anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podziel się opinią na temat narzędzia do tworzenia zestawów ofertowych

la_nika
Moderatorka
Moderatorka
Zespół, który pracuje nad narzędziem służącym do tworzenia zestawów i rabatów chce poznać Wasze opinie i dowiedzieć się czego jeszcze potrzebujecie, aby było dla Was użyteczne!

Do czego służy narzędzie do tworzenia zestawów ofert i rabatów?
Dzięki niemu możecie wypromować swoje oferty i przyciągnąć nowych klientów atrakcyjnymi zniżkami. Wdrożyliśmy je kilka lat temu i przez dłuższy czas nic się ciekawego w nim nie działo, do teraz.
Zaczęliśmy pracować nad tym, aby je usprawnić. W zeszłym tygodniu udało nam się wdrożyć automatyczne odświeżanie zestawów ofertowych. Teraz gdy jedna, kilka lub wszystkie oferty z zestawu zostaną zakończone, cały zestaw stanie się nieaktywny. Gdy wznowicie te oferty – automatycznie aktywujemy zestaw, który tworzyły.

Co jeszcze zmienimy?
W kolejnych krokach chcemy:
  • automatycznie odświeżać rabaty na zestawy, które dodaliście
  • naprawić informacje o liczbie sprzedanych zestawów
  • dodać możliwość edycji utworzonej promocji
  • dodać opcję edycji zestawu - usuniecie lub dodacie produkt
  • podpowiadać produkty z Waszej oferty, które warto połączyć w zestaw
  • usprawnić kreator zestawów - będziecie mogli szybciej utworzyć swoje zestawy
  • lepiej i więcej wyświetlać je kupującym
Po co ten wpis?
Chcemy poznać wasze opinie o tym narzędziu i dowiedzieć się czego jeszcze potrzebujecie, aby było dla was jak najbardziej użyteczne.
Dajcie znać co myślicie w tym wątku.


   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Czemu od razu mam brzydki odruch??? Ja mam inną propozycje. Weźcie na miesiąc zatrudnijcie emerytów ze starej ekipy allegro, niech połatają to co schrzaniliście. Potem będziecie znowu mogli bawić się w "ulepszenia" (głównie dobrze wpływające na stan finansów psychiatrów ratujących potem użytkowników tego portalu). Nic tu poprawnie nie działa:

- apka - jeden wielki szmelc ciągle problemy, nawet poprawnych płatności nie umiecie zrobić- na prowizji Wam nie zależy??? Może lepiej zadbać o poprawne działanie i większe obroty niż doprowadzać firmy do bankructwa prowizjami po 50%.

- chiński handel - stali klienci przez to uciekają. 

- mega ceny znowuż stali klienci uciekają, zostają tylko naciągacze. Serio chcecie to ciągnąć z najgorszą klientelą. Jak długo tak allegro przetrwa?

- katalog, nic więcej nie napiszę bo pewnie bana bym dostała, sami wiecie chociaż udajecie, że nie. 

- ciągłe regularne testy bez zgody użytkowników. Jaka szanująca się firma tak robi?

- system punktacji małych firm - zadziwię Was ale to oni mają najlepszą jakość obsługi mimo Waszego podłego dla nich systemu. Dajcie tym ludziom żyć, bo SS pakujący manele do worów też raczej odstraszają niż robią dobre wrażenie.... 

- zwroty, zwroty, zwroty. Podobno eko jesteście, jakoś tego nie widać, bardzo proekologiczną postawę wykazujecie. W dodatku nauczyliście kupujących, że wszystko im wolno. Mogą odesłać używane, zniszczone itp. Za tę patologię płaci coraz mniejsze grono uczciwych klientów. Jak długo w ten sposób uciągniecie??? Przypominam, że zamęczając sprzedawcę sami odbieracie sobie prowizję. Ktoś tam słyszał o myśleniu perspektywicznym???

-Brak podstawowych funkcji. Kiedyś była taka fajna funkcja jak np " wyszukaj w danym rozmiarze. Teraz kuźwa każdą kategorię trzeba przeglądać oddzielnie. Kiedyś dostawało się maila o interesujących przedmiotach wybranych według kryterium wyszukiwania, które osobiście ustawiałam. Teraz dostaję szajs który nigdy mi się do niczego nie przydał. Kiedyś wyszukiwarka działała, wpisałam np tytuł i wyskoczyło to co chcę znaleźć, teraz nawet skarpetek nie idzie tu znaleźć nie mówiąc o poważnym zakupie. Kiedyś najważniejsze rzeczy były w opisie oferty. Teraz są pochowane po dziurach gdzie nikt nie zagląda, a nawet jak zajrzy to zanim porówna kilka ofert to zapomni co tam było...

