anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podatek od sprzedaży w internecie

MAMY ROZWIĄZANIE!
mazurkur439
#12 Orędownik#

Kilkanaście dni temu usłyszałem w Tok-fm o pracach fiskusa nad opodatkowaniem osób sprzedających w internecie. Teraz mi się to przypomniało przy wprowadzeniu nowych zasad sprzedaży. Wiecie coś więcej na ten temat? Ja np. znalazłem ten artykuł:

 https://www.rp.pl/podatki/art36935731-skarbowka-dostanie-raport-ze-sprzedazy-przez-internet

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
mazurkur439
#12 Orędownik#

Wiem, wiem. tylko że sami zaniżacie drastycznie ceny. Już się nauczyłem nazw tych po 1 zł, gdy inne po 30

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Macie po kilka,kilkanaście pozycji tego samego, nawet suię nie ukrywacie z tym i opychacie po złotówcę

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 Przedsiębiorca w odróżnieniu od ,,Szaraczka ,, musi oprócz zysku dla siebie wypracować środki na pokrycie wielu kosztów związanych z prowadzeniem działalności jakim są = koszty pracy , składki ZUS , koszty lokalu , energii , transportu  ,większe prowizje allegro , księgowość  , utraty wartości towaru , zniszczenia oraz kradzieże  ,ubezpieczenie....... lista kosztów jest bardzo długa , zaniżanie cen ma swoją granicę 

 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Właśnie, to stosujcie się do tych granic, ale nie nie dajecie innym szans.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 z całym szacunkiem dla Ciebie , ale nie rozumiesz zasad nowoczesnego handlu , nie ma znaczenia zysk jednostkowy  , najważniejszy jest przychód w skali np. miesiąca , który musi być wyższy od poniesionych w tym okresie kosztów. Możesz mieć wrażenie ,że sprzedawca dokłada do interesu , ale za tym kryje się sprytnie przemyślany plan . Sprzedawcy według przemyślanego algorytmu manipulują cenami po to żeby atrakcyjną ofertą wzbudzić zainteresowanie potencjalnego klienta , nie zarobić na tej jednostce , ale zakup innych artykułów pokrywa nawet stratę poniesioną na tym pierwszym . Bardzo pomocna w tym procederze jest minimalna kwota zakupu wymagana do darmowej przesyłki ,, smart ,,

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Ależ ja to wszystko rozumiem i dlatego uważam, że nie jestem dla Was ani konkurencją, ani równorzędnym konkurentem, nie posiadam takich możliwości, dlaczegio takich jak ja nie lubicie, nic Wam nie możemy zaszkodzić

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 to nie jest sprawa lubienia czy nie bo osobiście się nie znamy , ale jak widzisz grzecznie i rzeczowo odpowiadam na Twoje wpisy. Pewnie , masz też koszty , ale one są niewspółmiernie niskie w stosunku do kosztów jakie ponosi przedsiębiorca i dlatego jesteście dla nas konkurencją bo nie ponosząc wielu kosztów macie możliwość mocnego zaniżenia swoich przychodów i dalej idąc oferowanych cen tym samym nam płacącym podatki uszczuplacie przychody , a to ciągnie za sobą spore konsekwencje do społecznych włącznie .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Dobrze już, przepraszam i tak moje dni tutaj są policzone, pewnie Masz rację. 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mazurkur439 

Czytam i nie wierzę. Ty masz do nas pretensje, że robimy Ci konkurencję i ustalamy sobie swoje własne ceny? 😀 😀

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Raczej chodzi mi o to, że Wy macie do mnie pretensje.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Ale nie płace podatków to nic mi nie wolno powiedzieć.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mazurkur439 

A jakie to ma znaczenie czy my mamy pretensje czy ich nie mamy?  W Polsce nie można być prywatnym sprzedawcą drobnicy z tysiącem aukcji na Allegro, bo taka zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana w sposób ciągły podlega odpowiednim przepisom.

Możesz mówić tutaj co tylko chcesz, ale zaklinanie rzeczywistości niczego nie zmieni 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Oczywiście,że tak. Na początku przedstawiłem artykuły na ten temat, czekam teraz na donos do US, czy prokuratury.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mazurkur439 

Nie wiem na co liczyłeś przychodząc na to forum ze swoimi pytaniami, wiem natomiast, że to co napisałeś jest chamskie i bezczelne. Najlepiej mi już nie odpisuj.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Przepraszam, nie chciałem urazić.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

A ja co nie mam kosztów pracy? , energii, tak za transport to ja płacę bo nawet rowerem nie mogę jeżdzić, co ja mam powiedzieć o utracie wartości towaru? Jak zaniżacie ceny?

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 nie płacisz podatków, to nie masz prawa nic mówić na ten temat.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 nawet jeśli jakiś przedsiębiorca tak robi, to przynajmniej płaci za to podatki. Ale sprzedaż po złotówce to raczej domena szaraków i początkujących przedsiębiorców, którzy nie potrafią nawet obliczyć prowizji, nie wspominając już o odróżnianiu przychodu od dochodu.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Dobrze, żyj sobie w tym wyimaginowanym świecie, już nie chce mi się.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 to nie jest wyimaginowany świat, to jest, to jest brutalna rzeczywistość.

oznacz moderatorów