anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Polityka Allegro w sprawie blokowania konta

jantombis
#9 Pomysłodawca#

Prowadząc drukarnie od 12 lat sprzedaję na allegro - w zależności od ilości wolnych mocy przerobowych sprzedajemy mniej lub więcej. Ostatnio zaczeliśmy sprzedawać nieco więcej - po pierwszym miesiącu otrzymując status Super Sprzedawcy, dziennie nawet 100 zamówień, obrót też już się robił dobry całkiem od kilku do kilkunastu tyś zł dziennie

i nagle 13 w piątek Allegro zablokowało konta - powód sprzedaż w niewłaściwej kategorii - owszem możliwe że były takie przypadki ale jako że w regulaminie jest zapis że Allegro może przenieść ofertę do właściwej kategorii jeżeli stwierdzi że jest niewłaściwa.

Czekając na odblokowanie kont założyłem kolejne, oczywiście pytając o zgodę, którą od jednego pracownika otrzymałem w sobotę od innego pracownika dzisiaj czyli w poniedziałek jej nie otrzymałem ale już konto było założone więc sytuacja była "niewiadomojaka", w każdym bądź razie nowe trzecie konto zostało właśnie zablokowane pomimo że przedmioty były we właściwych kategoriach i pomimo że nawet nie było ostrzeżenia ani wskazania że któreś oferty są w złej kategorii tylko odrazu blokada,

To już zaczyna być irytujące

Czy platforma sprzedażowa nie powinna służyć prowadzeniu sprzedaży?

Opłaty za wystawianie aukcji i prowizje w ostatnim miesiącu to ponad 20 tys. złotych z jednego tylko konta - zdobytą w ten sposób popularność ofert Allegro wyrzuca do kosza, wyrzuca do kosza zainwestowane w promowanie pieniądze, marnuje się także czas i praca poświęcona na przygotowywanie oferty, ja chyba podziękuję Państwu, jest wiele bardziej normalnych platform sprzedażowych na których warto sprzedawać, tutaj jest bardzo dziwnie.

Czy platforma jest dla Sprzedawców i Kupujących czy na odwrót? Skoro jest 100 zadowolonych klientów dziennie to chyba powinno się promować takich sprzedawców a nie blokować?

masakra

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kat143 nie wiem, jak było w Twoim przypadku, ale sytuacja, w której z nieużywanego konta nagle wystawiane są drogie przedmioty, czasem wynika z przejęcia konta przez kogoś innego, o niekoniecznie czystych intencjach. W interesie właściciela blokujemy je wtedy całkowicie (do wyjaśnienia), żeby oszczędzić mu potencjalnych kłopotów z odkręcaniem nie tylko sprzedaży, ale i zakupów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

zoo-interi
#7 Wielbiciel#

Allegro spada na psy jeszcze trochę to będzie Państwowe i sami poz będą się klientów 

oznacz moderatorów