anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podwyżki na allegro

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Witam,

 

drodzy koledzy i koleżanki sprzedawcy. Aktualnie proponowana zmiana naliczania prowizji przez Allegro jest conajmniej niepoważna. Dyktują ją chęcią ustabilizowania cen na allegro a tak na prawdę chodzi o jedno, o to by doić wasze kieszenie pod przykrywką udogodnien. Wszyscy wiemy ze trzeba będzie znowu podwyżać ceny.

 

Z allegro nie wygramy, będą nas doić tak długo aż wykończą wszystkich i obudzą się z ręką w nocniku. Jedyne co możemy zrobić to moja metoda która sukcesywnie prowadzę od 2-3 miesięcy. Mianowicie do każdego zamówienia jakie wychodzi z mojej firmy dorzucamy prócz formularza odstąpienia od umowy informacje co składa się na cene towaru.

W moim przypadku aktualnie prowizja przy promowanych ofertach sięga już 17%, Allegro nie widzi w tym nic złego i wprowadza teraz prowizje od kosztów wysyłki co jest chore. Tylko czekać aż łączna prowizja będzie 20%, myśle, że to kwestia kilku miesięcy.

 

Klient ktory otrzmuje takie rozliczenie i widzi ze kupując na allegro płaci prowizje rzędu 17%, rpzed kolejnym zakupem mocno się zastanowi i co mądrzejszy wklepie w gogle nazwe naszej firmy. Powinno takie wyszukiwanie sprowadzić go do naszego sklepu www gdzie ceny powinny być przynajmniej o 10% mniejsze od tych na allegro.

Oczywiscie nie możemy wskazywać kupującemy gdzie można zrobić zakupy, jednak ludzie nie lubią przepłacać i radzą sobie z wyszukiwarką znakomicie.

 

Serdecznie polecam taką metode. Jest zgodna z regulaminem a dzięki niej allegro nie okrada nas kolejnymi prowizjami. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

RED
#21 Demiurg#

Moja teoria spiskowa jest taka, że podwyżki prowizji to kolejny element panoszenia się oficjalnego sklepu allegro, który cenami przegrywa z wieloma innymi sprzedawcami tych samych produktów

By stworzyć kanał sprzedaży np: karmy dla psów należy podnieść finalną cenę sprzedaży, która prowizję musi wrzucić w cenę towaru

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Ja tylko chciałem zapytać - jaki temat został usunięty?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Mnie najbardziej ciekawi jak wprowadzenie prowizji minimalnej oraz prowizji od wysyłki wpłynie na ceny oficjalnego sklepu allegro. Oni nie płacą prowizji minimalnej, ani zwykłej prowizji od zakupu, ani prowizji od wysyłki (+darmowe promowanie itd). Czy to nie wygląda na niszczenie konkurencji i monopol który nadaje się do zgłoszenia gdzieś wyżej?

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Proponuje zbiorowy pozew. Potrzeba organietej osoby ktora zbierze wszystkich i zgłosi to gdzie trzeba

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Faktycznie jak wyliczyć udział procentowy opłat Allegro do ceny produktu, zwłaszcza wyróżnionego i niewielkiej wartości to trochę przeraża. Na dzień dzisiejszy przy wyróżnionym produkcie w cenie 15zł. opłaty Allegro wynoszą nawet 31% jego ceny, a po zmianie, która do wyliczenia prowizji obejmie również przesyłkę to wyjdzie 41% opłat dla Allegro. Terrible

-None-
oznacz moderatorów