- funkcje dla sprzedawców- kiedyś autowznawianie działało nie wznawiając sprzedanych ofert. Dało się dało. Prowizja Wam od tego nie urośnie, bo zakup i tak będzie anulowany, tylko klient zostanie zniesmaczony. Serio wielkie allegro nie potrafi ustawić automatycznie województwa z którego jest wysyłane, pojedyńczo trzeba i nie ma możliwości hurtowej zmiany....? Takich funkcji jest więcej. To jest podobno wielka platforma handlowa, a nie gra dla dzieci garażowej produkcji!!!

- może trochę równego równego traktowania użytkowników. Bo są równi i równiejsi. Jak to jest, ze jedni mogą handlować jakimś towarem, a inni za wystawienie jednej jedynej sztuki i to nawet po zgodzie allegro mają zdjęte aukcje i upomnienia. Bo co jakieś dziwne stowarzyszenie zgłosiło??? To się zdejmuje wszystko, tępienie jednej książeczki tylko jednego użytkownika gdy wisi kilkadziesiąt stron książek o podobnej tematyce i nikt ich nie zdejmuje nazywamy nielegalnym wspieraniem konkurencji!!! A produkt z katalogu powinien być wtedy usuwany!!!

Hymnów pochwalnych na nową zmianę nie będę piać, bo jak zwykle coś popsujecie i będzie gorzej.... Lepiej poprawcie chociaż część tego co posuliście.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Raczej już nikt nie dopisze niczego!🤗

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@AnnaG-Antyki Dodam jeszcze od siebie - po kiego czorta druga opcja na tworzenie zestawów - zestaw taki, siaki, kanarkowy... 

Wy się tam na prawdę nudzicie w tym Allegro - zgodzę się z poprzedniczką - ściągnijcie starą ekipę wszelkimi możliwymi sposobami, może uda im się to bagno osuszyć...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ładnie napisane ,a póki co to mam wrażenie że nasze pomysły poprawy pokazują tylko to co jeszcze by można ukrócić sprzedawcą i allegro to chętnie "poprawia" na swoją korzyść.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Chciałbym coś tutaj dopisać, ale nie bardzo wiem co. 

Katalog produktów - to największy bubel i pomyłka serwisu. Lecz to jest ich "dziecko" , ktoś za to wziął sporą kasę, zbyt duże środki zostały zainwestowane, żeby przyznać się do błędu. Ten katalog nigdy nie będzie działał poprawnie. Sprzedawcy cały czas będą wymyślać nazwy firm i kody towarów, żeby ich oferty nie łączyły się z innymi.  Do tego dochodzi hurtowa kradzież opisów i zdjęć, na niespotykaną dotąd skalę - jednak jest to zgodne z regulaminem Allegro.

- Wyższe punktowanie dużych firm - tak, pakują towar do worków, bez żadnych zabezpieczeń, potem bujaj sie człowieku z zakupem. Oczywiście można składać reklamacje itp. Ale dla Allegro liczy się jedynie ilość wystawianych aukcji, obrót i jak najszybszy czas wysyłki. 

Dochodzi jeszcze OSA - czyli Allegro stworzyło konkurencję dla swoich klientów (sprzedających) wystawiając ponad 100 tys. ofert. Nie będę tego komentował, to za duży temat.

Dodatkowo - są jeszcze inne powiązania związane z rodzajem firmy, ilością wystawianych aukcji i wielkością sprzedaży - niestety, tego też nie mogę skomentować z różnych względów, nawet nie chcę pisać jakich.

