anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podszywanie się pod produkt

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

Witam

Piszę w dość dziwnej sprawie . Zacznijmy od początku :

Jestem producentem mebli , chcieliśmy wskoczyć w allegro zbudować swoją markę i się rozwijać na rynku . Na początku zaczęliśmy sprzedawać leżaki plażowe naszej produkcji które posiadają mocniejszą konstrukcję i są wykonywane w 100% przez nas. Na początku wszystko dobrze szło ludzie byli zadowoleni z produktów ,dostawaliśmy pozytywne opinie za obsługę jak i za produkt . Ale nadszedł czas negatywnej opinii , ktoś z katalogu wybrał sobie nasz produkt , którego od nas nie zakupił , nie posiadał . sprzedał produkt i negatyw, że produkt z chin ….. Bardzo nas to zabolało , odbija się to na naszej sprzedaży . Postanowiliśmy jak najszybciej skontaktować się z allegro w celu pomocy ….. no niestety Allegro twierdzi, że klient dostał towar i mógł go ocenić oraz że z negatywną oceną nie mogą nic zrobić .

I teraz pytanie czy warto budować markę na allegro, jeśli ktoś chce usunąć konkurencję wystarczy podstawić ofertę sprzedać inny produkt i już opinia zszargana .

Odpowiedzialność :

Osoba sprzedająca nie poniesie żadnej odpowiedzialności, dobrze ze po interwencji telefonicznej z mojej strony przynajmniej usuną aukcje. Klient chodź niewinny w tej sytuacji popsuł opinie mojego produktu chodź go nawet nie zobaczył ale dostał inny. Nie mogę prosić o kontakt do kupującego bo wiadomo RODO .

Czy warto budować markę na allegro chyba nie , Nie mam nic do katalogu produktów fajny pomysł dużo ułatwia ale poradzi zaszkodzić producentom jeśli ktoś sprzedaje pod inną marką cudzy produkt ...

 

Co uważacie na ten temat i jak możecie mi pomóc ??

Co można zrobić by takich sytuacji niebyło ??

Dlaczego niema odpowiedzialności dla takich osób ??

PS. Zaraz ktoś napisze ze trzeba sprawdzać oferty i zgłaszać naruszenie regulaminu , dwa miesiące temu zgłaszałem telefonicznie i na stronie ze ktoś się podszywa i do dziś z tym nikt nic nie zrobił oferta dalej funkcjonuje. a teraz już za późno . . . 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ zepsuję Ci trochę humor

jak kupię towary od Ciebie i ktoś je kupi ode mnie

to na allegro jak i gdzie je wystawi?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED  jesłi kupisz towar ode mnie to będe o tym wiedział 🙂 Poza tym ja swojego produktu jestem pewien wiec jeśli to będzie mój produkt to nie ma problemu jeśli chciałbyś go kupowac hurtowo i potem sprzedawać to oczywiście zapraszam 🙂

A jeśli pojawi sie aukcja z moim logotypem i nazwą  w treści aukcji a produkt nie będzie mój too.... sam z innego konta kupie na tej aukcji. A jeśli przyjdzie inny produkt to resztą zajmie sie kancelaria prawna. 

Uwierz mi nie będzie to sie takiemu sprzedającemu opłacało

 

Myśle że aż tak bezczelny to nikt nie będzie bardziej martwie sie podpinaniem aukcji z innymi podobnymi produktami gorszej jakości gdzie sprzedający bedą sie tłumaczyć niewiedzą i źle dzialającym systemem allegro.

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

zrób print screen oceny gdzie widoczna jest informacja od kogo został kupiony przedmiot i wklej to na dole aukcji z opisem, że powyższa opinia nie pochodzi od zakupu od Was i żeby się nią nie sugerować i że tylko u Was sa produkty oryginalne (lub coś w tym stylu)

oznacz moderatorów