyzowanych źródeł. W zalewie ogromu informacji można się łatwo pogubić. A tu proszę, jasna, zwięzła konkretna odpowiedź. Forma przystępna, język niezawiły. Przesyłam wyrazy uznania.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 

Właśnie się szkolę. Do tej pory żyłem z zasiłku społecznego

to może czas zacząć płacić podatki, a nie zaniżać ceny i robić konkurencję, tym którzy płacą podatki, bo to oni składają się na zasiłki społeczne. Dlatego właśnie przedsiębiorcy nie lubią takich co sprzedają w szarej strefie. 

oznacz moderatorów