Więcej nie będę pisał, AnnaG-Antyki poruszył/a chyba wszystkie najważniejsze tematy. To są bolączki wielu sprzedających. Niestety, Allegro nic z tym nie zrobi. Takie są realia, można się produkować na AG - nic to nie zmieni. Ja przestałem już wypełniać wszelkie ankiety - bo po co? I tak nic z tego nie jest brane pod uwagę.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Co do katalogu to ja myślę, ze on był celowo przygotowywany pod chiński handel. Logika prosta- oni maja takie ceny, że nawet z taką prowizją wyjdą taniej i nabiją prowizję obrotem. Zapomniano przy tym o paru szczegółach. Po pierwsze stron oferujących chińskie badziewie można troszkę znaleźć i ich ilość rośnie. W związku z tym allegro na dłuższą metę dla nich konkurencją nie będzie. Zapomniano, że jak system nie będzie dobrze działał choćby wyszukiwał to odejdzie spore grono stałych klientów nie chcących mieć z takimi zakupami nic wspólnego. Zapomniano również że nawet z Ci klienci co początkowo chętnie rzucą się na takie zakupy zaczną ich wkrótce unikać po pierwszych problemach. A jak tu uniknąć problemu gdy ktoś nie znając języka zaciąga opis i zdjęcia byle jakiej aukcji?  Często nie wiedząc co dokładnie wystawił i na jakich zasadach... Potem lament, bo przyszła wiertarka zamiast odkurzacza, buty wyglądają zupełnie inaczej, problem ze zwrotem, na reklamację dogadać się nie można. A ceny i tak wyższe niż u konkurencji to kto by to znosił? 

Efekt- byli poważną , szanowaną platformą. Nie mówię, że poprzednia ekipa była lepsza ale jak zrobili błąd to starali się go naprawiać. Teraz to jakiś burdel - użytkownicy nie wiedzą co sprzedają, nie wiedzą co kupują, do tego ceny kosmiczne. Opłacało się tu przyjść gdy wszystko działało, bo zakupy były szybkie i skuteczne, teraz pozbyli się tego najważniejszego argumentu wyrabiającego im w Polsce renomę. Burdelików z chińskim badziewiem jest dużo, porządny portal przygotowany pod potrzeby Polaków był tylko jeden, teraz już go nie ma....

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

narzekamy bo marka "allegro" starszym użytkownikom kojarzy się z normalnością  / teraz to jest "platforma korporacyjna poprawna politycznie" gdzie wszystko na okładce musi być piękne/ładne/usmiechnięte, a jak jest naprawdę można poczytać na forum (do momentu gdy wpis nie zostanie usunięty a użytkownik zbanowany)

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

jeszcze nie sprawdzałem i wole nie tykać bo pewnie znów coś spaprane

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Jeśli to będzie tak wyglądać jak w opisanej przeze mnie sytuacji życzę powodzenia 😐https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produkt%C3%B3w/kto-do%C5%82%C4%85czy%C5%82-3-produkt-do-ze...

oznacz moderatorów

amperB-sklep
#8 Zapaleniec#

My chcielibyśmy zobaczyć opcję masowego dodawania jednego przedmiotu z asortymentu uzupełniającego do wielu pozycji jednocześnie, na przykładzie opraw oświetleniowych:
1. Zaznaczam z listy wszystkie oferty zawierające oprawy oświetleniowe z gwintem E27
2. Do wszystkich zaznaczonych tworzę zestaw, dodając 1 żarówkę z gwintem E27
3. Masowo wybieram czy udzielam rabat procentowy, kwotowy lub nie udzielam rabatu.

Czasami chcemy stworzyć 3 zestawy do jednego produktu, np. z żarówką o barwie ciepłej, neutralnej i zimnej. Przy ilości nawet 20 produktów to 60 zestawów, które trzeba wyklikać osobno, albo kombinować z narzędziami zewnętrznymi.

 

Przez bałagan w katalogu przedmioty z tej samej serii często lądują w różnych kategoriach, przez co już nie można połączyć ich w warianty. Nie mamy czasu, aby robić Wam porządek w katalogu i użerać się z systemem zgłoszeń. 

oznacz moderatorów

www_kozak_pl
#7 Wielbiciel#

Hej @la_nika 
Przede wszystkim cały czas zestawy nie działają poprawnie gdy produkt jest w promocji.
Wiem, że zostało to zauważone, bo dla produktów z promocyjną ceną zestawy są ukryte do czasu aż produkt nie powróci do ceny standardowej.
Przypadałoby się to normalnie rozwiązać, żeby zestawy zawsze się wyświetlały, bo fajnie zwiększają koszyk produktami o wyższej prowizji.

oznacz moderatorów